Philips 40PFH6510 ali 40PUH6400/88?

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Prosil bi za pomoč strokovnjakov
smile-1.gif


Zase kupujem nov TV (trenutno imam Samsung LE40C652) in v oči sta mi "padla" ta 2 modela od Philipsa:

TV LCD 40" UHD LED Philips 40PUH6400/88 Android 8GB SMART:
http://www.philips.si/c-p/40PU.../specifications

in

TV LCD 40" UHD LED Philips 40PFH6510 Android 8GB SMART:
http://www.philips.si/c-p/40PF.../specifications


Kar me zanima:
- ali bo slika TV kanalov drugačna (boljša/slabša) kot sedaj, kot jo imam na Samsung TV?
- grem na bistveno slabšo blagovno znamko, kot jo imam sedaj?
tongue-1.gif

- na kateremu od teh 2 Philipsov bo lepša slika?
- je velika razlika med 700HZ in 800HZ?
- je velika razlika pri svetlosti med 350 cd/m² in 300 cd/m²?
- ali je ta Google Play dejansko ta "pravi" Google Play, iz katerega lahko namestiš vse možne aplikacije ali gre za prilagojene razpoložljive aplikacije za TV?
- ali se pričakuje posodobitev Androida na 6.0 in predvidoma kdaj?
- ali lahko iz Google Play stora prenesem VOYO aplikacijo in jo zaženem, vpišem se s svojimi podatki in uporabljam VOYO aplikacijo na enak način, kot jo uporabljam na telefonu?
- ali je lahko enako naredim z aplikacijo T2?
- kaj točno pomenita številki 88 pri 4K modelu?
- ali bom pri 4K modelu trenutno lahko izkoristil tako resolucijo?
- ali je 3D pri modelu FULL HD sploh uporaben v praksi?
-ali lahko nameščam svoje .apk aplikacije na ta Android TV?
grin1.gif


Ali je še kakšna bistvena razlika med tema dvema TV, katera bi odločala nakup?

Načeloma me bolj mika FULL HD različica, ker:
- ima 800HZ (čeprav med 800HZ in 700HZ verjetno ne bom opazil razlike)
- zraven že dobiš daljinski upravljalnik, s katerim lahko pišeš (na hrbtni strani ima tipke)
- ima boljšo svetlost
- ima ambient light
- 4K ne vem, kako bi izkoristil (TV kanalov s tako resolucija pri nas ne bo še vsaj nekaj let, filmi iz neta pa bodo s tako resolucijo veliki tudi do 100GB)


Ali še vedno velja, da v kolikor vzamem ambinet light model, da se mi garancije podaljša iz 2 na 5 let?

Katerega od teh dveh mi vi svetujete in zakaj?
smile-1.gif


Budget je do 500 EUR (oba spadata v ta rang in cena se mi zdi dokaj dobra glede na to, kar ponujata). 4K model sem na internetu našel celo za 396 EUR - zakaj tako nizka cena za tako TV?
rolleyes-1.gif


Mi svetujete morda kakšno drugo znamko, ki za ta budget omogoča vse to?
tongue-1.gif


Hvala vam
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Preveč vprašanj, da bi šel na vse v detajle odgovarjat...

1.) Za sliko pojdi v trgovino in si tam poglej, kakšne so razlike in če ti odgovarja.
2.) Play store ponuja le prilagojene aplikacije... lahko pa seveda nalagaš tudi APK-je direktno
3.) Za Android 6.0 se pozanimaj pri Philipsu... ampak če bo tako kot pri telefonih, ne zgleda obetavno
4.) Za Voyo nisem prepričan... ampak mislim, da bo aplikacija delovala brez težav
5.) T-2 aplikacija sicer deluje... ampak je z daljincem praktično neuporabna (potrebuješ miško za uporabo)

Moje osebne izkušnje:
Low end Android TV-ji (kamor spadata ta dva Philipsa) so tako počasni in buggy, da jih jaz ne bi kupil. Pred pol leta sem imel enega podobnega Philipsa na testu (ne vem več točnega modela... nekaj ranga cca. 400€). Prižigal se je dalj kot minuto (prvič celo več minut). Zgubljal je Wi-Fi povezavo (pomagal je samo reboot). itd itd...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Hmm ne sliši se nič obetavno s tvoje strani. Bom jutri šel v kakšen store pogledat v živo, če jih bodo seveda imeli razstavljene in prižgane
smile-1.gif


Se bom kar do Trsta zapeljal, saj imajo veliko izbiro TV in med njimi upam, da sta ta 2 (ali pa vsaj eden).

Torej s tem UHD 4K praktično ne pridobim ničesar, kar imam že sedaj na Samsungu s FULL HD? Načeloma bi pridobil samo na Androit TV funkcionalnosti. Sicer tudi ta trenutni Samsung TV ni ravno HI-rang, ampak nekje srednji - tako kot ta Philips. Ta 2 Philipsa spadata v LOW-rang?
shocked-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Čisto tako malo vmes....kam pa se še splača iti v Trstu ? Recimo za tehniko...pa recimo za cunjs in špecerijo..?
A se še sploh kaj izplača če si ravno kje v bližini...?
Hvala.lp
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
V Trstu imaš tehniko v:
- Unieuro (v nakupovalnem centru Monte Doro)
- Media World (v nakupovalnem centru Torri Deuropa)

Sicer bom šel tudi v BB v Koper pogledat, če slučajno imajo tam.

Cunje in hrano pa kupujemo doma - v Sloveniji
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Dokupiš "kasko" za 5 let in imaš mir. Pa še to je taka doba da boš verjetno kupil novega
wink-1.gif


Jado, za kakšen 3D je 4k zelo uporaben...ne glede na velikost.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
ne pride do izrada 4k na tako malem tvju, to moraš gledati z manj kot 2m če želiš videti/občutiti neko razliko, sploh ker niti ni vsebine.

5 let nihče nima več tvja, te vmes že premamijo ugodne cene
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
na 40" bi moral gledati verjetno iz enega metra, da bi videl razliko.

Je pa razlika pri 3D, ker ni potrebno uporabiti polovične horizontale. Je pa res, da v takšnem formatu skoraj da ni posnetkov, vsi imajo polovične, da pač ustreze čimveč TVjev
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
ne pride do izrada 4k na tako malem tvju, to moraš gledati z manj kot 2m če želiš videti/občutiti neko razliko, sploh ker niti ni vsebine.

5 let nihče nima več tvja, te vmes že premamijo ugodne cene
smile-1.gif

Ok, hvala za obrazloženo
wink-1.gif
večji žal ne pride v poštev.

Torej če že, potem raje vzamem FULL HD torej model 40PFH6510
smile-1.gif


Morda veš, če je še vedno 5 letna garancija na Ambinet light TV-je? Namreč ta 40PFH6510 ima Ambient light in če ima 5 let, ga načeloma vzamem kljub debati o slabih Philips TV
rolleyes-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
podaljšana garancija je bila akcija ob koncu leta, trenutno je ni, tvji imajo 2 leti garancije, dobiš pa pri trgovcih podaljšano jamstvo

edit: kar se tiče 4k pa je tako, da višjih serij tvjev brez več praktično ne bo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
4K zame ne pride v poštev, ker večje od 40" ali 42" ne pride v poštev
smile-1.gif


Bomo ostali kar na FULL HD TV-jih.

Grem malo pogledat v živo te smart TV-je z Androidi in stestirat hitrost delovanja (šaltanje med TV kanali, nalaganje aplikacij itd...).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
še na par vprašanj zgoraj, voyo deluje, vse aplikacije pa pač niso prilagojene za tv, 6.0 bo, apk se bo dalo nalagat, trenutno se še ne da
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Evo ravno sem bil v Big Bang Koper. Sem prodajalca prosil, če mi dovoli z daljincem malo brskat po TV.

Testiral sem letošnji model 2016, kjer je 4 jederni procesor in 16GB spomina za Android TV.

Povzetek testiranja:
- šaltanje med TV programi je malo počasnejše kot imam sedaj na 6 letnem Samsungu (pri Samsungu traja nekje pol sekunde, pri Philipsu pa nekje eno sekundo in pol)
- slika je lepša od trenutnega TV
- Android TV se mi je zdel, da me morda malo počasen čeprav gre za 4 jederni procesor (ko sem pritisnil na nameščeno aplikacijo VOYO, je nalagalo nekje 20 sekund, preden se je aplikacija zagnala - morda je to zato, ker sem jaz to prvič naredil na temu TV)
- TV ni imel zadnjih posodobitev nameščenih, ker je opozarjal na posodobitev
- ambient light: dobil sem občutek, da bi me nekako motil med gledanjem TV (morda pa je to samo zato, ker nisem še? navajen tega in bi se čez čas navadil; sicer se pa da izklopit to funkcijo)
- v bistvu je to vse, kar sem lahko testiral, ker ostale zadeve so "prazne" (torej ni vpisanega Google računa, da bi brskal po aplikacijah, filmih, igrah itd); potem ni bilo Netflixa da bi testiral delovanje filmov; nisem imel s sabo zunanjega diska, da bi predvajal svoje filme itd....(vprašanje je tudi, če bi mi dovolili priklop, kar povsem razumem če ne bi)

Skratka....prodajalec me je nekako prepričal, naj raje vzamem letošnji model in sicer zaradi tega, ker:
- dobim novejši model z novejšim HW
- dobim 43" TV (v novi seriji ni več 40")
- dobim boljši procesor in več spomina za nameščanje aplikacij
- dobim že po defaultu 4K zaslon, pa čeprav ga nikoli ne bom potreboval
- morda dobim tudi 5 letno garancijo, v kolikor bo Philips letos ponovno izdal akcijo in v kolikor bom ravno takrat opravil nakup (morda med poletjem:))?

Mi pa cena nikakor ne odgovarja....699 EUR je cena letošnjega in tle se vse konča. Razen če počakam in vidim, ali bodo kakšne posebne akcije in takrat zagrabim priložnost. Nimam spet take potrebe po menjavi TV, da bi toliko zapravljal in sem lahko še vedno naprej na svojem Samsungu
grin1.gif


No super - sedaj sem pa ves zmeden, najprej sem se odločal med tema dvema iz naslova, sedaj pa še med letošnjim, ki je seveda bolj "privlačen" in ima boljši HW
crazy1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
ko preberem 1,5sekunde med preklopom kanala v 2016 , me mine in grem takoj k drugi znamki.