A za to je opcija kakega referenduma?V sredo se sicer koalicija pogovarja tudi o postopnem dvigu upokojitvene starosti.
A za to je opcija kakega referenduma?V sredo se sicer koalicija pogovarja tudi o postopnem dvigu upokojitvene starosti.
A za to je opcija kakega referendu
Po moje je edina opcija ukvarjanje s športom oz. konkretno kolesarjenjem!A za to je opcija kakega referenduma?
Strinjaš se z mojim zapisom, a začel si: Ne drži.Nič nisem spregledal...Strinjam se s tvojim zapisom....
Edino kar je....Stvar je mnogo bolj Brutalna kot se večini zdi...Ti si zelo na "mehko" vse skupaj zapisal.
S tem v bistvu sploh ni nic narobe, ker tvoji prispevki, ce jih ne gledas obrestovano ampak le delez glede na placo, ne pokrijejo niti 25 let prejemanja pokojnine v visini 60% place, bistveno manj. Prispevki za pokojnino seveda.A za to je opcija kakega referenduma?
S tem v bistvu sploh ni nic narobe, ker tvoji prispevki, ce jih ne gledas obrestovano ampak le delez glede na placo, ne pokrijejo niti 25 let prejemanja pokojnine v visini 60% place, bistveno manj. Prispevki za pokojnino seveda.
dokler sedaj plačujem pokojnino prisilno upokojenimS tem v bistvu sploh ni nic narobe, ker tvoji prispevki, ce jih ne gledas obrestovano ampak le delez glede na placo, ne pokrijejo niti 25 let prejemanja pokojnine v visini 60% place, bistveno manj. Prispevki za pokojnino seveda.
Referenduma ni dopustno razpisati:A za to je opcija kakega referenduma?
Referenduma ni dopustno razpisati:
- o zakonih o nujnih ukrepih za zagotovitev obrambe države, varnosti ali odprave posledic naravnih nesreč,
- o zakonih o davkih, carinah in drugih obveznih dajatvah ter o zakonu, ki se sprejema za izvrševanje državnega proračuna,
- o zakonih o ratifikaciji mednarodnih pogodb,
- o zakonih, ki odpravljajo protiustavnost na področju človekovih pravic in temeljnih svoboščin ali drugo protiustavnost.
Če sem malo sarkastičen, ali pa tudi ne...Mi lahko kdo razloži v čem je smisel, da se plače zvišujejo, hkrati pa vsi zaradi tega grozijo s podražitvami. In ker se vse podraži, se potem spet zvišajo plače. In tako naprej, v bistvu je to nek začaran krog!
"Za začetnika takšnega sistema (1889) velja nemški kancler Otto von Bismarck, ki je s tem hotel omejiti vse večji vpliv socialističnega gibanja. Medgeneracijski sistem financiranja pokojnin se zato imenuje tudi Bismarckov sistem alisistem "pay as you go"."In potem je kao država od prebivalcev? To ni naša država, to je njihova država.
Predpostavimo - nihče ne sme dvigniti plače 1 leto. Nihče.Če sem malo sarkastičen, ali pa tudi ne...
Smisel je ugajanje butastim volivcem, ki ne razumejo, da bo njihova kupna moč, v najboljšem primeru, ostala enaka.
Realno bo pa verjetno nižja.
Rezultat bo še manjša mednarodna konkurenčnost slo gospodarstva, zapiranja firm in odpuščanja.
To seveda velja samo za realni sektor.
.
JS in (para)državne firme (RTV, DARS, SŽ, Elektro itd), pač.
To je nekako v smislu... "Najprej Moje...potem pa vsak svoje" (Tako bi si Javni sektor najprej na svojo roko dvignil plače, potem jih pa vezal na dvig v gospodarstvu...Verjetno še to v nominali...masa plač bo seveda nerelevantna...javega sektorja pa vsak dan več in več)Si opazil, da se je zadnji teden nekaj govorilo v smislu, da bi se plače v JS lahko dvigale samo skladno z rastjo plač v realnem sektorju?
Preklete 3,14čke pokvarjene, ja to zdaj, ko so plače v JS 30 % nad gospodarstvom.
Dokler gospodarstvo s svojimi plačami, ki se dvigajo na osnovi produktivnost, ne ujame SJ, se JS-ju plače nimajo kaj dvigati!!!
Si opazil, da nisi odgovoril na vprašanje?Si opazil, da se je zadnji teden nekaj govorilo v smislu, da bi se plače v JS lahko dvigale samo skladno z rastjo plač v realnem sektorju?
Preklete 3,14čke pokvarjene, ja to zdaj, ko so plače v JS 30 % nad gospodarstvom.
Dokler gospodarstvo s svojimi plačami, ki se dvigajo na osnovi produktivnost, ne ujame SJ, se JS-ju plače nimajo kaj dvigati!!!
Si opazil, da se je zadnji teden nekaj govorilo v smislu, da bi se plače v JS lahko dvigale samo skladno z rastjo plač v realnem sektorju?
Preklete 3,14čke pokvarjene, ja to zdaj, ko so plače v JS 30 % nad gospodarstvom.
Dokler gospodarstvo s svojimi plačami, ki se dvigajo na osnovi produktivnost, ne ujame SJ, se JS-ju plače nimajo kaj dvigati!!!
plače v javnem sektorju vezati na minimalca in potem dviguješ samo minimalca in nič drugega, vse ostalo gre gor po formuli. Recimo da je minimalc 700, nekdo v javnem sektorju pa ima 2.100, je to x3. Če napoveš da boš dvignil minimalca na 800, tisti v javnem sektorju ve da bo avtomatsko dobil 2.400. Če to ni vzdržno, potem pač minimalca ne dviguj na 800.V javnem sektorju raste plače zmeraj presega inflacijo.
Cene bi se znižale in mogoče bi se kakšen nakupovalni center zaprl.Predpostavimo - nihče ne sme dvigniti plače 1 leto. Nihče.
Kakšne bi bile posledice?
(pa sem proti gašenju ognja z bencinom)
plače v javnem sektorju vezati na minimalca in potem dviguješ samo minimalca in nič drugega, vse ostalo gre gor po formuli. Recimo da je minimalc 700, nekdo v javnem sektorju pa ima 2.100, je to x3. Če napoveš da boš dvignil minimalca na 800, tisti v javnem sektorju ve da bo avtomatsko dobil 2.400. Če to ni vzdržno, potem pač minimalca ne dviguj na 800.
Ti pa si smeško.plače v javnem sektorju vezati na minimalca in potem dviguješ samo minimalca in nič drugega, vse ostalo gre gor po formuli. Recimo da je minimalc 700, nekdo v javnem sektorju pa ima 2.100, je to x3. Če napoveš da boš dvignil minimalca na 800, tisti v javnem sektorju ve da bo avtomatsko dobil 2.400. Če to ni vzdržno, potem pač minimalca ne dviguj na 800.
Tule imaš primer, aja ne:Cene bi se znižale in mogoče bi se kakšen nakupovalni center zaprl.
Špecarija je v Italiji bistveno cenejša.