Sony full HD LCD 40" ?

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Glede velikosti nevem kako majo to porihtam, ampak so tud ostali modeli 40", k so drugje ponavad 42" in pač tko je.
Lohk ti sam povem da mamo doma 40X2000 k je FullHD in je slika super, tud navadn analogni signal se mi ne zdi tko slb (bolš kokr na drugih LCD-jih k sm dozdej vidu), seveda pr tej velikosti nemorš kej preveč prčakvat od analogne amp useen, k pa gor prek HDMI-ja prklopš 1080p signal pa zalaufaš kšn 1080p muvi je pa itak za obliznt vse skp, sam takih vsebin po treba več.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Sony ima 40" in 46". Očitno so se odločili da grejo mim ostalih.

Sony bo kmalu splavil serijo 4000. Poglejte za 40E4000.
Glejte 40W3000 iz lanske serije. Wse zgoraj našteto so dobri V ji ampak sem mnenja, da je smiselno nabaviti enega gornjih 2 modelov iz serije.

Priporočam pa 46W3000. (Ni uradnega uvoza najbolj popularnega modela zadnje sezone?! Predvsem pa zelo ugodno razmerje cena/kakovost). Cene grejo sedaj že zelo dol. Oz. počakat na 46W4000.
Če bi sam sedaj kupoval bi počakal na naslednika. Sicer še ni nikjer testov videt in je težko reči ali bo na sliki kaj omembe novega ali pa le nekaj šminke okoli ekrana in nove cifre v podatkovnih tabelah...
46" FHD zagotovo ne bo prevelik.

Letos bodo zaradi nogometa in OI nove serije zgleda splavljene precej prej kot v zadnjih dveh "sezonah".
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Glede velikosti nevem kako majo to porihtam, ampak so tud ostali modeli 40", k so drugje ponavad 42" in pač tko je.
Lohk ti sam povem da mamo doma 40X2000 k je FullHD in je slika super, tud navadn analogni signal se mi ne zdi tko slb (bolš kokr na drugih LCD-jih k sm dozdej vidu), seveda pr tej velikosti nemorš kej preveč prčakvat od analogne amp useen, k pa gor prek HDMI-ja prklopš 1080p signal pa zalaufaš kšn 1080p muvi je pa itak za obliznt vse skp, sam takih vsebin po treba več.
Jebemo, a bi ti lahko pisal malo manj "po domace"?!?!! Po trikrat preberem cel sestavek, da sploh dojamem, kaj zelis povedati..
uf-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Vprasanje.

Je mogoce 40" LCD FullHD porabiti kotprimerni rac. monitor? Za prakticno delo?

LP,
PIC
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Seveda je možno.

Za FHD je to kar malo majhno. Je treba že kar (pre)bljizu bit, da iz "naslonjača" še normalno bereš in uživaš v Blu-ray itd. Ekrana verjetno ne boš uporabljal le kadar boš sedel za mizo.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Seveda je možno.

Za FHD je to kar malo majhno. Je treba že kar (pre)bljizu bit, da iz "naslonjača" še normalno bereš in uživaš v Blu-ray itd. Ekrana verjetno ne boš uporabljal le kadar boš sedel za mizo.

Ja kakšna je pa potem priporočljiva velikost za FHD ?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
TV kupiš za kombinorano rabo ne le kot monitor za text ob sedenju za mizo.
Vsake oči imajo sicer svojga malarja in možgani nekoliko svoj način zaznavanja a fizčne osnove so enake.

poglej v eni temi, nedolgo nazaj
za 40" bi moral bit tolk bljizu, da niti nog nebi mogel normalno stegnit
če boš večino časa sedel za mizo je vsekakor tudi 40" dovolj, a po naravi smo komot

Sam sem se s tem ubadal pred dobre pol leta. Prej je bil kot monitor 32" 720p (stran vržen denar). Glede nanj je padla odločitev, da točka nikakor ne sme biti manjša. Temu primerno sem se odločil za 46".
Pri 2m je berljivost že problem (fonti na 120%). Optimum cca 1,6-1,8m. WWW in podobne zadeve pa itak povečujem in se bere normalno. Za mizo (imam le poličko za tipkovnico, miš in kak papir) pa tudi ni problem delat.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz velik LCD rabim zaradi dela, obicajnega tvja ne gledam nic.

Torej:

PC (via HDMI)
DVD,Blue-Ray (via PC)
Xbox.

Postavitev tvja bi naredil tako, da bi imel vrtljivo stojalo.. za pisalno mizo in za iz postelje..

Zato me muci 40", kako dalec stran bi gledal.

30" lcd ima recimo 25xx x ne vem tocno koliko .. racunalniski, seveda.

LP,
PIC