Širjenje NATA na vzhod

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Nato se je v zadnjih 25-letih razširil iz 16-tih držav na današnjih 30,
Češka (1999)
Madžarska (1999)
Poljska (1999)
Bolgarija (2004)
Estonija (2004)
Latvija (2004)
Litva (2004)
Romunija (2004)
Slovaška (2004)
Slovenija (2004)
Albanija (2009)
Hrvaška (2009)
Črna gora (2017)
Severna Makedonija (2020)

Na tej poti so še:
Ukrajina,
Gruzija
Švedska
Finska..

Kam pa se je širila Rusija?

Saj res, kakšen pa je bil izid referenduma na Švedskem in Finskem, da lahko rečemo, da si narod želi v nato ?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
Rusija je pase. Reveži, se razprodajajo. Plačanci v Siriji, to so.
Siri se Kitajska, v Evropo, Afriko.
Ko bo Kitajska želela obvladovati morja, trgovske poti, bo frka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in MrDaco
I

Izbrisan uporabnik 474

Po čem sklepaš, da je Rusija pase? Kakšni so indici?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Nato se je v zadnjih 25-letih razširil iz 16-tih držav na današnjih 30,
Češka (1999)
Madžarska (1999)
Poljska (1999)
Bolgarija (2004)
Estonija (2004)
Latvija (2004)
Litva (2004)
Romunija (2004)
Slovaška (2004)
Slovenija (2004)
Albanija (2009)
Hrvaška (2009)
Črna gora (2017)
Severna Makedonija (2020)

Na tej poti so še:
Ukrajina,
Gruzija
Švedska
Finska..

Kam pa se je širila Rusija?

Saj res, kakšen pa je bil izid referenduma na Švedskem in Finskem, da lahko rečemo, da si narod želi v nato ?

a ti ločiš med zvezo nekih držav in samostojno državo?

NATO ni država, tako da to ni enako, kot sedaj, ko se Rusija širi v Ukrajino. NATO ne premika državnih mej. V NATU si pač član.

Referendum še pride, ne skrbi. Sedaj bo vlada pač začela propagando, in referendum bo le pa češnja na tortici. Valda se je vlada prej pozanimala pri vseh v vladi in opoziciji, kakšne so razmere na terenu.

Bi se pa na Rusovem mestu vprašal, kaj je narobe z mano, da se vsi okoli mene včlanjujejo v nasprotno obrambno zvezo.

Putinov naslednik bo imel veliko dela, da bo obnovil odnose na nivo pred vojno, al bojo pa ostali izolirani kot S Koreja.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Nato se je v zadnjih 25-letih razširil iz 16-tih držav na današnjih 30,
Češka (1999)
Madžarska (1999)
Poljska (1999)
Bolgarija (2004)
Estonija (2004)
Latvija (2004)
Litva (2004)
Romunija (2004)
Slovaška (2004)
Slovenija (2004)
Albanija (2009)
Hrvaška (2009)
Črna gora (2017)
Severna Makedonija (2020)

Na tej poti so še:
Ukrajina,
Gruzija
Švedska
Finska..

Kam pa se je širila Rusija?

Saj res, kakšen pa je bil izid referenduma na Švedskem in Finskem, da lahko rečemo, da si narod želi v nato ?

Nekako nisem opazil, da bi Stoltenberg s tanki prepričeval omenjene države, da se morajo NUJNO priključiti NATOu, v nasprotju z gihtom. Zelo očitno je, da si s strani gihta ogrožene države MOČNO želijo postati članice NATO pakta, predvsem zaradi obrambe pred zgoraj omenjenim gihtom.
Za širjenje NATO pakta je torej odgovoren izključno giht in njegova daleč največja strateška napaka je bila, da se ni priključil NATO paktu, ko je bil povabljen. NATO bi tako izgubil razlog svojega obstoja in bi od takrat do sedaj že razpadel, giht pa bi imel proste roke. IQ gihta pač...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in hermann

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Predsednik in premierka: "Finska mora v Nato brez odlašanja." Kremelj: "To je grožnja Rusiji."

za Ruse je kar vse grožnja. Ampak... trenutno so oni največja grožnja.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Nekako nisem opazil, da bi Stoltenberg s tanki prepričeval omenjene države, da se morajo NUJNO priključiti NATOu, v nasprotju z gihtom. Zelo očitno je, da si s strani gihta ogrožene države MOČNO želijo postati članice NATO pakta, predvsem zaradi obrambe pred zgoraj omenjenim gihtom.
Za širjenje NATO pakta je torej odgovoren izključno giht in njegova daleč največja strateška napaka je bila, da se ni priključil NATO paktu, ko je bil povabljen. NATO bi tako izgubil razlog svojega obstoja in bi od takrat do sedaj že razpadel, giht pa bi imel proste roke. IQ gihta pač...
Jaz tudi nisem opazil, da bi Putin s tanki l. 2014 prepričeval, Ukrajino, da se pridruži rusko- beloruski-kazahstanski zvezi, je predsednik Janukovič sam v imenu naroda podpisal. Sem pa opazil, da je bil odstavljen s prevratom.
Trditev, da si države želijo včlaniti v nato pa je na trhlih nogah, če o tem niso razpravljali prebivalci na referendumu.

Koliko miru je pa ukrajincem prineslo približevanje natu pa vidimo danes na terenu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
ne, ni vse grožnja. Tudi 2. svetovna vojna jih ni prepričala, da bi se včlanili v NATO in so ostali nevtralni. Ker so zaupali Rusom. Sedaj jim očitno ne več. Logično.

tko da ne nabijaj v prazno.

nisi pojasnil, kaj ima širjenje zveze NATO skupnega z premikanjem meja suverenih držav? sej to razliko si valda sposoben sprocesirat?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Saj vem, da je brez veze z vami diskutirati. Samo eno vprašanje (oz dve): a iz NATO se lahko izstopi? Kaj pa iz Rusije?
Odgovora ne pričakujem, mogoče se bo kdo zavedel, da kvasi neumnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in MrDaco

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Jaz tudi nisem opazil, da bi Putin s tanki l. 2014 prepričeval, Ukrajino, da se pridruži rusko- beloruski-kazahstanski zvezi, je predsednik Janukovič sam v imenu naroda podpisal. Sem pa opazil, da je bil odstavljen s prevratom.
Trditev, da si države želijo včlaniti v nato pa je na trhlih nogah, če o tem niso razpravljali prebivalci na referendumu.

Koliko miru je pa ukrajincem prineslo približevanje natu pa vidimo danes na terenu.

jest sem pa opazil, da Rus sedaj s tanki prepričuje Ukrajino, da naj se NE pridruži NATU.

torej, še vedno - NATOVIH tankov ni v državah, Ruski pa so.

ne moreš tukaj kej dost dosežt.

Rus je zajeba.l, upam da tudi odje.be.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Bi rekel, da so trenutno (in zadnjih 80 let) večja grožnja ZDA... Tako po številu začetih vojn, po številu vojn, v katere so (ali so bili) vpleteni, po številu vojakov in vojaške opreme zunaj meja ZDA, po številu odvrženih atomskih bomb in žrtev zarad njih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Bi rekel, da so trenutno (in zadnjih 80 let) večja grožnja ZDA... Tako po številu začetih vojn, po številu vojn, v katere so (ali so bili) vpleteni, po številu vojakov in vojaške opreme zunaj meja ZDA, po številu odvrženih atomskih bomb in žrtev zarad njih...

Evropi zdele edino Rus grozi. Evropa se od Amerike nikoli ni počutila ogrožene. Niti ni Amerika nikoli grozila EU, četudi je, recimo, od Rusa kupovala plin.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
ne, ni vse grožnja. Tudi 2. svetovna vojna jih ni prepričala, da bi se včlanili v NATO in so ostali nevtralni. Ker so zaupali Rusom. Sedaj jim očitno ne več. Logično.

tko da ne nabijaj v prazno.

nisi pojasnil, kaj ima širjenje zveze NATO skupnega z premikanjem meja suverenih držav? sej to razliko si valda sposoben sprocesirat?
niso smeli...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Jaz tudi nisem opazil, da bi Putin s tanki l. 2014 prepričeval, Ukrajino, da se pridruži rusko- beloruski-kazahstanski zvezi, je predsednik Janukovič sam v imenu naroda podpisal. Sem pa opazil, da je bil odstavljen s prevratom.
Janukovič?, ja, bil je gotof kot Kangler pri nas, ulica ga je odstranila. kaj je s tem narobe? Ni bil za ljudsko stvar, je bil bolj za Ruse in so ga nagnali.
2014 je pa Putin napadel drugo ozemlje, pri tem si prav opazil, da ni prepričeval.

Tudi z foruma bi mogli ene enostavno izbrisat, ker jim očitno marsikaj ni jasno in delajo samo kreg in prepir.
Nato se širi, res je, včlanijo se nove države, zato ker se bojijo Rusa, kateri dela in grozi vsem po vrsti.