Širjenje NATA na vzhod

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Če kdo drka zgodovino so to ukrofili, ki ponavljajo, da je bil 2014 Krim Ukrajinski. 2014 je zgodovina. Pa drkajo hladomor izpred 100 let, medtem ko so napad Nemčije, kjer je umrlo več miljovov ukrajincev pozabljen.
Pa glejmo in zagovarjamo trenutno stanje, al pa lansko, vključno s sestavo prebivalstva ki kaže da je rusov tam 3x več kot ukrajincev, (in nikoli ni bilo bistveno drugače)
Potem zgodovina ni več pomembna? Ker ti ne ustreza?

" During World War II, Crimea was downgraded to the Crimean Oblast and the entirety of one of its indigenous populations, the Crimean Tatars, were deported to Central Asia, an act that was formally recognized as a genocide by Ukraine and three other countries between 2015 and 2019."


Res reprezentativna sestava prebivalstva.

Še en zanimiv citat, z istega linka

"Crimea and adjacent territories were united in the Crimean Khanate, a sometime dependency of the Ottomans, during the 15th to 18th century, and often raided south Russia for slaves."

Prebivalci Krima so v rusijo hodili po sužnje...

Ja, zgodovina je =ba... Če pa selektivno bereš,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Potem zgodovina ni več pomembna? Ker ti ne ustreza?

" During World War II, Crimea was downgraded to the Crimean Oblast and the entirety of one of its indigenous populations, the Crimean Tatars, were deported to Central Asia, an act that was formally recognized as a genocide by Ukraine and three other countries between 2015 and 2019."


Res reprezentativna sestava prebivalstva.

Še en zanimiv citat, z istega linka

"Crimea and adjacent territories were united in the Crimean Khanate, a sometime dependency of the Ottomans, during the 15th to 18th century, and often raided south Russia for slaves."

Prebivalci Krima so v rusijo hodili po sužnje...

Ja, zgodovina je =ba... Če pa selektivno bereš,...
Še enkrat preberi kar si citiral. Zgodovina, sestava prebivalcev, želje prebivalcev izražene na referendumih, vse to gre v prid Rusom, v primerjavi z Ukrajinci.
Praviš prebivalci Krima (tatari) so hodili v rusijo po sužnje. Kje so bili pa Ukrajinci takrat? Aja, jih ni bilo nikjer tam blizu, jih je kasneje nekdo naselil.
Tudi zanimiva sestava prebivalcev, preberi jo. Rusov vedno 3x več kot Ukrajincev. še bolj zanimivo pa je, da se je največ ukrajincev izselilo ravno v času Ukrajine, ko je Krim spadal pod samostojno Ukrajino. Izleda se v Ukrajini niso prav dobro počutili, da so se selili drugam.

Ukrajincem v prid gre samo zgodovinsko dejstvo, da je ukrajinec Hruščov 1954 podaril Ukrajini Krim, sicer nezakonito v nasprotju s takratno njihovo ustavo, in je Krim tako nekaj deset let spadal pod ukrajinsko oblast. Pa prebivalci z ukrajinsko oblastjo niso bili ravno zadovoljni, saj so se na referendumih 1991, 1994, 2014 kar 3x opredelili v prid rusiji.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

... še bolj zanimivo pa je, da se je največ ukrajincev izselilo ravno v času Ukrajine, ko je Krim spadal pod samostojno Ukrajino. Izleda se v Ukrajini niso prav dobro počutili, da so se selili drugam.

Torej Bosna, odkar je samostojna, se zelo slabo počuti na svojem ozemlju in se posledično prebivalci masovno preseljujejo drugam. Isto se je dogajalo v časih juge ... :sprasujemse: :sprasujemse::sprasujemse:

Čudno. Mora da je nešto opasko na ovim zemljama ... :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in Gavran

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
NATO (National Ass & Tits Organisation) res nima meja.

NATO pa nasprotno, vsaj tako trdijo nekateri na nekaterih nepomembnih forumih, meje ima:

Vendar je verjetno tvoja razlaga, glede na tvoje kvalifikacije in položaje, ki jih zasedaš v politiki, nedvomno bolj točna
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Pa glejmo in zagovarjamo trenutno stanje, al pa lansko, vključno s sestavo prebivalstva ki kaže da je rusov tam 3x več kot ukrajincev, (in nikoli ni bilo bistveno drugače)
Bom še tebe vprašal: pri koliko % bo lahko Albanija po tvoje legitimno zasedla priključila Kranj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Bom še tebe vprašal: pri koliko % bo lahko Albanija po tvoje legitimno zasedla priključila Kranj?
Najbolje da vprašaš Janšo, pri koliko % bo priznal albansko republiko kranj, tako kot je med prvimi priznal Kosovo.

No bolj resno, Rusi so na Krimu bolj domačini kot pa Ukrajinci. Skozi vso zgodovino jih je tam nekajkrat več kot ukrajincev. Od Otomanskega cesarstva pa so si Krim Rusi priborili in ne ukrajinci.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Najbolje da vprašaš Janšo, pri koliko % bo priznal albansko republiko kranj, tako kot je med prvimi priznal Kosovo.

No bolj resno, Rusi so na Krimu bolj domačini kot pa Ukrajinci. Skozi vso zgodovino jih je tam nekajkrat več kot ukrajincev. Od Otomanskega cesarstva pa so si Krim Rusi priborili in ne ukrajinci.
Ne znaš odgovoriti na preprosto vprašanje? Pa še na vprašanje od hermann a.
Hvala.
Aja, ne pričakujem odgovora, ker vse kar ti znaš, je mešanje driske.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
No uglavnem....da se tema vrne v normalno komunikacijo....sem mirsija trajno odstranil iz te teme! Ker....začel sem na strani 5......na 6 sem pa že obupal! Tko da....nadaljujemo normalno naprej brez mirsija!

Lp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
No uglavnem....da se tema vrne v normalno komunikacijo....sem mirsija trajno odstranil iz te teme! Ker....začel sem na strani 5......na 6 sem pa že obupal! Tko da....nadaljujemo normalno naprej brez mirsija!

Lp.
Ampak to je "njegova" tema, valda bo odpiralec topica aktiven v njej in zagovarjal svoje mnenje oz. trditev, ki jo je postavil v prvem postu. V končni fazi je odpru ta topic zato, da se ne smeti z offtopici v temi Vojna v Ukrajini. My 50c - ta ban je IMHO zgrešen in bi mu moral pustiti ta del peskovnika. Svoboda govora pa to, saj ne poziva k pobojem ampak izraža svoje mnenje, s katerim se več kot očitno marsikdo ne strinja ampak ne moreš zaradi tega banat. Če so lahko darjan, Ytbnd, Andy in podobni (aja pa mirsi je bil tudi zraven, lol) v nedogled nažigali svoje v Covid temah potem se lahko enako nanaša tudi na mirsija.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
ampak, on po tihem podpira vojno, pravi, da Rusi delajo prav. to se mi pa ne zdi prav.
 
  • Jezen sem
Reactions: mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
To o tihem podpiranju vojne je zgolj tvoja domneva. Lahko se motiš, lahko pa imaš prav in tudi, če je dejansko tako, ima vso pravico povedati svoje mnenje dokler ne pride do sovražnega govora in tud smo pa še daleč od tega. Pa ne me narobe razumet, mi je jasno kako nadležno za biti branje njegovih postov, ki jim na momente ni videti ne konca ne kraja ampak ban nekoga zgolj zato, ker ne tuli v isti rog kot velika večina ostalih, je fail.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, mirsi in roly
I

Izbrisan uporabnik 474

Glede sovražnega govora jih je kar nekaj pred "mirsijem", ki bo lahko odleteli iz foruma kot knof na gatah, skupaj z nadmoderatorejm. Nizko je padel Alter z Kamelčijem :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in roly

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
To o tihem podpiranju vojne je zgolj tvoja domneva. Lahko se motiš, lahko pa imaš prav in tudi, če je dejansko tako, ima vso pravico povedati svoje mnenje dokler ne pride do sovražnega govora in tud smo pa še daleč od tega. Pa ne me narobe razumet, mi je jasno kako nadležno za biti branje njegovih postov, ki jim na momente ni videti ne konca ne kraja ampak ban nekoga zgolj zato, ker ne tuli v isti rog kot velika večina ostalih, je fail.
seveda ima pravico povedati svoje mnenje, recimo kot antivaksar je delal to. ko se gre za vojno, pa to ni glih kul.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Mah vojna tema al ne-vojna....

Bolj je point da se mu 300x vmes predstavi dejstva.....on pa še zmeram ko una opica na trotlbobnu goni svoje in obrača vejice in pike....

Potem res edino smiselno da ali se tema zaklene....ali pa da se odstrani opico!
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Stari, tebi se je čisto odfukalo. V tej temi enega označiš za opico, v drugi temi nekoga za seljačino... Mirsija si banal, ki je vse predstavljeno podkrepil z linki, o obračanju vejic in pik pa raje poglej na plejado drugih v tej (in drugih) temi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roly in mirsi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Prijavi pa urgiram....določene teme spremljam... Druge malo manj!

Predvsem pa se začni obnašat....da še ti ne ponikneš kam!

Ne mislit da Putin ne spremlja takih debat!