sončna elektrarna

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Ampak brez nič ni nič. Smeti sigurno, samo v taki meri, da je zanemarljivo.
Postavljajo sosedje avstrijci na 20ha SE. Na top obdelovalni zemlji. Razumi kdor more.
Pa mi reče A kmet, da imajo več kot dovolj poljščin in je cena nikakva.
Po drugi strani pa beremo, da nismo samooskrbni. Nategujejo nas na vsakem koraku
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Ker vnašajo v omrežje dodatno nestabilnost, ki jo moraš nato zregulirati s preostalimi viri, kar pa stane, saj se ti viri ukvarjajo z regulacijo, namesto da bi dali vse od sebe in si znižujejo % izkoriščenosti. Če ne drugega, se ti to pozna na položnici
Saj omrežje se v vsakem primeru regulira vsako sekundo dneva. Se je že pred množičnim pojavom SE in se tudi sedaj. Katero elektrarno pa moramo "bremzati" zaradi SE? Predvidevam, da se regulacija dela v TEŠ in na hidro delu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Ampak brez nič ni nič. Smeti sigurno, samo v taki meri, da je zanemarljivo.
Postavljajo sosedje avstrijci na 20ha SE. Na top obdelovalni zemlji. Razumi kdor more.
Pa mi reče A kmet, da imajo več kot dovolj poljščin in je cena nikakva.
Po drugi strani pa beremo, da nismo samooskrbni. Nategujejo nas na vsakem koraku
Zelo verjetno bo od najemnine za to zemljišče dobil več, kot pa če bi gor posejal pšenico. EU pač sama sesuva svoj trg in potem se dogajajo take zadeve, da je bolj produktivno na njivo postaviti SE, kot posejati pšenico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in bertoncl

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
A obstaja kakšna "znanstvena" razlaga zakaj bi SE bile smeti v omrežju?
Tukaj se je nekdo potrudil in to že pred mnogimi leti napisal. Vsem alter znanstvenikom priporočam branje, verjamem pa, da jim bo to težko razumet.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirko

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Saj omrežje se v vsakem primeru regulira vsako sekundo dneva. Se je že pred množičnim pojavom SE in se tudi sedaj. Katero elektrarno pa moramo "bremzati" zaradi SE? Predvidevam, da se regulacija dela v TEŠ in na hidro delu.
Katerokoli, ki sodeluje pri regulaciji.
Zaradi SE je pač potrebno imeti več rezerve za regulacijo, kot brez njih.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Jaz vseeno mislim, da je to močno povezano z trenutno politično garnituro sončnega kralja. Tega kretena bi morali deportirat v afriko, pa da ga levi razrtgajo. Ker karkoli naredi, naredi nam v škodo.
Seveda je povezano. Itak ve, da ne bo dolgo časa PV in vrnil se bo kam? Nazaj v energetiko, kjer si sedaj pripravlja, da bo ko bubrek v loju.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Tukaj se je nekdo potrudil in to že pred mnogimi leti napisal. Vsem alter znanstvenikom priporočam branje, verjamem pa, da jim bo to težko razumet.

Zelo zanimivo branje. Predvidevam, da je v vmesnem času tudi sama tehnologija razsmernikov kar precej napredovala.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Saj so rešitve. Ampak stanejo. In to precej.
(Konkretna cifra hranilnikov, ter ojačitve omrežja)
Pri nas zaenkrat z omrežjem ni drugih težav kot to, da je na trhlih drogovih in redno pada. Hranilniki pa vem, da imajo kar ceno, to najbrž nikoli ne pokrije investicije nekje na podeželju.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
1000 metrov kvadratnih....

Ali pa ameriška in ruska ambasada v Ljubljani sami stolpiči kot v Hary Potterju.
Samo kakšne panele bi uporabili da bi se prilegali strehi. One gumijaste.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Ja, poljaki so še manj kot mi vlagali v omrežje in digitalizacijo, pa imajo probleme. Ne znajo zbalansirat, pa raje za kako uro omejijo, kot da bi podrli omrežje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Kdo bo vse to plačal? Pazi, gre za grob poseg v zasebno lastništvo! V mojem pogledu nič drugače, kot da ti nekdo reče, neglede na gradbeno dovoljenje, smo se odločili, da je vaša hiša prevelika, zato jo morate polovico porušit. Ne more te nekdo prisilit v nekaj, če ti za to nekaj ne ponudi. Na drugi strani pa imam že pribitke za to ker je sončna energija podevi poceni, ponočo, ko je pa ni, pa je energija draga.
Jaz vseeno mislim, da je to močno povezano z trenutno politično garnituro sončnega kralja. Tega kretena bi morali deportirat v afriko, pa da ga levi razrtgajo. Ker karkoli naredi, naredi nam v škodo.
Podobno se velikim parkiriščem dogaja tudi zato, ker povzročajo hotspote v naseljih. Je bolje, da je SE nad njimi ali kombinacije SE iz zelene strehe.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Za razbremenitev omrežja je to edina možnost, dokler ne iznajdemo celic, ki bodo "delale v temi".

Zanimivo je, da avto ima 100 kw baterijo, za doma pa ni mogoče..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert