Solun z avtom

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
A lahko vse cestnine placam s kartico al moram met ksne dinarje?

Vse gre s kartico, čeprav pri meni en Makedonec ni bil ravno navdušen nad njo. Glede na to, da nisem imel makedonskih denarjev, pa tudi on ni imel veliko izbire.
tongue-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.033
3.927
113
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Kar se tiče cestnin nisem ni eksperimentiral, ampak vse plačeval v nacionalnih valutah, s kartico le črpalke in trgovine.

Vse gre z kartico BP bil lani na Lefkadi.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Kakšne pa so kaj cene spanja in hrane ob poti? Groš, Dragi Utkin, Gurman, itd...
Za te naštete ne vem, ti pa lahko povem za motel Predejane in Džep, da so cene približno iste , mogoče Džep malce dražji, pri obeh pa malenkopt nižje kot pri nas. Makedonija je cenejša, lahko ti povem za restavracijo hotela Dva bisera v Konjskem ob Ohridsekm jezeru, da je top of the top, vse za solidno ceno in osebje izredno prijazno in ustrežljivo. Ampaj to bi lahko rekel za katerikoli lokal v MK.
Cene spanja: najcenjša je MK: mi smo prespali večkrat v Ohridu (APP 5 oseb od 35 EUR naprej), pa v Prilepu ( hotel cca 90 EUR+fruštik), Bitoli (hotel cca 100+zajterk), okolica Ohrida v smeri jug (APP+ zajterk cca 75 EUR) ipd.

zaenkrat planiram da bi se ustavil kar v Leskovcu, Skopje je tako daleč, da vseeno če potegnem še tistih par uric.

Kako pa je z mejnimi prehodi?
Odvisno od dneva in ure.
Prvo leto z avtom smo povsod leteli samo skozi. Šli smo v četrtek zjutraj, dugi teden avgusta.
Drugo leto ob približno istem času smo štartali v nedeljo zjutraj in čakali povsod na mejah. Najdlje na CRO/SRB 3.5 ure.
Naslednje leto približno isto.
Za plačevanje cestnin: BA MA, visa povsod, tudi v MK. Vendar sam raje kupim srbski in makedonski denar pri nas. Drugače lahko v MK plačaš cestnino tudi z everskimi centi, srbi pa se tudi ne branijo evrov.

lp
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Kakšne pa so kaj cene spanja in hrane ob poti? Groš, Dragi Utkin, Gurman, itd...

zaenkrat planiram da bi se ustavil kar v Leskovcu, Skopje je tako daleč, da vseeno če potegnem še tistih par uric.

Kako pa je z mejnimi prehodi?
Odvisno kdaj greš. V špici sezone imaš ob vikendih kar velike čakalne dobe. Na vsaki cestninski postaji (tega nismo več navajeni zaradi vinjet), na vsakem mejnem prehodu, ki jih je do Grčije kar nekaj.
Lahko sicer izbiraš alternative (Šid, na meji CRO-SRB, Prohor Pčinski na meji SRB-MAK, Dojran na meji MAK-GRE), naredil boš nekaj kilometrov več, ampak videl malo bolj zanimivo pokrajino, ter na času prišparal ogromno. Seveda moraš spremljati prometne informacije o dolžini zastojev, da vidiš, če se ti splača po obvozih.
 

emildean

Zelenc'
18. jun 2015
1
0
1
Citat:
Uporabnik Slick pravi:

Seveda je izvedljivo, nehajte jamrat.
smile-1.gif

Mi smo lani z dvema tamaučkoma okrog šestih popoldne štartali iz sredine polotoka Sithonia (kamp Armenistis), pičili mimo Soluna in bili ob enajstih dopoldne doma v Ljubljani. Čiste vožnje je bilo za 13 ur, ostalo so bili postanki. Ni ravno nek piknik, ampak smo vsi (tudi otroka) brez težav preživeli.

Kakšen je ta kamp? Nameravamo (z dvema otrokoma) naslednji teden tja pa me zanima ali je preveč "party" camp. Saj to ni slabo, a bi me preveč vleklo...
smile-1.gif

Gledam njihovo stran in imajo razne prireditve.. A sence je dovolj? Gužva? Elektriko meče kaj ven? A v kampu na otoku Ammouilani je bil kdo? http://www.alikescamping.gr/en/

Mi nameravamo dol-grede spati kar dvakrat (blizu Beograda - http://www.camping.rs/en/c/campsite-zasavica-serbia/ Ima kdo kakšne izkušnje s temi počivališči?
 
Nazadnje urejeno:

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Citat:
Uporabnik emildean pravi:
Citat:
Uporabnik Slick pravi:

Seveda je izvedljivo, nehajte jamrat.
smile-1.gif

Mi smo lani z dvema tamaučkoma okrog šestih popoldne štartali iz sredine polotoka Sithonia (kamp Armenistis), pičili mimo Soluna in bili ob enajstih dopoldne doma v Ljubljani. Čiste vožnje je bilo za 13 ur, ostalo so bili postanki. Ni ravno nek piknik, ampak smo vsi (tudi otroka) brez težav preživeli.

Kakšen je ta kamp? Nameravamo (z dvema otrokoma) naslednji teden tja pa me zanima ali je preveč "party" camp. Saj to ni slabo, a bi me preveč vleklo...
smile-1.gif

Gledam njihovo stran in imajo razne prireditve.. A sence je dovolj? Gužva? Elektriko meče kaj ven? A v kampu na otoku Ammouilani je bil kdo? http://www.alikescamping.gr/en/

Mi nameravamo dol-grede spati kar dvakrat (blizu Beograda - http://www.camping.rs/en/c/campsite-zasavica-serbia/ Ima kdo kakšne izkušnje s temi počivališči?


tukaj si poglej še ostale campe campi
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Tako kot Slick, smo tudi mi bili lani tako v Armenistisu kot tudi v Ammoulianiju. Obe destinaciji sta super. Armenistis: senca je, plaža bolj droben pesek, elektrika bolj švoh (sem vsakodnevno kuril varovalke, dokler je šlo, potem sem kuhal samo na plin), podnevi so občasno prireditve, ponoči pa skrbijo za red in tišino, Na splošno je to urejen kamp. Amouliani: Senca je, plaža čista mivka in bistro morje, ker se ne dviguje (za naše otroke balzam), varovalke za elektriko zelo močne (jih ne prekuriš, so avtomatske pri vsaki parceli), ponoči malo glasnejše za vikend, ko je prišla na kampiranje mladina. Pa zelo ugodno rentanje motornega čolna za cel dan (30 KS-ne rabiš izpita) za okoli otoka na kopanje po plitvinah in ob nekaj mini otočkih.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Da pristavim še svoj piskrček, čeprav je večino že virtuoz pokril.
Armenistis - odvisno od vikend dogajanja, čez vikend se kamp vedno zelo napolni, ampak skrbijo za tišino. Eno leto smo imeli sicer malo slabih izkušenj, ko je bilo na šotorišču pod recepcijo kar glasno do 4 zjutraj in smo naslednji dan premaknili šotor. Potem je bilo OK. Varovalke so res bolj švoh, pizza pan smo "žgali" na največ 3/4 ful gasa, da ne bi presegli amperaže varovalk (mislim, da so ranga 5-6A). Sicer je bila večina kuhanja na plinu, tako da s tem nismo imeli težav. Sence je veliko. dve leti nazaj se mi je zdel party kamp, lani so bili vikendi za spremembo precej bolj športno usmerjeni.
Ammouliani - mi smo bili konec junija, začetek julija tam, v celem kampu nas je bilo poleg nekaj malega pavšalistov s prikolicami cca. 10 šotorov. Elektrika je bila bulletproof, sence vrh glave.
Zasavica - lepo urejen kamp, sence sicer nekoliko manj, kaj več žal ne vem. Tam smo se ustavili sredi dneva za par ur, spali nismo.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Ko smo prišli v Ammouliani 10. julija, je bilo prostora na pretek, potem pa se je v drugi polovici meseca napolnilo skoraj do zadnjega kotička. Kaže da se takrat začne za njih sezona.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Glede provizije: nikoli nisem opazil kakih dodatnih posebnih stroškov, pa sam vsakokrat uporabljam tako MA kot viso.
Dvig gotovine pa bi znal biti dodatno obremenjen.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
A je res pri plačevanju s karticami na cestninah provizija?

makedonci so edini k znajo zakomplicirat, pa še to je enkrat poskušal in sem se odpeljal brez plačila, dvakrat pa so probal in odnehal. prečkal sem makedonijo ene petkrat.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Par vprašanj:
1. Kje prespati v okolici Mitrovice? Važno je, da je med hrvaško in Beogradom. Je tam tudi kakšna dobra gostilna?
2. je kdo že spal v campu Zasavica?
3. kam se splača v Makedoniji na tržnico? Pogoj je, da ni predaleč od avtoceste (max 30km)
 

Vajpr

Zelenc'
7. jun 2013
3
0
1
Ali ima kdo kaj informacij iz prve roke, kako je z gorivom v Grčiji. Berem, da ga zmanjkuje in da so na črpalkah dolge kolone. Imam pa namen iti jutri z avtom do Aten in tam na trajekt.
Poleg tega sem zasledil, da so trgovine prazne, saj so ljudje pokupili vse za zalogo.
LP
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Sem v Grčiji in ni panike z bencinom, baje samo na malih pumpah. Trgovine so isto založene.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Par vprašanj:
1. Kje prespati v okolici Mitrovice? Važno je, da je med hrvaško in Beogradom. Je tam tudi kakšna dobra gostilna?
2. je kdo že spal v campu Zasavica?
3. kam se splača v Makedoniji na tržnico? Pogoj je, da ni predaleč od avtoceste (max 30km)

Ob avtocesti pri Rumi je motel. Mogoče Uzalac? Pozabil ime.
Gostilna je odlična takoj za mejo, vojaško lovišče. Divjačina ena a.
Zasavico ne bi. mi ne potegne tam ob savi.
maš pa še Šabac, 30km od AC, oz še manj, hotel galeb, hotel Sloboda, pa še se najde. pa odličen korzo z minikami.
Pa dobra gostilna Pod kestenom, pa super fast food v centru.