Slovenska gimnazija v Celovcu

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
E,

Za slednje bi pa našla skupni jezik
cheer.gif
... Predvsem državljanska vzgoja bi bil ključni predmet. Da se raji malo privzgoji spoštovanja do domovine in njenih inštitucij...

/off
Je kolega pripovedoval po povratku iz USA kakšen odnos imajo državljani do policije... Pardon me, Officer... Pri nas pa zmerjanje... Represivci so pa še večji tam...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
GTFO
smile-1.gif


A tako kot z razvojem kalkulatorja ni bilo vec treba znati matematike?

Ne mors tega primerjat, ker racunalnik ne razume matematicnega problema doker mu ga ne opises... Pri jeziku imas pa problem ze opisan, treba in more racunalnik samo izracunat logicno zaporedje...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Citat:

/off
Je kolega pripovedoval po povratku iz USA kakšen odnos imajo državljani do policije... Pardon me, Officer... Pri nas pa zmerjanje... Represivci so pa še večji tam...
To pa zato ker nimajo izkušenj z nekdanjimi komunističnimi represivnimi organi. Tuki smo se pač vsi policaje bal ker nikoli nis vedu zakaj jih boš lahko fasu. Še danes nisem miren ko vidim slovenskega policista (pa so represivni časi že davno mimo) , pa še nikoli v življenju nisem nič takšnega storil. Ampak v kakšni tuji državo z daljšo demokracijo, pa tud jst spoštujem policiste in ne čutim prav nobenga strahu ipd.

Ampak nazaj na avstrijsko-koroške šole, tam je npr. tudi privatna Višja šola za gospodarske poklice (HLW St. Peter)
wink-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Je kolega pripovedoval po povratku iz USA kakšen odnos imajo državljani do policije... Pardon me, Officer... Pri nas pa zmerjanje... Represivci so pa še večji tam...

Naj gre kolega še enkrat v Ameriko in vpraša koliko policistov ubijejo na dolžnosti vsako leto...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik tony pravi:
No, poznam nekaj zelo bistrih ljudi z Iskre, ki so danes uspešni in tudi nekaj takšnih, ki kljub takšni izobrazbi ne živijo od programiranja. In tudi takšnih, ki jim niso (več?) jasne osnove srednješolske elektrike.
smile-1.gif

Seveda jih poznaš, disperzija od osnovne izobrazbe je zmeraj.

Point je v tem, da naravoslovna gimnazija ni noben presežek. Nimaš bistvene prednosti pred 'navadnimi' gimnazijci, hkrati pa imajo praviloma strokovne šole več poudarka na strokovnih predmetih. Seveda je fajn iti na usmerjeno gimnazijo, če te določeno področje zanima, samo ne razumem zakaj bi bila tehnična gimnazija edina možna pot v življenju. Če tvoj tamau raje kot vlakce sestavlja barbike, ga valda ne boš poslal v računalniško gimnazijo, ampak oblikovno, ane...
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni potrebe... Načeloma je mrtev tisti, ki najprej vpraša in potem strelja... Oni ostali, z obrnjeno logiko pač preživijo...
Pa tam tipčka, ki poizkuša klofniti kapsa ali pa strelja nanj in ga ne zadane tudi ne božajo kot pri nas. Pa ko te ustavijo je tudi točno določen postopek kaj mora voznik in sopotnik početi...
Tako da... Me zanima kje se je kdo represije učil.
Pa itak smo off.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Seveda je potreba. Govoriš o odnosu državljanov do policistov in del tega odnosa državljani kažejo s tem, da zelo radi streljajo na policiste. Precej bolj kot v Sloveniji.

Kaj ne štima v tvojem razmišljanju, pa iz tega lahko sam pogruntaš...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glede na velikost populacije nič bolj kot pri nas... V NY ima samo Brooklyn več prebivalcev kot cela Slovenija... Prenesi vzorec na naše številke...
Poleg tega imajo tudi tam svoje æefurje, tako kot mi. In v glavnem so ti problematični.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Prenesi vzorec na naše številke...

Ameriški vzorec: http://www.odmp.org/search/year?year=2012

Naše številke: ?

Glede na ameriško statistiko, bi morali pri nas vsaki dve leti ubiti enega policaja. Jaz se ne spomnim enega primera v zadnjih desetih letih.

Vsi imamo svoje čefurje in so prav tako del statistike. Če to ne paše v tvojo izjavo, še ne pomeni, da jih lahko kar izločiš ven...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
No, poznam nekaj zelo bistrih ljudi z Iskre, ki so danes uspešni in tudi nekaj takšnih, ki kljub takšni izobrazbi ne živijo od programiranja. In tudi takšnih, ki jim niso (več?) jasne osnove srednješolske elektrike.
smile-1.gif

Seveda jih poznaš, disperzija od osnovne izobrazbe je zmeraj.

Point je v tem, da naravoslovna gimnazija ni noben presežek. Nimaš bistvene prednosti pred 'navadnimi' gimnazijci, hkrati pa imajo praviloma strokovne šole več poudarka na strokovnih predmetih. Seveda je fajn iti na usmerjeno gimnazijo, če te določeno področje zanima, samo ne razumem zakaj bi bila tehnična gimnazija edina možna pot v življenju. Če tvoj tamau raje kot vlakce sestavlja barbike, ga valda ne boš poslal v računalniško gimnazijo, ampak oblikovno, ane...
smile-1.gif

Midva se ne razumeva zdajle
smile-1.gif
.

Štos naravoslovne smeri na gimnaziji ni ta, da imaš kaj prednosti pred ostalimi gimnazijskimi smermi, pač pa, z malo heca, da jih druge smeri nimajo pred naravoslovno. Program naravoslovne gimnazije sicer ni kaj dosti drugačen od drugih gimn, smeri, le da imaš v prvih treh letnikih vsak teden po 3 ure kemije, fizike in biologije. Trdim, da je to najbolj "neusmerjen" program v slovenski gimnaziji. Vse drugo od tehničnih, naravoslovnih in klasičnih gimnazij je precej bolj ozko usmerjenih!

Sam sem sicer na kemijo malo udarjen,
grin1.gif
), lahko pa povem, da je takšna fizika in biologija zajebana ko pes. In, kar se tiče mene, je to edino prav, mulariji to ne bo nič škodilo. Od nas so pri vseh teh treh predmetih zahtevali veliko in nas gonili kot pse (po drugi strani, pa so, brez heca, na 'humanistični' smeri pri obvezni fiziki raje gledali South park). Kdor je dal to čez (in se hotel kaj naučiti) ima to prednost, da se je naučil nekaj malo bolj kompliciranih reči iz področja naravaoslovne znanosti, ki jih običajen človek kasneje v življenju ne sreča več veliko in se jih ni tako enostavno osvojiti s knjigo iz prve knjižnice.

Ponavljam se od prej: tako kakovostno izobrazbo v tujini plačaš kot norec.

Na primer: če te kasneje v življenju začne zanimati antična Grčija, greš v knjižnico in če znaš brati, si rešen. Če te zanima zgodovina delavskih gibanj (
evil.gif
In, za božjo voljo, ne puščaš trdo prisluženega denarja v žepih alternativne medicine.

Pravzaprav mislim, da je naravoslovna gimnazija največja prednost za vse tiste, ki potem ne gredo na študij, ki (ozko gledano) spada v naravoslovno področje.

Sam celo ne bi imel nič proti, če bi se v gimnazijah drugih smeri sploh ne učilo, ker niso vredne kaj dosti, ker preprosto niso dovolj zajebane. Sorry.

Srednjih tehničnih šol pa, žal, sploh ne bi dajal v isti koš. So pa prave, za vse, ki se jim naravoslovne gimn. ne da poslušati, ker je gimnazijcev pri nas itak preveč. To ne pomeni, da so takšni dijaki vredni kaj manj, ampak da je smiselno, da se čim prej usmerijo na ozko specializirano področje, ki ga bodo morali v življenju obvladati - potem tudi zanje kruha ne bo nič manj.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
E,

Za slednje bi pa našla skupni jezik
cheer.gif
... Predvsem državljanska vzgoja bi bil ključni predmet. Da se raji malo privzgoji spoštovanja do domovine in njenih inštitucij...
Hočeš reči inštitucije potrebujejo vzgojo, a ne?
Ker bo bodo delovale kot treba, bo tudi spoštovanje prišlo, samo od sebe.

Citat:
/off
Je kolega pripovedoval po povratku iz USA kakšen odnos imajo državljani do policije... Pardon me, Officer... Pri nas pa zmerjanje... Represivci so pa še večji tam...

SS-ovcem tudi noben nič ni upal rečt. What is your point?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.972
1.426
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Prenesi vzorec na naše številke...

Ameriški vzorec: http://www.odmp.org/search/year?year=2012

Naše številke: ?

Glede na ameriško statistiko, bi morali pri nas vsaki dve leti ubiti enega policaja. Jaz se ne spomnim enega primera v zadnjih desetih letih.

Vsi imamo svoje čefurje in so prav tako del statistike. Če to ne paše v tvojo izjavo, še ne pomeni, da jih lahko kar izločiš ven...

Če se ne motim je bil tudi kakšen policist ustreljen zadnjih desetih letih. Pri nas seveda. En incident je bil na obvoznici, drugi na glavni avtobusni postaji, ko so lovili tistega motenca, ki je v Kresnicah ubil poštno uslužbenko. Sigurno je bil še kakšen.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Se sploh ne morem strinjat :S

4 leta so me jebali v glavo z latinscino... Lingua Latina od 1-3... :S 2x na teden... [cenzura] smo jo sovrazili.

In ves kaj sem pogruntal? Da razumem italjane (no, vmes sem se se italjansko za silo naucil), pa francoze in spance (kjer sem precej hitreje pobral osnove jezika)... In da, hej, sploh ni bilo tako neuporabno.

Jaz bi definitivno predlagal, da se gre vsak mulc za par let latinscino ucit.
si mogoče kdaj pomislil, da če bi se tista 4 leta namesto latinščine učil italijanščino, bi bilo tvoje znanje italijanščine bistveno boljše, hkrati bi pa še vedno imel dobro osnovo za učenje francoščine in španščine?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kitajščija fantje, kitajščina. Ne pa latinščina... Tole bo kmalu 'must know'

Dobra znanka jo je študirala. Še dobro, da je poleg nemščino, da je dobila šiht. Je bilo pa včasih dobro plačano prevajanje s strani policije. Od trenutka, ko so jo prišli iskat domov do begunskega centra in nazaj.

Kar se ameriške policije tiče; ti tudi nežnosti ne poznajo. Kolega je dobre 25 let nazaj prijel policajko za joške, pijan seveda. Komaj so ga spravili iz aresta.
hysterical-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ne. Je dala latinscina dovolj osnov, pa - ves kolk je kul, da lahko napise na cerkvah beres brez tezav? :D
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Vsakomur svoje
smile-1.gif
Meni, na primer, je splosna razgledanost (karmor Latinscina spada) bolj pomembna in uporabna od tega, da bi znal, ne vem, zamenjat jermen na motorju kadar je treba zamenjati tudi napenjalnike. Pa tudi bolj "prav" mi pride v zivljenju, za menjavo jermena pa raje nekomu placam 40 EUR.

Ampak, kot receno, vsakomur svoje.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Itak. Zato o nepotrebnosti latinščine pišejo samo tisti, ki jim je obvladovanje stružnice vrhunec znanosti.
tongue-1.gif