Škoda octavia combi 2013

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Koliko (%) popusta si dobil na avto?
Sem skonfiguriral eno všečno RSko, pa me samo informativno zanima, al je 0,5 al 0,75% popusta
smile-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Se mi je zdelo da s financiranjem ne bo kaj popusta. Kaj pa v primeru, da ne bi vzel njihovega financiranja?
Sicer se mi zdi na prvi pogled kar ugodno...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Se mi je zdelo da s financiranjem ne bo kaj popusta. Kaj pa v primeru, da ne bi vzel njihovega financiranja?
Sicer se mi zdi na prvi pogled kar ugodno...
Brez financiranja mislim da se da priti na do 10%.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pa še tole me zanima:
kaj pomeni tisti trikotnik spodaj na "izbirniku" pri DSGju?
Sem vozil VWja nedolgo nazaj pa je imel na tistem mestu S program...

zajeta-slika.jpg
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
hysterical-1.gif
samo res no, na skodo?

Alpa če bi prej ko prijavljat neumnosti malo razmislil zakaj je tako? Najbrž zato, ker sestavijo največ 1 avto na teden?
bonk.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
In kaj je narobe s škodo? Osebno bi raje imel Octavio kot pa Golfa.

Zato, ker, kako naj povem po domace, po alterjevsko... vsi sestavljeni deli imajo dolocena odstopanja, kvaliteto. Tisti z najmanjsim odstopanjem je recimo 1. kvaliteta. Deli 1. in druge kvalitete gredo v audija, deli tretje kvalitete v volksvagen in tretje in cetrte v skode.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Hm, ne vem če je glih tko ... Kakorkoli, tanova octavia combi je vsekakor všečen in uporaben avto, z vsemi ki sem jih testiral sem bil zelo zadovoljen, tako po kvaliteti izdelave kot po performansah in porabi, kljub temu sem se zaenkrat odločil da ostanem na BMW-ju.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Če delaš za avtomobilsko industrijo, se kosi ne rangirajo po kakovosti, ampak morajo biti narejeni vsi po predpisanih tolerancah s strani kupca oz. standarda.

To, da se v Audi vgrajujejo kosi 1. kvalitete, v druge avte pa slabši kosi, razlagaj komu drugemu. Očitno se še nisi srečal z avtomobilsko industrijo bolj kot z vožnjo v svojem avtu.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.975
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
To, da se v Audi vgrajujejo kosi 1. kvalitete, v druge avte pa slabši kosi, razlagaj komu drugemu. Očitno se še nisi srečal z avtomobilsko industrijo bolj kot z vožnjo v svojem avtu.

pa če je on osebno sortiral zadeve po škatlah.
bonk.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
hysterical-1.gif
samo res no, na skodo?

Ocitno se casi spreminjajo glede na cakalni rok, predsodki pri nekaterih pa ocitno ne ( ne leti samo nate, govorim na splosno).
Tale nova Octavia gre res za med, po celi Evropi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.039
1.127
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Pa še tole me zanima:
kaj pomeni tisti trikotnik spodaj na "izbirniku" pri DSGju?
Sem vozil VWja nedolgo nazaj pa je imel na tistem mestu S program...

zajeta-slika.jpg

Tisto je puščica. Pomeni, da s potegom v smeri puščice iz položaja ob D/S preklapljaš med D in S (ročica se vsakič vrne v položaj ob D/S).
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Pa še tole me zanima:
kaj pomeni tisti trikotnik spodaj na "izbirniku" pri DSGju?
Sem vozil VWja nedolgo nazaj pa je imel na tistem mestu S program...

zajeta-slika.jpg

Tisti trikotnik pomeni, da tam menjuješ med D in S. Torej ti daš do D in imaš v drive, potem pa da ti ni treba prestavljat še ene nižje samo premakneš navzdol in ti preklopi v S, če še enkrat ti spremeni nazaj v D.
 

RokB

Zelenc'
13. nov 2013
17
0
1
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Še vedno čakam, izdobava 51 teden (naročena 31.avgusta, rekli so 8-10 tednov, vendar . . .). Bo se Božiček kar v Škodi pripeljal.
smile-1.gif


Lp,

Si kaj preveril pri prodajalcu, če je slučajno že prišla.
Meni so rekli da naj bi ga dobil ta teden (50), pa je prišla že prejšnjo sredo
cheer.gif
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
904
153
43
Zdravo!

Hm, dobra. V sistemu je napisan 51/2013, bom vseeno malo preveril.

Lp,
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
In kaj je narobe s škodo? Osebno bi raje imel Octavio kot pa Golfa.

Zato, ker, kako naj povem po domace, po alterjevsko... vsi sestavljeni deli imajo dolocena odstopanja, kvaliteto. Tisti z najmanjsim odstopanjem je recimo 1. kvaliteta. Deli 1. in druge kvalitete gredo v audija, deli tretje kvalitete v volksvagen in tretje in cetrte v skode.

Ne govori neumnosti
stupid-1.gif
!
Tukaj ni kvalitet ampak so vsi kosi enako kvalitetni, razlika je le da prvo preiskusi vse Audi in ima tudi prvi vgrajeno noter, potem dobi še VW,Škoda,Seat istočasno seveda, to je vse razlika in nič drugega, kar je velik + saj je že vse preverjeno testirano.
Sedaj pa sedi dobiš oceno 1.
priden.gif
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
In kaj je narobe s škodo? Osebno bi raje imel Octavio kot pa Golfa.

Zato, ker, kako naj povem po domace, po alterjevsko... vsi sestavljeni deli imajo dolocena odstopanja, kvaliteto. Tisti z najmanjsim odstopanjem je recimo 1. kvaliteta. Deli 1. in druge kvalitete gredo v audija, deli tretje kvalitete v volksvagen in tretje in cetrte v skode.

Ne govori neumnosti
stupid-1.gif
!
Tukaj ni kvalitet ampak so vsi kosi enako kvalitetni, razlika je le da prvo preiskusi vse Audi in ima tudi prvi vgrajeno noter, potem dobi še VW,Škoda,Seat istočasno seveda, to je vse razlika in nič drugega, kar je velik + saj je že vse preverjeno testirano.
Sedaj pa sedi dobiš oceno 1.
priden.gif

Dejstvo je, da Audi najbolj komplicira pri nepomembnih malenkostih :D

Da pa bi govoril o delih prve kvalitete ?
stupid-1.gif


Je pa res, da ima Audi za svoje SS izvedenke višje zahteve, vendar gre v tem primeru za popolnoma drug produkt.

LP M .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.056
113
pri taščici
Normalno da so v s line (rs) audiju drugi materiali kot v nekem osnovnem. Saj tudi v škodi RS niso enako materiali kot v osnovni.
Ne morem pa se sprijazniti z rokom dobave. Pa naj še kdo reče da je recesija v avtoindustriji.
Marsikdo bi avto odpeljal potem ko bi ga videl v živo(jaz že), ne pa da ga gledaš na papirju, potem pol leta čakaš, na koncu pa dobiš nekaj drugega kot si predstavljal.
Zato jaz pred leti nisem kupil novega, ker ne mislim čakati pol leta na avto.
Ajd če bi hotel imeti neko dodatno opremo, potem ja, ampak mislim da se v današnjem času da narediti avto po naročilu v roku enega meseca. Ne pa pol leta, lepo vas prosim.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Se strinjam. Če bi tako prodajali avtomobile v ZDA, ne bi prodali niti enega. Tam je kupec navajen, da pride v salon in avtomobil odpelje. Tu v Evropi, pa so cene občutno višje pa še čakal bi naj v nedogled na kup pleha. Res smotano.