LCD Sony KDL-32EX402 AEP + DVB-T

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Starši so nabavili LCD TV LCD Sony KDL-32EX402 AEP a ob priklopu "navadne" antene jim javlja da storitev ni na voljo.
TV dela povsem normalno če nanj priklopiš DIGI TV pretvornik, anteno pa vključiš vanj (upam da sem napisal vsaj približno razumljivo
smile-1.gif
).

Ker tvja še nisem videl v živo, jima po tel nikakor ne morem pomagati, zato me zanima če kdo od vas pozna dotičen TV in če ve če je
kaj potrebno posebej nastavljati.

Se pravi kako usposobiti navadno strešno anteno + dotično televizijo.

LP in hvala že vnaprej.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Če ga niste nič nastavljali ge je seveda je treba nastaviti.Ponavadi ko ga prineseš iz trgovine ko ga prvič vklopiš ti ponudi da se ga nastavi po korakih te vodi do nastavitve.Drugače pa je treba je iti v meni (na daljincu piše HOME) pišem za lansko različico televizorja, letošnji v meniju ni razlik sam daljinec je mal drugačen.Ko si v meniju greš s smerno tipko skrajno levo in potem navzol do konca po meniju v način D (digital) in tam notri imaš možnosti nastavitve kanalov ročnega ali avtomatskega skeniranja programov.Še prej če ni bilo še nič nastavljeno je treba iti v nastavitve(setup) tam imaš izbiranje jezika menija pa potem kero državo,če ni notri slovenije( v lanski različici ko je še angleški meni je ni) se izbere -- (to so dve črtici,ne definirano) in to je to potem greš kot sem napisal navzdol na D(digital) in tam mal poišči uglavnem je čist simpl.
 
Nazadnje urejeno: