Škoda octavia combi 2013

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
ne, popustov v primeru nakupa na akcijo 1% z 0% ne moreš dobiti, že sam način financiranja je v bistvu en dober popust.
za primerjavo, sem imel ponudbo za avto ene druge znamke: po ceniku je bil pod 21k ampak na financirnje bi me stal dražje kot tale octavija.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
A so v tej akciji vsi Škodini modeli? Ker recimo Yetija ne vidim v tistih informativnih izračunih mi je pa ravno ta model všeč.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik azeed pravi:
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Kaj vse si pa še dodal na elegance opremo, da je taka čakalna doba?

Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Kaj pa kaj jemljete od opreme? Ksenon+led, led zadaj, bluetooth, morda še alcantaro?


17ke, športno podvozje, ksenon+led, led zadaj, dvojno dno, canton ozvočenje, senzorji spredaj, gretje sedežev, temnejše šipe zadaj.... pa še par malenkosti.
bt je serijski

Zanimivo.Meni pa športno podvozje, 17-ke, led in muzika niso nevemkako pomembni .... škoda da pri 1.4TSI ni mogoče doplačati 4x4 pogona ...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
ksz, aja, hvala za info glede dobavnih rokov ...
wink-1.gif


Izgleda da bo odločitev glede izbire opreme kar težka.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
športno podvozje za naše ceste(super) bolj bi bil paket za slabe ceste,,(bmw ga je imel včasih)
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Ja sej, za family wagen sta mi športno podvozje in več kot 16" felge prej minus kot plus.
razlika je ta, da je avto 15mm nižji kot original.
sem tudi sprobal to kombinacijo pa me (in sopotnikov) ni motilo da bi bilo pretrdo, avto pa zgleda precej lepše ker je za moj okus po defaultu previsok.
18ke pa so baje že bolj problematične.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
No, se strinjam, da se s 17" še da normalno shajat, 18" so že malo riskanten izbor za naše ceste, seveda odvisno kje si doma in kje se največ voziš.
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Sem se menil z enim tipom in trdi, da ni vecje razlike (v velikosit) med novo Octavio in SuperB (oboje kombi).
A to drzi ? Ker pred par meseci sem sedel v Octavi (ne se novi) in pa SuperB in vsaj po prostornosti spredaj in zadaj je bila razlika.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Sem se menil z enim tipom in trdi, da ni vecje razlike (v velikosit) med novo Octavio in SuperB (oboje kombi).
A to drzi ? Ker pred par meseci sem sedel v Octavi (ne se novi) in pa SuperB in vsaj po prostornosti spredaj in zadaj je bila razlika.

Ima Superba, vozil pa sem tudi Octavio. Še najmanj je razlike na sprednjih sedežih, čeprav je tudi opazna. Največ se pozna na zadnjih sedežih, kjer ima Octavia krajšo in bolj pokončno klop. Prtljažnik deluje podobno velik, a je pri Superbu bolj pravilne oblike (če bi ga naredili tako kot pri Octavii, bi lahko stisnili noter še precej litrov).
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Ima mogoče kdo od vas že novo octavio combi 4x4?

TO tudi mene zanima... kar pa srasujem naokoli, imajo vsi narocene z 2.0 motorjem
frown-1.gif

Je pa drugače zanimiva tudi cena golfa 4M
smile-1.gif
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Sem se menil z enim tipom in trdi, da ni vecje razlike (v velikosit) med novo Octavio in SuperB (oboje kombi).
A to drzi ? Ker pred par meseci sem sedel v Octavi (ne se novi) in pa SuperB in vsaj po prostornosti spredaj in zadaj je bila razlika.

Ima Superba, vozil pa sem tudi Octavio. Še najmanj je razlike na sprednjih sedežih, čeprav je tudi opazna. Največ se pozna na zadnjih sedežih, kjer ima Octavia krajšo in bolj pokončno klop. Prtljažnik deluje podobno velik, a je pri Superbu bolj pravilne oblike (če bi ga naredili tako kot pri Octavii, bi lahko stisnili noter še precej litrov).

tudi sam sem vozil oba... seveda je superb notri večji (še največja razlika je na zadnji klopi) ampak je večji tudi pri parkiranju in sami vožnji - splošni občutek je bolj "ladijski" (tudi zaradi teže, ki je pri octaviji relativno nizka).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Ja, je malo večja krava, ampak meni kar paše. Teža je sicer tudi večja, a še vedno manj kot recimo pri Insgnii.

Itak je tako da je bil v začetku leta superb cenovno tam kjer je danes octavia, tako da je bilopač vprašanje preference in časa nakupa.