Škoda octavia combi 2013

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Eno je zadržano oblikovanje, drugo je pa pomanjkanje kakršnegakoli posluha za detajle ali vsaj poskusa biti zanimiv. S tem, da pri limuzinskem rapidu in octaviji ni niti skladnosti, kar za A6 v obeh izvedbah težko trdim.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Ne moremo pa mimo dejstva, da je octavia top od avtomobila, saj je škodin paradni konj
wink-1.gif
Top za koga?
grims-1.gif

Za enega, ki se vozi z Audijem, BMW-jem, Mercedesem je Octavia polizdelek. Za nekoga, ki se vozi z Dacio je Octavia predraga gara za preveč denarja (baje še grda zraven
evil.gif
.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Octavia (Škoda) je za naš trg zanimiva predvsem z akcijskimi modeli - ne vidim razloga zakaj bi dajal isto $$$ za Škodo, če lahko dobim Golfa.

"Malenkost" previsoko cenijo zadnje čase to znamko. Nazadnje je bila Octavia z opremo Family res dober nakup. Dokler ne bodo udarili s kakšno podobno zadevo, je Oktavija predraga za cca 15-20%
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Octavia (Škoda) je za naš trg zanimiva predvsem z akcijskimi modeli - ne vidim razloga zakaj bi dajal isto $$$ za Škodo, če lahko dobim Golfa.

"Malenkost" previsoko cenijo zadnje čase to znamko. Nazadnje je bila Octavia z opremo Family res dober nakup. Dokler ne bodo udarili s kakšno podobno zadevo, je Oktavija predraga za cca 15-20%

Se ne bi mogel bolj strinjati
467716-post_slo.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
ne vidim razloga zakaj bi dajal isto $$$ za Škodo, če lahko dobim Golfa.

Zato, ker za isti denar dobiš večji avto (OK, veliko večji prtljažnik). Vse ostalo je itak isti q***c, dokler nisi občutljiv na znamko.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Tudi jaz. Octavia je trenutno dražja kot se je konec lanskega leta prodajal Superb. Ko pride Family model, bo pa zmaga. Edini problem je da bo verjetno omejen na 1,6tdi motor. Osnova bo verjetno Ambition oprema + dodatno nekaj opreme. Cena bi morala biti okoli 18-19k
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Golf variant pa octavia kombi imata praktično enako velik kufer (res velik). Ne ljubi se mi pa zdajle iskat kolikšnega ima jetta, ki je limuzinski golf, ker vem da boš povlekel na plano limuzinsko octavio.

In ni isti avto. Prejšnji model je bil na kocnu vsaj 2 generaciji zadaj za golfom, pa so ga še vedno nekateri kovali v zvezde kot da je malodane audi in najboljši nakup :S

Tudi tale čisto nova ni na nivoju golfa, sploh notranjost ne.
 
Nazadnje urejeno:

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Tudi jaz. Octavia je trenutno dražja kot se je konec lanskega leta prodajal Superb. Ko pride Family model, bo pa zmaga. Edini problem je da bo verjetno omejen na 1,6tdi motor. Osnova bo verjetno Ambition oprema + dodatno nekaj opreme. Cena bi morala biti okoli 18-19k

Superba so lani odprodajali, tako da to ni nič čudnega, da je bil tako poceni....tisti, ki je v tistem času kupoval avto in ni pogledal za Superbom je bil res en bedak...za tisti rang oz. tisto ceno.

@brgo; Ma nemoj...prejšnja Octavia je bila stara že 9 oz. 8 let, Golf pa je bil že nov oz. nova generacija.
Sedanji Golf nima možnosti proti Octavii. Octavia je bolj poceni od Golfa, pa večji avto je. Pa ne gledat Golfa z 2 oz. 3 vrati ampak tistega s 4 oz. 5. Vozil sem oba avta, tako Golfa kot Octavio in osebno da bi izbiral bi raje vzel Octavio.
smile-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jamoj... sem letos januarja naročil nov avto in so mi ama vsi govorili naj kupim octavio kako super in poceni nakup to je :S Meni se zdi da folku skoraj prihaja ob škodah ko da gre malodane za audija :S

Modeli so hoteli 2100€ več za tastaro octavio s 105km dizlom, ŠTIRIMI airbagi, brez tempomata, brez park senzorjev, kot za astro s 130km dizlom. Res, astra je velika in težka krava z manj prtljažnika in nikakor ne gre bolje kot škoda s 105km, ampak je vseeno hebeno bolj moderen avto!

Sem se zasekrial potem, ko je prišla nova octavia... ampak čuj. Sem jo šel prešnofat. V notranjosti so celo prišli nekako vštric z oplom (aktualnega golfa ne bojo dosegli, ker ga ne smejo). Nasplošno je avto res moderen, samo je pa cena narastla že za 4 do 6 jurjev nad astro :D
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Enako.
Imamo na firmi golfa 7 2.0 tdi in se mi v notranjosti ne zdi nič kaj kvalitetnejši kot aktualna octavia. Pravzaprav sem bil ob vseh teh hvalospevih po medijih o superiornosti sedmice kar malo razočaran, sem pričakoval več. Ker pa ravno razmišljam o nakupu karavana podobnega razreda sem zadnjič sestavil enako motorizirana in skoraj enako opremljena octavio in golfa, oba v karavanski različici pa je bilo odstopanja par 10 eur.

Tisti deal s superbom je bil pa takrat res super, mi je malo žal, da se nisem prej odločil. Sedaj je 2.0 ambition preko 27k, to je pa že teritorij, kjer ima veliko konkurenco.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
fantje, padate na star trik fauve koncerna in derivatov in zamenjujete dolgočasnost in urejenost za kvaliteto, na detajle pa pozabite

recimo, en detajl pri golfu je da ima na sredini lepo pokrov, škoda pa samo luknje za piksne
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Nasplošno je avto res moderen, samo je pa cena narastla že za 4 do 6 jurjev nad astro :D
No no, imam ravno pred sabo tudi cenik od Astre in je SportTourer Cosmo s 110KM motorjem 21.220, octavia kombi elegance 1.6tdi (105KM) je pa 22,005 po konfiguratorju.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
ne glej konfiguratorja, pri opflu je pri tej ceni čez 6 jurjev skonta

jaz sem šel po cene lepo v salon ne pa v cenik

edit: zlagal sem se, pri meni je na ceno 22000 in drobiž naneslo 5600 in drobiž skonta
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Fajn popust si kupil
grims-1.gif
. Pri Renoju bi verjetno še večjega dobil, tako da si naredil velik zajeb.
Aja, drugič še Citroena poglej, tam bi ti ziher 10 jurčkov dol stisnili.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
fantje, padate na star trik fauve koncerna in derivatov in zamenjujete dolgočasnost in urejenost za kvaliteto, na detajle pa pozabite

recimo, en detajl pri golfu je da ima na sredini lepo pokrov, škoda pa samo luknje za piksne

Tole je tudi mene motilo. Žal je pri teh avtih tako, da so kakšne stvari ful kvalitetne, potem pa najdeš podrobnost, ki vse pokvari. Pa ni samo tisti pokrov, cel sredinski tunel je iz katastrofalne plastike in se kar zvija na pritisk. Tudi vrata bi lahko bil boljša, medtem ko je armaturna plošča na zelo viskokem nivoju.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ne primerjati prosim Škode in Opla, ker prejšnja generacija Octavie tudi po 150k km nima čričkov kar za kakšno rang višje Insignio ravno ne moremo trditi. Res pa da dobro izgleda doma v garaži ko hodiš okoli nje, sploh na kakšnih 20 col. kot je to v navadi pri Opelnu.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Naložena Astra 1.6 sidi (turbo bencinar) pride recimo 19.000, Octavia 1.4 TSI pa krepko čez 22.000 EUR. Z 1.8 TSI si pa že s ceno v vodah RSke...
13.gif


Govorim za isti rang (dodatne) opreme in primerljiv motor.

Armatura škripa tudi v škodi in v golfu, pa še kje. Ni to neki faktor primerjave.