Šola varne vožnje

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.154
1.186
113
www.adriamedia.si
Bolj ko gledam bol se mi zdi normalno, da je zavila levo, starega bi s trkom verjetno ubila, direkt bi z glavo zadel avto...zdaj koga moti poškodovan pleh na drugem avtu, pa....
Kako ve, da v nasproti vozečem avtu ne bo poškodb/žrtev (kaj pa, če kdo ni pripet?)? Kaj, pa če za nasprotivozečim motorist? Kaj pa, če nasprotivozečega po trku vrže na pločnik in tam koga ubije?
Samovozeči avto nima in ne sme imeti prvice, da se odloči, da se bo v nekaj namerno zaletel, tudi če bi s tem kaj ali koga drugega rešil.
 

B81

22. jul 2007
36.573
10.276
113
Sklepam, da nek AI prek kamere predvideva velikost nasproti vozečega, morda zazna tudi tudi premikanje pešcev prek ceste, kaj pa vemo...torej vprašanje, če bi zavil levo v motorista, IMO ne bi. Zelo verjetno predvideva tudi, da avta pri takšni hitrosti ne bo vrglo na pločnik itd... bi blo sicer fino videt razlago Tesle.

Obris pešca na cesti je veliko manjši od obrisa avta na drugi strani ceste. Tudi človek z nekaj reflexi bi storil čisto enako, se ti ne zdi?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.608
6.333
113
Tesla prepozna in loči med seboj kamione, avte, kolesarje, pešče in tudi predmete. Kaki algoritem in zadaj za take dogodke, pa ne vem... Je pa storila to, kar naj bi tudi voznik naredil - po mojem mnenju.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: tony in jendomen

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.300
2.364
113
Pomurje
Kako ve, da v nasproti vozečem avtu ne bo poškodb/žrtev (kaj pa, če kdo ni pripet?)? Kaj, pa če za nasprotivozečim motorist? Kaj pa, če nasprotivozečega po trku vrže na pločnik in tam koga ubije?
Samovozeči avto nima in ne sme imeti prvice, da se odloči, da se bo v nekaj namerno zaletel, tudi če bi s tem kaj ali koga drugega rešil.
jezus maraija, kakšni sestavek. Vse vredu s tabo?

Paranoja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: vogel

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.433
113
Tesla prepozna in loči med seboj kamione, avte, kolesarje, pešče in tudi predmete. Kaki algoritem in zadaj za take dogodke, pa ne vem... Je pa storila to, kar naj bi tudi voznik naredil - po mojem mnenju.
Voznik v tem primeru niti ne bi še reagiral in bi šel pešec v večna lovišča. Tako da je v tem primeru tesla rešila življenje. Poznam pa tudi primer, ko ga je po vsej verjetnosti posredovanje tesle vzelo, samo to je že leta nazaj, tako da verjamem, da je softver bistveno boljši zdaj, kot pred leti.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.538
1.007
113
Ahh... alter soferji bi zmanevriral tik tao... Kaj je to za njih, sala mala. Drgac pa, a prav zaznavam nek odklon v razmisljanju? Elektricni (beri moderni) boste fantje, zelel vi to al ne. Smo ze v casu, ko pocas izpadate pateticni. Zadeva se premika, melje pred sabo. Svabi grejo v nepovrat (cist zasluzeno), vi boste pa vozil kar bo na meniju, k pes verjamem da ne boste hodil, navkljub vasi eko zeleni 'osvescenosti'. Tko da, game over bo kmal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.559
9.433
113
Ahh... alter soferji bi zmanevriral tik tao... Kaj je to za njih, sala mala. Drgac pa, a prav zaznavam nek odklon v razmisljanju? Elektricni (beri moderni) boste fantje, zelel vi to al ne. Smo ze v casu, ko pocas izpadate pateticni. Zadeva se premika, melje pred sabo. Svabi grejo v nepovrat (cist zasluzeno), vi boste pa vozil kar bo na meniju, k pes verjamem da ne boste hodil, navkljub vasi eko zeleni 'osvescenosti'. Tko da, game over bo kmal.
Aktivna varnost, samodejno zaviranje, popravljanje volana, to vse ni pogojeno s pogonom. Tko da najjači, tuki si ga mim pihnu.
Sicer maš pa kle vsenaštrom pravljičarja, bivsega avtomobilističnega novinarja, ki ima ego ranjen, če avto namesto njega reši zgornjo situacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sad

Corvette

Majstr
6. nov 2008
415
278
63
Če bi bili vi v vlogi pešca, bi raje videli odziv Tesle ali (ne)odziv povprečnega voznika?

V prispevku še navajajo, da naj bi se pešec spotaknil zaradi neustrezne pohodne površine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.707
73
48
A se dejansko ve da je Tesla imela vklopljeno Samodejno krmiljenje?
1728995439381.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in tony