Škripanje v sklepih

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
54
2
8
Pozdravljeni.

Sem star 50+1,imam pa artrozo obeh kolen 3 stopnje.Lestvica je 1-4.Za menjavo kolen oz.endoprotezo sem ene 10 let premlad,je bil jasen ortoped.
A sploh lahko kaj naredim glede tega?Delam vaje,sobno kolo....Zjutraj katastrofa,kot star dizel preden zalaufam,navzdol po klančinah,po stopnicah je že skoraj misija nemogoče,že hoja daljša po ravnem zna bit včasih avanturistična.
Saj vem,obraba hrustanca....tud mal v družini so imeli ta problem.
Sem pa nredil v enem letu kar sem na bolniški,artroskopijo levega kolena.Izboljšanje je,vsaj ne oteka več,drugega efekta pa ni.

Hvala za info
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.666
3.426
113
Pozdravljeni.

Sem star 50+1,imam pa artrozo obeh kolen 3 stopnje.Lestvica je 1-4.Za menjavo kolen oz.endoprotezo sem ene 10 let premlad,je bil jasen ortoped.
A sploh lahko kaj naredim glede tega?Delam vaje,sobno kolo....Zjutraj katastrofa,kot star dizel preden zalaufam,navzdol po klančinah,po stopnicah je že skoraj misija nemogoče,že hoja daljša po ravnem zna bit včasih avanturistična.
Saj vem,obraba hrustanca....tud mal v družini so imeli ta problem.
Sem pa nredil v enem letu kar sem na bolniški,artroskopijo levega kolena.Izboljšanje je,vsaj ne oteka več,drugega efekta pa ni.

Hvala za info
Vsaj poskusi z glukozamin sulfatom z dodanim MSM, hondroitin sulfatom. Vztrajaj vsaj 6 tednov na pojačani dozi in poročaj.
Vmes pa kljub bolečinam ohranjaj gibanje.
Sicer je več ortopedov dejalo, da glukozamin ne pomaga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in motofrik

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.399
4
38
Sem mal brskal po netu in spraševal ljudi, ki to jemljejo in farmacevte.
Pri nas tablet, ki bi imele priporočeno količino 1200 mg glukozamina praktično ni in večina jih je registrirana kot prehranska dopolnila in kot zdravila.
Farmacevtka mi je predlagala Dona prašek https://www.lekarnaljubljana.si/artikel/dona-1178-mg-prasek-za-peroralno-raztopino-20-vrec, ki vsebuje 1200 mg.

Bom prvo probal s tem praškom, ker naročanje nekje iz tujine in zdravila mi nekako ne gre skupaj. Ampak to je moje mnenje.

Lahko sporočim čez dva/tri mesece če bo kaj učinka.
Seveda pa nujno kor so napisali pred menoj vaje za krepitev, kolo z visoko kadenco in malo obremenitvijo in pri meni tudi hoja po ravnem, kjer zaenkrat še gre.

Kolikšna pa naj bi bila priporočena kadenca? Na sobnem kolesu mi jo meri in moje je med 80 in 85 obrati na minuto. Seveda če se zagledam v TV hitro pade in moram biti pri stvari, da jo vzdržujem. Pa še koleno hitro pove kdaj pade.