Škoda Superb iV, kljuka

kajn

Guru
5. okt 2007
2.457
1.246
113
Iskajoč brata
Pri štirih biciklih na kljuki so obremenitve bistveno večje kot pri vleki prikolice, tako da ne vem v čem je fora da naj bi to bila kakšna olajševalna okoliščina. Če ne gre pač ne gre, na superbovo streho gre z lahkoto 5 biciklov, ne vem zakaj bi bili štirje problem.
Kakšne obremenitve? Za motor/menjalnik ali za zadnji del avtomobila?


Če jaz prov zastopim je tudi zato takšna razlika v teži, glede na smer obremenitve, npr: 750 kg horinzontalno / 90 kg vertikalno
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Zdravo

ob naročilu Superba iV sem pozabil dodati kljuko. Sedaj sem dal naknadno vgraditi skrito kljuko, vendar se je zataknilo pri vpisu v homologacijo, saj naj jo nebi smel imeti :)

Skratka, kaj bi bila lahko fora, da avto ne sme imeti kljuke? Jaz to rabim izključno za kolesa in ne za vleko prikolic, mi je pa kljuka must. So lahko kakršni koli problemi za avto?


Hvala
ok, to pa je en wtf...
Morda pojdi še enkrat v salon, kao spet kupuješ isti avto samo s kljuko, da vidiš kaj vse se spremeni. Pa bo potem morda lažje naprej iskat rešitev.
 

miha1234

Zelenc'
21. apr 2021
16
1
3
Ne vem al so razlogi tehnični al proizvajalci nagajajo. Lahko, da je treba za vsako kombinacijo naredit tipsko homologacijo in potem eni odpadejo zaradi tehnikalij ali pa jih uradniki enostavno spregledajo. Škoda ima očitno veliko takih nelogičnih primerov.

Na 7 sedežnega kodiaqa 2.0 tdi 150 konjev 4x4 z ročnim menjalnikom tudi ne gre kljuka. 190 konjski pa gre. Ali 5 sedežni. Go figure.
ja ne gre, ker ima ta dotični kodiaq drugačne zadnje fedre in je nekako tehnično razumljivo. Pri superbu iV pa gre za identičen avto, konec koncev sem ugotovil, da je kolega kupil 3 mesece za mano avto, identičen in on ima opcijo. Kakor sem razumel iz konteksta je zadeva samo administrative narave in nič tehničnega, skratka gluparija totalna. Še vedno je v konfiguratorju za moj model avta opcija kljuka.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Zakaj bi imel zadaj drugačne fedre kot avtomatik ali drugačne fedre kot 190 konjski? Fora je samo v točno določeni kombinaciji.
 

miha1234

Zelenc'
21. apr 2021
16
1
3
Zakaj bi imel zadaj drugačne fedre kot avtomatik ali drugačne fedre kot 190 konjski? Fora je samo v točno določeni kombinaciji.
Lej jaz ti povem, kaj so na škodi dali kot odgovor zakaj omenjena varianta Kodiaqa nima mogoče kljuke, in razlog so zadnji fedri.
Pri mojem superbu pa ni tehničnih razlik.


p.s.: sice pa kdo danes sploh še kupit tak avto ne avtomatik :p
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Zlahka kupiš tako kombinacijo, NOVO. Odsvetuje se nakup rabljenega avtomatika in dodajanje kljuke.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Zanimivo bi bilo priti stvari do dna. Ne verjamem, da so zadaj resni tehnični razlogi. Lahko je to, kar sem že zapisal, da se je pač proizvajalec odločil, kako bo spodbujal nakup določenih različic in opreme ter blokiral prodajalce dodatne opreme, ki se vgradi naknadno. Lahko pa gre za kako CO2 foro in so proizvajalci "prisiljeni". Za full led dobijo nek bonus. Mogoče za prodan avto, ki bi lahko imel kljuko, dobijo minus pike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

miha1234

Zelenc'
21. apr 2021
16
1
3
Zanimivo bi bilo priti stvari do dna. Ne verjamem, da so zadaj resni tehnični razlogi. Lahko je to, kar sem že zapisal, da se je pač proizvajalec odločil, kako bo spodbujal nakup določenih različic in opreme ter blokiral prodajalce dodatne opreme, ki se vgradi naknadno. Lahko pa gre za kako CO2 foro in so proizvajalci "prisiljeni". Za full led dobijo nek bonus. Mogoče za prodan avto, ki bi lahko imel kljuko, dobijo minus pike.
ja se strinjam, sej najverjetneje je to, bom javil ko dobim točen uradni ogovor. Je pa čudno samo to, da nekdo dobi opcijo, nekdo pa ne, pa se sta avta kupljena v istem letu in isto modelno leto :)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Kolikor je meni znano, proizvajalec ob vgradnji kljuke avtomatiku doda program, ki mu preko 13 pol sporoča, da ima zadaj počitniško prikolico 1t+ in da temu primerno šalta. Npr. od sedmih auto stopenj pri 100km/h vleki hitreje šalta nižje, da ne obremenjuje sklopke oz. na splošno vozi v nižjih brzinah. Pri rabljenem avtomatiku brez kljuke tega ni, pišejo po forumih, posledice so.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Sem sel prov pogledat homologacijo od 2020 karoq 1.5 tsi dsg brez kljuke in je not lepo napisano O.1.3 1500, tko da zgleda je to neka fora od skode.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Nimam avtomatika, ampak leta 2021 avtomatski menjalnik menda ja ni tako butast, da ne upošteva obremenitve na vozilo? Ali pri istih obratih prestavlja v hrib in navzdol? Polno naložen ali prazen? Potem bi bila to velika žalost od pameti. Ne verjamem, da je tako. En službeni avto teži z indikatorjem, kdaj prestaviti ročni menjalnik. Tisti različno predlaga, če voziš v hrib ali po ravnini.
Motor dobro ve, da mora za 2000 vrtljajev v minuti pod nekimi pogoji dati eno količino goriva, pod drugimi pa pač drugačno.