Sony KDL-32V5500 LCD HDTV zelo slaba slika

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Imamo tole bravio http://www.avforums.com/reviews/Sony-KDL-32V5500-LCD-HDTV-Review.html sicer staro 5 let . Poleg nje imamo še nek lcd tv novejši sicer z manjšo dimenzijo ekrana mislim ,da diognala okrog 60 cm pri sony pa okrog 80 cm .Zdaj pa k bistvu sony ima porazno kvaliteto slike kar se tiče ostrine in barve so sprane tudi pri najvišjem kontrastu slika ,pa je neostra in zmazana
frown-1.gif
tako je od nakupa tv je priklopljen na philipsovo ful hd sobno anteno , sicer se je po menjavi antene slika malenkostno izboljšala. Ko pa je na tv priklpoljen dvd predvajalnik je slika ostra in čista kontrastna. Sedaj razmišljam v to smer ,da bi verjetno lahko bil kriv sprejemni modul in, da je v okvari.Pravo nasprotje je samsung kateri me še ni razočaral ,ki ima ostro sliko na navadnem signalu . Bravia ima vse nastavitve kontrast ostrina na najvišji ravni . Bi servis pomagal?
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Žal sem naredil upgrade na najnovejšo verzijo in ni nič boljše.Je pa zanimivo da prek hdmi ima pa zelo dobro sliko.Sedaj pa nevem ,ali je kriv signal , antena ali tv ?. Signal kaže kot zelo močnega
 
Nazadnje urejeno:

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Evo preverjal danes priklopim računalnik na lcd , razlika pa je kot noč in dan
shocked-1.gif
očitno je tv signal preslaboten za ful hd tv. KAj pa če v prihodnosti vzamemo internet prek tv me zanima če bo slika ostala enaka ali se bo izboljšala. Kako se sploh piklopi tv na internet ,je to prek hdmi wifi vmesnika ali?
 
Nazadnje urejeno:

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Ja narobe smo se razumeli
smile-1.gif
mislil sem digitalni signal ampak ker je obična tv sem zamenjal in napisal analogni bom popravil .
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Tv ima že vgrajen dvb- t sprejemnik , torej antena je direktno priklopljena na tv
smile-1.gif
.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Imam starejši model KDL 32V4500 720p. Slika je ostra kot britva iz vseh virov. Da nisi v meniju za nastavitve slike in vhodov kaj premešal.
Sedaj nimam prižganega TV-ja pa bom pozneje pogledal nastavitve.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Nevem mogoče imam napačne nastavitve bi te pa lepo prosil , da mi jih napišeš ,da ga nastavim po tvojih nastavitvah in ,da vidimo.
smile-1.gif


Hvala
 
Nazadnje urejeno:

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Tako na pogled kvaliteta naših tv programov je slaba planet tv ima mogoče malo boljšo sliko
wink-1.gif
pri tem tudi samsung ne blesti vendar pa ima od sony dosti ostrejšo in bolj čisto sliko mislim pa ,da ni težava samo v signalu ampak v razporeditvi pikslov za digitalni signal krivim sprejemni modul .LAhko pa .da ima samsung boljši sprejemnik analognega signala.
 
Nazadnje urejeno:

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16

V Sloveniji je za DVB-T sprejem samo digitalni signal. Ne vem če so kje kake izjeme.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Poglej v nastavitvah(tipka ''home'') greš skrajno desno pod ''settings'' prva ikona ''picture'' pritisneš sredno tipko kjer je križec prideš v nastavitve ''target inputs'' kjer mora biti ''digital tv'' takoj spodaj je pa ''picture mode'' tam si nastavi na ''vivid' in boš mel sliko tako kot mora biti. Tako imam jaz nastavljeno na SONY KDL-40W5500. Tako da pri tebi je najbrž isti meni.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
imam nastavljeno na vivid in vse nastavitve na max . Sedaj imam namen enkrat drugo leto preklopit na tv prek interneta in me zanima samo toliko , kako poteka priklop recimo kabelskega interneta na tv . Je to prek hdmi priklopljeno direkto na tv ali je vmes kakšen vmesnik.?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Če boš imel kabelski internet in tv nima dvb-c potem boš rabil vmesnik. Če že ima dvb-c bo imel priklopljeno enako kot sedaj torej preko antene.
Če greš na IPTV (Amis, Siol, T-2) rabiš v vsakem primeru stb - škatlo.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Zanimivo sam pa sem mislil ,da se internetni vmesnik priklopi preko hdmi vhoda in je problem s slabo sliko rešen tv ima dvb c
 
Nazadnje urejeno:

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ja saj se stb vklopi preko hdmi-ja, vprašanje je bilo če greš na kabelsko. Tam ne rabiš škatle če ima tv že dvb-c. Drugače pa rabiš škatlo ki jo priklopiš preko hdmija