Skozi šentviški predor 1. julija - končno!!!!

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
JUHUHU
cheer.gif


sentvid_predor4_show.jpg


Aja, bo pa treba že meti vinjeto
cry12bpy.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
1. junij prinaša same dobrote: vinjete, šentviški tunel pa še pomembni in manj pomembni politiki se bodo nehal pojat na Brdo, Bled in v LJ (gredo raje morit v Francijo).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.413
261
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik keber pravi:
1. junij prinaša same dobrote: vinjete, šentviški tunel pa še pomembni in manj pomembni politiki se bodo nehal pojat na Brdo, Bled in v LJ (gredo raje morit v Francijo).
Sam res. Skoraj preveč vsega za en datum
grin1.gif
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.339
76
48
Glede na to, da za ta otvortveni datum, morajo SCTjevci asvaltirat v dežju, pomeni to, da bo zlepljenost asvalta zelo slaba, kar za posledico potegne to, da čez leto, dve, to ne bo avtocesta, ampak še slabše kot regionalka, ker bo en pas zaprt zaradi sanacije, na drugem pa omejitev 60 km/h

hip, hip ...hura

hip, hip ...hura
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Ne veselite se prezgodaj.

Priključki na Celovško bodo šele čez dobro leto. Predor bo "požrl" ves tranzit, se pravi v glavnem turiste in nekaj kamionov, dnevni migranti pa bodo v večini še vedno zavijali na Celovško.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dnevni migranti do Medvod in Škofje Loke, ostali pa bodo šli na avtocesto.

Bo mnogo bolje, tudi brez priključnih tunelov. Sploh ob turističnih konicah.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Ja, ampak iz avtoceste se bo zavilo na Celovško, kar pomeni, da se pretočnost iz smeri Medvod ne bo izjemno izboljšala. Boljše seveda bo, ampak kolone bodo (upam vsaj) krajše. Pravo stanje se bo itak pokazalo šele s 1.9.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, ampak jaz se vozim na relaciji vič - gorenjska. Kar zdaj pomeni, preko ljubljane do "naše" avtoceste. Zdaj so mi pa bližnico naredili, ko so preglodali šentviški hrib. Jst ne rabim izvoza na celovško, važno da mam direktno linijo
grin1.gif
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.055
526
113
Kaj mislite kaj bo hitreje, če se gre v center Ljubljane iz Kranja - zaviti na Celovško v Šentvidu ali pa skozi tunel do obvoznice in potem nazaj do Celovške?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Odvisno od tega kam clijaš. Še vedno boš imel šanso takoj ko prideš iz predora zavit levo nazaj proti izvozu dravlje recimo, ali pa se odpelješ dalje proti viču... dokler ne boš videl kako bo stanje, ne moreš vedet. Ker so pod vprašajem vsi delavci, ki se vozijo v ljubljano: ali bodo kupili vinjete in šli skozi predor, ali pa bodo vsi ostali na stari poti po celovški... upam da se malo porazgubi promet
smile-1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
Po miji oceni bi moralo biti na Celovški vsaj polovico manj prometa .Saj Gorenjci tudi upam ,da niso tako škrti ,da se bodo vozili še naprej čez Vodice in Medvode ampak si bodo kupili vinjeto.

Sicer pa po Celovški v jutranji konici izgubiš vsaj 10 15 minut od Šentvida do obvoznice zato mislim ,da bo hitreje čez tunel.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
nekaterim se na splača hodt na avtocesto.jaz sem doma kakšnih 5 km iz Kranja pa se mi ne splača vozt na avtocesto, ker sem v tem casu ze v medvodah, tako da moja pot bo se vseeno ostala ista.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
pravzaprav še 27 000 drugih. toliko se jih namreč v povprečju dnevno zapelje skozi Medno
po drugi strani se jih pa v povprečju 33 000 pelje po AC od Šentvida do Vodic, 22 000 pa še naprej skozi CP Torovo.
zanimivo bo te cifre opazovati naslednje leto, po uvedbi vinjet.
še link do PLDP:
http://www.dc.gov.si/si/promet/
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Hja, kdo bi vedel. Verjetno velika večina, ki jih pride s Kranja in višje. Poznalo se bo gotovo. Sicer so narejene kake študije, ampak te najbrž uvedbe vinjet niso upoštevale.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Kaj številka vozil, ki v Dravljah s Celovške zavija desno na obvoznico ni znana?
Že sedaj bo veliko tega prometa šlo skozi predor, ko bo pa narejen še priključek iz smeri Medvod pa menda skoraj vsi.