Singapur

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Čez slaba 2 tedna grem za 1 teden, sicer službeno, ampak kaj časa pa mislim da bo. Kaj se plača pogledat, kupovat ipd ...
Aja, načeloma nisem ljubitelj muzejev in podobnih kulturnih znamenitosti ...
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Definitivno akvarij na otočku Sentosa. Lahko greš z ladjico, lahko pa kar s kabinsko žičnico. Ko prideš noter, se pomikaš s tekočim trakom, ne rabiš niti hodit, nad tabo in okoli tebe pa plavajo ribice in ogromne ribetine
cool-1.gif

Imajo tudi zelo lep živalski vrt in ptičji park (to ni več na Sentosi), ampak verjetno ne boš imel toliko časa. Poišči tudi kakšen "food junction", skupek stojnic kjer ti na brzino pripravijo najraličnejšo hrano. Sicer za večino stvari ne boš vedel kaj so, ampak okusno je pa zelo.
Mene je fascinirala sodobna arhitektura in podzemna železnica. Drugače pa je vsaka malenkost sankcionirana, metanje papirčkov, pljuvanje, kajenje na podzemni pa mislim da te stane najdražje, kar nekaj tisoč singapurskih dolarjev
evil.gif
.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Meni je bilo na Sentosi precej dolgočasno. Akvarij je izredno mali in ga prehodiš (prepelješ) v 15 minutah. Precej ql so sicer morski psi, ki ti plavajo nad glavo, ampak mene ni preveč navdušilo.
Po mojem se splača edino zaradi spektakularne gondole, ki gre skozi nebotičnik.



Sicer pa midva s kolegom sva obhodila par bank, dokler nisva končno našla ene, kjer so imeli (mislim da takrat največ vreden) bankovec na svetu - 10.000 singapurskih dolarjev (okoli 5k EUR).

Vsekakor se sprehodi do Merliona, simbola Singapurja.. morda bodo v bližini že kaj pripravljali progo za F1.

Pred Suntecovo zgradbo imaš največji vodomet na svetu. (ki roko na srce ni tako zelo impresiven).

Če boš imel s sabo srajco in dolge hlače (jaz jih nisem
frown-1.gif
), pa obvezno skoči v klub Equinox. Na 80. nadstropju je baje razgled fenomenalen.

Pa China town je zanimiv. Če boš v tem koncu - obvezno v Budda Tooth Relic Temple. Ogromen tempelj, ki je v celoti zgrajen z donacijami. Praktično na vsakem zidaku je napisano, kdo je doniral koliko casha.
smile-1.gif



Na kratko... sem bil pa samo dva dni tam na poti v Malezijo. Do Kuala Lumpurja imaš 5-6 ur vožnje, tako da lahko nardiš kak dvodnevni izlet.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Meni ta velemesta niso prav nič všeč, ker so okrog nebotičnikov vsa enaka, zato v JV Aziji tudi v velemestih vedno poiščem kitajsko četrt, ali pa malo indijo. V teh četrtih pa najdeš pravi utrip JV Azije in še posebno v Singapurju je kontrast med cityjem in tem delom prav neverjeten.

V Singapurju je ta, meni zanimiv predel, severno od ulice Sungei in zahodno od Jalan Besar skratka GOOGLE MAPS, najlepši del pa okrog ulice Serangoon. Indijska hrana na tamkajšnji tržnici je bila nepozabno okusna.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
U, ja, ta vodomet sem pozabil. Jaz sem bil sicer tam pred desetimi leti, in zvečer tam pripravijo "LASER SHOW". Vodomet prši v zrak vodo, in na tej vodi se kar nekaj časa predvaja zanimiv show, pa muzika ful na glas itak. Pred desetimi leti sem to prvič videl in mi je bilo ful zanimivo.
Pa tudi kolonialna četrt (colonial district) je zanimiva za pogledat.
Če bo imel čas mu tudi jaz svetujem Kuala Lumpur, drugače pa naj se vsaj zapelj čez mejni prehod v Malezijo, da vidi kontrast med brezhibno urejenim in čistim Singapurom in Malezijo, kjer je po tleh kot pri ciganih, še posebej plastične vrečke s slamicami iz katerih pijejo sokove in ostale zadeve.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Res je... Do Johor Bahru-ja je samo kratek sprehod čez most (avtobus iz centra te pripelje v slabi uri). Kontrast je fenomenalen
smile-1.gif
.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Hvala, ni še prepozno, je še par dni. Vmes skočim še s trajektom do nekih Indonezijskih otočkov (ampak verjetno bolkotne na plaži ležat) ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Evo, sicer šele juri zvečer nazaj, ampak ker bo (ja, ženske) sledil samo še cel dan potepanja po Orchard roadu (=shopping) kaj novega ne bo.
Azijske hrane kak teen ne bom jedel, ker toliko odlične indijske, tajske, kitajske itd ... kot v teh par dneh nisem jedel že zelo zelo dolgo, kitajska četrt je presenetljivo majhna (in budistični tempelj res lep), indijska je boljša, za dobro ribjo hrano je treba skočit v East Park ob obalo), kolonialni del s staro arhitekturo je super, zvečer obvezno na Clarke Quay, za žurerje obvezno www.zook.com. Pa še poceni je hrana, pijača, taksiji ...
Edino "malce" vroče je (32-35 celzija, 80-90% vlažnost). Ampak pivo reši vse.
Na Sentoso nisem šel, so domačini rekli, da nima smisla, pa še vsa razkopana je, ker gradijo www.rwsentosa.com. Izlet s trajektom na indonezijski Bintan je bil odličen, resorti so hudi, cene kar OK. Najbolj luksuzna vila za 6 oseb (3 spalnice), z lastnim bazenom, na privat plaži, 400 kvadratov, zraven spada en golf buggy, pride najem cca 400€ na dan (ali po domače 70€ na osebo). Če greš v 4* hotel, ki je še vedno dovolj luksuzen (smo si malo resorte ogledali), je tahuda soba, 60 kvadratov, tam okoli 150evrov na noč (na sobo), navadna pol manj ...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pojdi pogledat nacionalni živalski vrt. Je na severnem delu otoka proti maleziji.

In pa Raffles palace ce si se blizu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Že nazaj. Živalskih sem že toliko videl, da se mi tam ni dalo. Pa še prevroče je bilo.
Raje par lepih palač, pa malo v finančni del (ker imam pač rad stolpnice), ena tura z ladjico po Singapore river je še zadnji dan padla + obisk ene livnice tiste njihove zlitine (pewter, pa sem pozabil, kako se to po SLO reče), pol pa na letalo včeraj zvečer. Sem danes še službo lepo ujel
wink-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Obujena stara tema.

Bi lahko malo več povedal, kakšne so kaj cene, kako si potova do tja. Kdaj se najbolj splaca iti tja, kdaj je najmanj vroce in vlazno. Kaksno je kaj prebivalstvo? Vse informacije dobrodosle, slike tudi.