sončna elektrarna

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
844
470
63
A ne bi bilo dovolj, da s termokamero preveriš morebitne vroče točke?
Termokamera? Termokamera je kar precej uporabna naprava. Vendar najboljše rezultate dosežeš ko je zunaj mrak. Takrat pa sončne elektrarne ne delujejo na polno in težko najdeš kritične točke. Ko je pa sonce in obremenitev je pa itak vse vroče in ne vidiš šibkih točk. Mogoče je sedaj kaj drugače ampak pred leti je bilo še tako da se je termivizija delala zvečer.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.826
2.297
113
Ker se mi dober kolega ukvarja s tem (termovizijske kontrole SE) ti povem da se motiš.

Je pa malo problem termovizija pod paneli. ;)
 
  • Wow
Reactions: sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.889
9.561
113
Lahko napišeš kaj več na to temo? Kdaj gledati, itd.?
Logika mi pravi, da zjutraj, ko sonce posije in počakaš cca. pol ure. Ker potem je vse pregreto.
Pa fajn je delati pregled spomladi ali jeseni, morda tudi pozimi, ko sonce užge. Ne pa poleti, ko je vse pregreto.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.826
2.297
113
Jaz ne vem, vem pa da dela podnevi, verjetno cel dan in to z dron kamero posebej za te namene.

Firmo ima v GB, dela celo Evropo, pri nas samo za "prijatelje", ker imamo glupo dron zakonodajo:
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.877
624
113
Za vse tiste, ki še vztrajamo pri Suncontract-tu:

Suncontract je s spremembo cenikov in uvedbo “stroška za izravnavo finančnih odstopanj”, kakor imenuje dodatek, kršil ta člen, je zdaj ugotovila agencija, ki jo vodi Duška Godina. Posledično je, kot zdaj navaja na spletni strani, izdala odločbo, s katero je Suncontractu prepovedala zaračunavanje tega stroška končnim odjemalcem s samooskrbo.

Dobavitelj mora vrniti vse že zaračunane stroške ali jih poračunati pri prvem naslednjem izdanem računu posameznega končnega odjemalca s samooskrbo.

Podjetje mora prav tako v 15 dneh spremeniti cenik za dobavo električne energije za gospodinjski odjem in cenik za dobavo električne energije za mali poslovni odjem, ki veljata od 1. septembra, na način, da ne bosta več vsebovala postavke “strošek za izravnavo finančnih odstopanj”.

 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in badboybk

Clancy

Majstr
20. avg 2007
819
394
63
Katerega ponudnika elektrike priporočate za hibridno SE s hranilnikom, po novi shemi in z možnostjo oddajanja?
N-Gen obljublja največ, ampak kako je v praksi?
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
819
394
63
Saj ravno zato sprašujem, ker vas je tukaj več:). Nikjer ni nobenega odziva, kjer koli postavim vprašanje.
Mi pa optimistično obljubljajo ROI 5-6 let ob upoštevnju novih cen elektrike, omrežnin in vsega kar se bo podražilo v prihodnjih mesecih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.514
6.254
113
Za vse tiste, ki še vztrajamo pri Suncontract-tu:




Bodo pa drugace poimenovali. Kaj imata Petrol in gremo za 1€? No, ta postavka npr, samo da bo 36€. Tak da nič bat, po moje bos še vedno lahko to plačeval, ker vidim, da je želja...
 
  • Ljubezen
Reactions: brane_new

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.531
5.699
113

Kolikor spremljam na evsvet forumu jih je šlo večina na E+, ECE in Geni...

Jaz bom počakal do novega leta potem bom pa šel na E+ ker dajo 40€ za vsak MWh viška...
Verjtno je komu zanimiv tudi ECE, ki imgoča 50% prenosa viškov v naslednje leto.
A nememtering pogoji ostanejo enaki, če greš od enega k drugem dobavitelju? Kot kaže SČ nebo sposoben na Hrvaškem začet dilat, da bi tja nakazoval viške. 400 eur na leto pa tudi ne mislim plačevat.
Vse bolj se mi dozdeva da bo državi uspelo potopit SC, kar se že od začetka ustanovitve trudi.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.877
624
113
Bodo pa drugace poimenovali. Kaj imata Petrol in gremo za 1€? No, ta postavka npr, samo da bo 36€. Tak da nič bat, po moje bos še vedno lahko to plačeval, ker vidim, da je želja...
Želje za plačevanje dodatka ni, samo menjat ponudnika v jeseni pa ni logike... Imam namreč 5MW viška, ki jih še moram nekomu "podarit", poleg tega pa dobim nazaj še varščino za njihovo tržnico...
Poleg tega sem želel videt kaj bo z ustavnim sporom, ki je sedaj padel v vodo:

Ustavno sodišče je zavrglo pobudo družbe SunContract za ustavno presojo pravil za delovanje trga z električno energijo. Kot je zapisalo v danes objavljenem sklepu, bi moral SunContract najprej z odškodninsko tožbo zahtevati nadomestilo za nastalo škodo zaradi domnevno nezakonitih in protiustavnih pravil.