Slovenska vojska

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
539
110
43
sem prašo fotra prav da ga isto boli k.urac za vojsko, jo je mu dost, ko je bil mlad prav, še zdej ga nekaj drkajo ker je še nek kepten al narednik neki podobnega in jim bo fuknu vse nazaj, če bodo dost gnojil..če politiki ki se hujskajo nimajo dost naj grejo sami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.862
6.480
113
Naj te ati nauci kater cin je imel (ce ga je), ker keptenov in narednikov slovenske oborozene sile niso imele
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.152
501
113
kranj
tisti, ki so sovražili vojsko, so (vsaj po mojih izkušnjah) delali štalo in/ali se pravili mangupe :) in ker se jim računica včasih ni izšla...ja, kdo bo kriv, če ne vojska ane.
sem zsč, pa so me kmalu z zahvalo poslali domov in me niso več povohali. tako da ne vem, zakaj bi vojaka(?) še zdaj nekaj hoteli...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.287
4.796
113
Nimajo AO in AO+?
Dvomim, da bi to pomagalo, ker je bilo na poligonu izven prometnih površin.
Nisem vsega bral, videl pa sem, da povračilo zahteva ZZZS. Torej za poškodbe ljudi. Zanimivo, da tega ne krije naše obvezno zdravstveno zavarovanje. Vojaki to plačajo sami, tujcem v gorah pa častimo reševanje.
Ali lahko torej pričakujem, da me bo ZZZS tožil za kritje stroškov zdravljenja, če bom na vrtu s samokolnico peljal nekomu čez nogo in mu jo zlomil in denimo tega nimam v zavarovanju hiše? Ali pa je tak postopek le za poškodbe na delu? Če torej v podjetju nekdo pade po stopnicah, bo ZZZS terjal delodajalca, ta pa prevalil na čistilko, ki ni dovolj do suhega obrisala stopnic in obvezno zavarovanje tega ne krije?
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: brane_new in Gonzo

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
997
1.029
93
To samo kaže da SV ni vredna piškavega boba. So na nivoju odreda skavtinj.

Ko je JNA (aka Jugoslovanska Narodna Armija) imela konkretne orožne vaje, je bilo normalno, da so tekom vaje bili vsaj trije mrtvi vojaki, 20 razbitih vozil, 17 poginulih živali na pašnikih okrog vaj ter 5 zakurjenih privat hiš. In vse to so v roku parih dni pokrili škodo, so imeli ljudi zgolj za to. Vse po paragrafih JNA, mrtev vojak toliko DIN familiji, mrtva krava toliko DIN kmetu, zakurjena bajta toliko in toliko DIN lastniku ...

Ni bilo prepucavanj kdo, kaj in kako.

Tle bo pa Rus napadel in se bodo v SV z pravniki kregali, kaj pravilniki pravijo, kaj je pravilna komanda in kaj ne in kaj ZZZS krije in kaj ne. V roku vojske ima da krije vojska, in proračun ima da nakaže denar vojski za to. Pika.

Isto, kot so oni ameriški letalci skinili gondole v Italiji. Ni diskusije a so vojaki krivi ali ne. Vojaki avtomatsko NISO krivi, ko so to počeli v okviru vojaške službe. Ker ko enkrat začneš slednje loviti s pravniki, ti v vojnih razmerah noben pameten ne bo šel izvajat ukazov.

Za pizdarije počistit znotraj vojske pa obstaja vojaško sodišče, ki to puca znotraj svojih zidov. Pri nas so pa vse zdelegirali civilom, ki pametujejo in filozofirajo po svoje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.784
3.639
113
Slovenska vojska je že praktično od prvega dne dalje ocenjena kot sposobna za delovanje v miru. In ji kot taki, če odštejemo stroške, prav nič ne fali. Vojakom ni treba umirat, nesreče pri vajah so redke, oprema pa gnije v halah in po grmovjih. Z vidika nabav in odpisov je vseeno ali zastari, zgnije ali se porabi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.287
4.796
113
Če scenarij prav razumem, te taka odgovornostna tožba s strani ZZZS lahko doleti v vsaki službi, ker si pač nekaj zaje.bal in je nekdo potreboval zdravljenje. Očitno lahko delodajalec to prevali na zaposlenega, če dokaže, da zaposleni ni ravnal v skladu z zakoni in pravili.
Iz petnih žil potegnjen primer: podrejenemu rečeš, da ti pomaga prestaviti staro, težjo mizo, nisi upošteval zakonsko določene maksimalne mase, ki jo sme oseba na delovnem mestu dvigniti, ščipne ga v križu, ZZZS pa gre preko delodajalca v tožbo zaposlenega.
Ne vem, meni je to zelo žalostno. Ukinimo ZZZS in dajmo prostor zavarovalnicam, ki bodo pač za višjo premijo ponujale večjo zaščito.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.935
2.360
113
Pomurje
Če scenarij prav razumem, te taka odgovornostna tožba s strani ZZZS lahko doleti v vsaki službi, ker si pač nekaj zaje.bal in je nekdo potreboval zdravljenje. Očitno lahko delodajalec to prevali na zaposlenega, če dokaže, da zaposleni ni ravnal v skladu z zakoni in pravili.
Iz petnih žil potegnjen primer: podrejenemu rečeš, da ti pomaga prestaviti staro, težjo mizo, nisi upošteval zakonsko določene maksimalne mase, ki jo sme oseba na delovnem mestu dvigniti, ščipne ga v križu, ZZZS pa gre preko delodajalca v tožbo zaposlenega.
Ne vem, meni je to zelo žalostno. Ukinimo ZZZS in dajmo prostor zavarovalnicam, ki bodo pač za višjo premijo ponujale večjo zaščito.
Doleti te samo če si zavestno zajebal, si prav zapisal.
V Avstriji ni reka, kdor dela ta greši. Tam je popoldan na kapiji "knjižica"