Skozi šentviški predor 1. julija - končno!!!!

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.066
1.138
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Koliko časa, zaboga, pa rabiš, da ugotoviš, da ni vsa zaščita odstranjena? 10 ZAGovcev pošlješ tja in stvar je v 1 uri pregledana, ali pa dveh ... Pogledat papirje kateri preizkusi so bili opravljeni je pa stvar par minut, ne se norca delat, no. Če bi jaz tako v službi delal, bi ... pravzaprav ne bi več ... bi bil že na cesti.
In kaj so na DARSu delali s poročilom? Prebereš in napišeš dopis ministru, da ni vse OK. Spat stvar urce ali dveh.
Ko boš ti imel štampiljko od IZS in s podpisom odgovarjal za argumente napisane v poročilu, potem bi drugače "pel". Tako pa dokler se podpisuješ "samo" pod novice in za to prektično ne odgovarjaš, se raje malo ohladi.
Če misliš da ne odgovorjam (kot novinar oz še bolj kot urednik), se motiš, pa preberi si zakon o medijih. Sicer pa v življenju delam velčinoma kaj drugega kot novinarstvo oz uredniško delo, pa je tam še večja odgovornost (finančna) in ravno tako dostikrat zelo malo časa. Sem pač plača za to, da odgovorjam za to, d aje nekaj narejeno (če je tako treba) zelo hitro in še vedno OK.
Poleg tega pa: minister jim pač postavi rok, kaj ga briga za IZS, štempiljke in odgovornost. Če reče poročilo v enem dnevu, je pač v enem dnevu, Konec koncev je 24 ur enako časa kot 3 normalni delovni dnevi, torej časa čez glavo. In plače imajo gospodje itak tolikšne,d a nimajo kaj cvilit, če občasno potegnejo 3 šihte skupaj ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.428
135
63
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Dvigalo je padlo?

A maš ti kaj zdrave pameti, ko pišeš take neumnosti?
bonk.gif

Ce se dvigalo ustavi na spodnji zavori zaradi prelahke uteži, je to zame le to,da je dvigalo padlo, hitrost ni važna ali je to 5km/h ali pa 50km/h , nimajo kej imeti takih spodsljajev.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.009
936
113
Velikost uteži je verjetno preračunana na neko povprečno obremenjenost dvigala.

Kaj bi se pa zgpdilo v obratnem primeru?
Torej večja utež in manj potnikov? Dvigalo bi se ustavilo v najvišjem nadstropju.
Zate sicer ne vem, ampak jaz bi v "pokvarjenem" dvigalu raje bil v kleti kot pa v 9. nadstropju.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.339
76
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Koliko časa, zaboga, pa rabiš, da ugotoviš, da ni vsa zaščita odstranjena? 10 ZAGovcev pošlješ tja in stvar je v 1 uri pregledana, ali pa dveh ... Pogledat papirje kateri preizkusi so bili opravljeni je pa stvar par minut, ne se norca delat, no. Če bi jaz tako v službi delal, bi ... pravzaprav ne bi več ... bi bil že na cesti.
In kaj so na DARSu delali s poročilom? Prebereš in napišeš dopis ministru, da ni vse OK. Spat stvar urce ali dveh.
Ko boš ti imel štampiljko od IZS in s podpisom odgovarjal za argumente napisane v poročilu, potem bi drugače "pel". Tako pa dokler se podpisuješ "samo" pod novice in za to prektično ne odgovarjaš, se raje malo ohladi.
Če misliš da ne odgovorjam (kot novinar oz še bolj kot urednik), se motiš, pa preberi si zakon o medijih. Sicer pa v življenju delam velčinoma kaj drugega kot novinarstvo oz uredniško delo, pa je tam še večja odgovornost (finančna) in ravno tako dostikrat zelo malo časa. Sem pač plača za to, da odgovorjam za to, d aje nekaj narejeno (če je tako treba) zelo hitro in še vedno OK.
Poleg tega pa: minister jim pač postavi rok, kaj ga briga za IZS, štempiljke in odgovornost. Če reče poročilo v enem dnevu, je pač v enem dnevu, Konec koncev je 24 ur enako časa kot 3 normalni delovni dnevi, torej časa čez glavo. In plače imajo gospodje itak tolikšne,d a nimajo kaj cvilit, če občasno potegnejo 3 šihte skupaj ...
Ni mi treba brat zakona o medijih, že sami mediji dokazujete, koliko za vaše nubuloze odgovarjate. Drugače, pa ti priporočam, da svojo energijo preusmeriš na svoje področje, ker ti na gradbenem področju gre bolj slabo. Na ta način boš ohranil dostojnost na forumu, pa še smešil se ne boš.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tukaj spet vidim jamranje neizbranega ponudnika (tokrat dvigal). Kot je pri šentviškem predoru Andrej Umek, na začetku silno brihten, sedaj pa, ko se ugotavlja smiselnost protipožarne zaščite, je modro tiho. Da ni on mimovrste predlagal tega ometa, zaradi katerega je v luftu pol politike in gradbenikov?
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.066
1.138
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Koliko časa, zaboga, pa rabiš, da ugotoviš, da ni vsa zaščita odstranjena? 10 ZAGovcev pošlješ tja in stvar je v 1 uri pregledana, ali pa dveh ... Pogledat papirje kateri preizkusi so bili opravljeni je pa stvar par minut, ne se norca delat, no. Če bi jaz tako v službi delal, bi ... pravzaprav ne bi več ... bi bil že na cesti.
In kaj so na DARSu delali s poročilom? Prebereš in napišeš dopis ministru, da ni vse OK. Spat stvar urce ali dveh.
Ko boš ti imel štampiljko od IZS in s podpisom odgovarjal za argumente napisane v poročilu, potem bi drugače "pel". Tako pa dokler se podpisuješ "samo" pod novice in za to prektično ne odgovarjaš, se raje malo ohladi.
Če misliš da ne odgovorjam (kot novinar oz še bolj kot urednik), se motiš, pa preberi si zakon o medijih. Sicer pa v življenju delam velčinoma kaj drugega kot novinarstvo oz uredniško delo, pa je tam še večja odgovornost (finančna) in ravno tako dostikrat zelo malo časa. Sem pač plača za to, da odgovorjam za to, d aje nekaj narejeno (če je tako treba) zelo hitro in še vedno OK.
Poleg tega pa: minister jim pač postavi rok, kaj ga briga za IZS, štempiljke in odgovornost. Če reče poročilo v enem dnevu, je pač v enem dnevu, Konec koncev je 24 ur enako časa kot 3 normalni delovni dnevi, torej časa čez glavo. In plače imajo gospodje itak tolikšne,d a nimajo kaj cvilit, če občasno potegnejo 3 šihte skupaj ...
Ni mi treba brat zakona o medijih, že sami mediji dokazujete, koliko za vaše nubuloze odgovarjate. Drugače, pa ti priporočam, da svojo energijo preusmeriš na svoje področje, ker ti na gradbenem področju gre bolj slabo. Na ta način boš ohranil dostojnost na forumu, pa še smešil se ne boš.
Glej, o gradbeništvu ne vem dosti, sem pa prepričan, da se da v 24 urah tunel dobro pregledat in izdelat poročilo. Samo DELAT je treba, kar pomeni pač 24 ur stalno delat, ne it ob petih popoldne domov. Včasih je to potrebno in gneče zaradi zaprtega predora dokazujejo, da je tu potrebno.
Ravno tako kot bi bilo možno omet odstranit hitreje, če bi si SCT na hitro sposodil še 10, 20 tistih dvigalc (ja, v Lj se jih da toliko za primerno plačilo hitro nabrat) in pripeljal zadosti delavcev. Pa spet: da se oboje ni zgodilo, je kriv minister, ki ni zahteval krajših rokov in primernih sankcij.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kaj je zdaj s tunelom, kdo ve? Kot sem videl zadnjič, ni nikjer nobenega, tunel polno razsvetljen kot v Las Vegasu (stroške elektrike itak plačamo drugi), obvestilne table delajo zmedo, one zaprašene fuge so pa baje tudi že spucali. A se minister zajebava iz nas voznikov s tem mečkanjem o elaboratu? Kje so pa sedaj brihte od novinarjev, a ne znajo še sami kaj vprašat?
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
Kmalu po 1 september in po Celovški se bo oz so se že zaæeli zastoji .
Kdaj mislijo odpreti spet ta tunel ??? Kaj se delajo narca iz ljudi.

Sicer pa v galeriji ,ki pelje iz smeri Celovške na Gorenjsko avto cesto ,ki gre ravno tako pod telovadnico in elezniško progo ni nikjer videlti protipožarne zaščite .
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Danes zjutraj so se že začeli delati zastoji iz smeri Medvod. 1. september je pa še ponedeljek tako, da bo noro. Nič bo treba prej ustat pa potem na eno kavico pred šihtom
smirk-1.gif
.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.339
76
48
Po moje se nočejo več blamirat s predorom in bodo počakali da gredo volitve mimo.....
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.057
1.309
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kaj je zdaj s tunelom, kdo ve? Kot sem videl zadnjič, ni nikjer nobenega, tunel polno razsvetljen kot v Las Vegasu (stroške elektrike itak plačamo drugi), obvestilne table delajo zmedo, one zaprašene fuge so pa baje tudi že spucali. A se minister zajebava iz nas voznikov s tem mečkanjem o elaboratu? Kje so pa sedaj brihte od novinarjev, a ne znajo še sami kaj vprašat?

Na papirje se čaka.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ja vem. Ampak prav nič se jim ne mudi. Sploh ni nobenega datuma. Kje je zdaj ta minister, končanje gradbenih del v tunelu je forsiral točno na minuto določenega datuma, sedaj pa na nek papir čaka poljubno dolgo.
bonk.gif

Kolone pa so tako že vsak dan, verjetno bo v ponedeljek pa čisti cirkus (sploh, ker se avtocesta sedaj zapre v en pas, ne v dva kot včasih).
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Nobeden se ga ne upa odpreti dokler ne bodo res 100% pregledane vse zadeve in podpisani vsi papirji.
Malo jih je strah, ker v primeru kakršnekoli napake sigurno mediji požrejo tistega, ki bo sedaj odprl tunel.
Sem bil predvčerajšnjim notri, so se izvajale meritve ventilatorjev. če naredijo dovolj močan tok zraka itd...
Problem pa je tudi pri komunikaciji signalizacije (no kakor so polagali kable me ne čudi če je kaj pretrgano, v stiku, oz. sploh ni prikllopljeno
rolleyes-1.gif
)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.867
35
48
papirji podpisani najverjetneje bo predor odprt poniči! juhu gremo stavit kako dolgo dolgo bo odprt in kaj bo šlo narobe?
evil.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.867
35
48
do prvega septembra je še daleč kaj veš kaj vse se še lahko zgodi! sam počasi ne bo več kaj dol padalo ker ne bo več kaj na stropu!
bonk.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.129
5.982
113
Pred odprtjem predora mora Dars zagotoviti neposredno obveščanje in alarmiranje odgovornih na prometnicah (Celovška cesta, železnica) ter Gimnazije Šentvid (športna dvorana), znižanje hitrosti na 80 km/h, s prometno signalizacijo pa zagotoviti, da bo varnostna razdalja med vozilom pred kamionom in za kamionom 100 metrov, so sporočili z ministrstva za promet.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
No, lepo da bo končno tunel odprt.

Bi pa vprašal, zakaj se novinarji ne razpišejo o novem 'dosežku' SLO gradbincev v Luki Koper? Mogoče zato, ker je posredi neko 'nevtralno' gradbeno podjetje z podizvajalci? Ali je pač vseeno, če se nek opaž prekladne konstrukcije praktično skoraj sesuje med betonažo in je treba par 100 kubikov betona razštemat. Glede na to, da se o tem nič ne piše, mi je jasno, kam pes taco moli!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No lepo, en problem rešen. Sedaj pa da vidimo ministra, kaj bo ukrenil glede tele reči:
evil.gif


A2-51.jpg


(aja, slikano dve leti nazaj, sedaj je stanje še slabše, poleg tega je takihle še kar nekaj med Novim mestom in Trebnjem)