Smučanje 2020/2021

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Vsekakor se strinjam s tem, kar je rekla avstrijska ministrica:
"Človek se z virusom ne okuži med smučanjem, ampak na zabavah po tem. Zato letos ne bo zabav po smučanju "
Če bodo odprta samo smučišča v Avstriji, bo po mojem gužva, da te mine.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Po eni strani se folk zgraža češ vse imamo zaprto, na šmarni gori pa se gnetejo na kupu in trosijo virus, po drugi strani pa bi smučali in govorijo, da ne bo po smučanju druženja na sončku ter zabav...ja sevede, vsak svoj usb zvočnik pa huhanca v termoski in prisrčnce, pa magar v gondoli na toplem sevede :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glej, lansko zimo, januarja in februarja sem smučal po Dolomitih, FJV in avstrijski Koroški - poleg Slovenije. Iz Trbiža smo "bežali" preden zaprejo mejo; seveda je še nekaj časa niso, so pa zaprli smučišča.
Razen klasičnega smrkanja ki se mi vleče praktično 24/365 sem ostal +- zdrav.

Jaz vidim edini faktor tveganja vrste pred napravami, ampak glede na to, da grozijo z zaprtimi mejami, oz. karanteno 10 dni ob povratku (vse države), kaj misliš koliko ljudi pa bo šlo tja?

Kar se mene tiče lahko vse Lidle in Hofre zaprejo, pa Mercator in Spar tudi!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Jaz bom sigurno preživel brez smučanja na smučiščih. Nisem tak fan in ne bom imel psihičnih težav zaradi tega.
Mislim pa, da so aktivnosti zunaj precej bolj varne kot notri. Ko preveč omejiš, pa veliko ljudi išče obvoze in rezultat je prej slabši kot boljši.
Večjo družbo ljudi je tudi bolje nahraniti v lokalu, kjer se stvari lahko bolje nadzorujejo kot nekje v privatnih prostorih, ki so premajhni, brez namenskega prezračevanja, praviloma nižji strop. Ne dvomim, da se nam ob teh ukrepih sedaj dogaja prav to. Prav tako frizerji fušajo po domovih, namesto da bi bili saloni pod nekaterimi pogoji odprti in denimo obvezno vodenje seznama strank, da je možno obveščanje v primeru okužbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Ni važno kolk ljudi bo šlo tja, tja bodo šli vsi tisti, ki si privoščijo lahko smučanje v tujini 1 teden ali več in potem katanteno, ...vprašanje kolk bo gužve pr nas, če bo drugje zaprto.

Kar se pa trgovin tiče, lahko pa vse zaprejo zarad mene, nimam fetiša po trgovinah letat, prej obratno, 5min sm v štacun pa živčn ratam....fuŁ, pa še zašvicam se zraven.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vsekakor se strinjam s tem, kar je rekla avstrijska ministrica:
"Človek se z virusom ne okuži med smučanjem, ampak na zabavah po tem. Zato letos ne bo zabav po smučanju "
Če bodo odprta samo smučišča v Avstriji, bo po mojem gužva, da te mine.
Človek se ne okuži, če je sam in uporablja zaščitna sredstev in ne hodi tam, kjer so stiki z ostalimi
Torej izolirajmo ga in zaščiti naj se!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
..Kar se mene tiče lahko vse Lidle in Hofre zaprejo, pa Mercator in Spar tudi!
Si povedal svoje mnenje. Sedaj pa še jaz.

Mene trenutni lock down ne moti. Še strožji bi moral biti tako z predpisi, kot z nadzorom.

1:1 S tem, da jaz občutno vodim. Vsi lidli, hoferji in mercatarji odprti, pa omejitve in velike kazni na delu. Manjka samo pravi nadzor.
A ja. Policaji, redarji itd so pussy-i.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na več slovenskih smučiščih "naletava" že nekaj dni. ;)

Ta slika je stara dva dni, danes je že bistveno več snega:
Screenshot 2020-11-27 at 11.50.04.png
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Povsod topi laufajo na višini (ohladitev) kjer imajo pametne pogodbe za štrom (Cerkno?) in nimajo težav s tehniko (KG menda).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Sa da ne bo pol tak kot lani. Ko so začeli pol je pa poletje prišlo sredi decembra in je trajalo do marca :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vsak leto jamrajo zarad zime/snega/spomladi.
No letos se je obrestovalo.
Korona se je širila iz smučišč (za vsako ceno) s pomočjo zdravnikov in slo vikendašev z HR (in tistih ki niso mogli zdržat).
Še dobro, da je HR uvedla ukrepe proti nam, če že nismo mi bili sposobni.
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
114
25
28
Brane ti si mal bogi, če napišeš tole: "Korona se je širila iz smučišč (za vsako ceno) s pomočjo zdravnikov"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Od kar pomnim vreme pride nekje v decembru ali januarju vsaj dva tedna močne odjuge. Včasih je bil termin za zlato lisico prve dni januarja. In tako čez palec je v 7/10 let v tistem času bila v naših krajih močna odjuga.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Tudi Avstrija odpira, samo Slovenci bi bili obsojeni na karanteno.