sončna elektrarna

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.245
6.040
113
Je ali pa ni... Se me zafrkava z mojimi tabelcami v vseh smereh, ampak vsak ima pa iz riti potegnjeno mnenje, kaj se "splaca" pa "obrne", ce se in kdaj... To so racunske operacije in se dajo izracunati, samo podatke je treba imeti.

Drgac se pa krega dalje na neki ideologiji in veri. Pri taki ekzaktni zadevi. :confused:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.929
6.207
113
pri taščici
Podatke imas lahko za nazaj. Za naprej hih ima baba vanga.
Poglej kaj dela SC. Pa bodo najbrz tudi drugi kaj naumili. Samo njega so prvega namočili, ker ima najvecji delež samo oskrbnih odjemalcev.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.245
6.040
113
Tako je... Za nazaj do sedaj... Pa so se distributerji odločili, da jih ne bodo prikazovali. Jaz ne pričakujem, da mi jih bodo za naprej posredoval... To bomo pac morali počakati, da bom jutri nov danes.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
384
175
43
ok, očitno bomo tudi "netmeteringi" plačevali za elektriko.... pač zavito v nek drug prispevek

Novo doplačilo za nekatere lastnike sončnih elektrarn

Tako imenovani “strošek za izravnavo finančnih odstopanj” bo znašal 30 evrov mesečno brez davka na dodano vrednost (DDV) oziroma 36,6 evra z DDV.
Povod za nov prispevek je sprememba pravil državnega organizatorja trga z električno energijo Borzena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.929
6.207
113
pri taščici
Ja, to je sedaj SC naumil..sem preprican da mu bodo drugi prej ali slej sledili.
36€ je "cetrtina" stroska energije . Takega dohodka se ne bi nihce branil.
S tem "stroskom" "država" krsi pogoje netmeteringa.
 
27. jan 2022
5.582
2.169
113
Tako je... Za nazaj do sedaj... Pa so se distributerji odločili, da jih ne bodo prikazovali. Jaz ne pričakujem, da mi jih bodo za naprej posredoval... To bomo pac morali počakati, da bom jutri nov danes.
Ste mi dali dela, ampak ker imam na moj elektro 4 MM sem sedaj pogledal.
V osnovi vsi prikazujejo samo ET, tam kjer ni SE lahko spodaj klikneš na VT/MT in dobiš še te grafe, pri SE pa pač dobiš še saldo zraven z obdobje kjer gledaš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.245
6.040
113
Evo, odlicen primer, zakaj se pridusam nad tem, da so mi oskubili podatke in bom mogla na roke zdaj se stevec popisovat, da bom na koncu res lahko podala neko relevantno trditev - a se SE splaca ali ne...

Kljub temu pa je tole
Počasi boste plačevali več kot mi, ki nimamamo nič na strehah:valjamse:
stava, ki bi jo bila pripravljena sprejeti. V nobenem primeru lastniki SE ne bodo placevali več od tistih, ki je nimajo na strehi.
 
27. jan 2022
5.582
2.169
113
ok, očitno bomo tudi "netmeteringi" plačevali za elektriko.... pač zavito v nek drug prispevek

Novo doplačilo za nekatere lastnike sončnih elektrarn

Tako imenovani “strošek za izravnavo finančnih odstopanj” bo znašal 30 evrov mesečno brez davka na dodano vrednost (DDV) oziroma 36,6 evra z DDV.
Povod za nov prispevek je sprememba pravil državnega organizatorja trga z električno energijo Borzena.
Suncontractovi odjemalci se lahko prispevku izognejo tako, da se odločijo za enega od dveh paketov. Prvi vključuje nadgradnjo sončne elektrarne s Suncontractovim sistemom za upravljanje sončne elektrarne, drugi pa nadgradnjo z baterijskim hranilnikom ter prehodom na samooskrbo po novi uredbi.

Dokler jih ljudje ne bodo nogirali, bodo izsiljevali!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.245
6.040
113
Ste mi dali dela, ampak ker imam na moj elektro 4 MM sem sedaj pogledal.
V osnovi vsi prikazujejo samo ET, tam kjer ni SE lahko spodaj klikneš na VT/MT in dobiš še te grafe, pri SE pa pač dobiš še saldo zraven z obdobje kjer gledaš.

Ma, glupo imajo narejeno. Kjer imam SE vidim samo skupno oddajo in skupen prejem, kjer imam pa ET, ampak brez SE, vidim pa vseh 6 postavk
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.952
755
113
Sej pa to ne prinese toliko, če že računaš koliko se splača SE, oziroma dobo vračanja.
Sedaj, ko imaš sončno tako več porabiš v VT tarifi, kot si prej in že iz tega vidika ni čisto prava primerjava.
Pač računaš na ET pa je sej ne bo take hude razlike. Po mojem se s tem nima smisla obremenjevati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc