Simobilov ajfon in policija

tomi

Guru
1. sep 2007
18.105
9.335
113
40
MB
mislim da če že, da je treba dat žig čez sliko .. skratka gluposti ... point je pač da s tem ko nekdo na šalterju sprejme dokument je potem on odgovoren da tam vse štima, ker če ne ... se lahko s poznanim zmenim tam pa mu prinesem 20 nakradenih osebnih pa samo sklepama pogodbe
confused-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
..ni pa potrebna od podaljšanju,..

b

Kar je zopet vaša šlamparija kajne? V kolikor bi bila potrebna pri podaljševanju do tovrstnih zlorab ne bi prišlo. Roko na srce, kakšna je možnost da nekdo hkrati ukradeno osebno + davčno + da je še podoben s tem da skoraj nihče ne nosi zraven davčne? Nična možnost ali nekaj malega okoli nič?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.863
13
38
Davčna + številka osebnega se po mojem vedenju ne data matchat. In ker imaš na spletu milijon davčnih številk BUS strank (S.P. in ostalih), to žal ni varovalka ...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
če meni ukredeš denarnico bodo notri kartice, davčna, osebna, zdravstvena,..
nima smisla torej,..

b
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Pravno formalno prodajalec NI kriv, amen. Kaj bo delodajalec naredil z njim, je pa druga pesem. Verjeno majo zdaj uč na njemu, če se to ponovi še enkrat ajde, če se trikrat, bodo verjetno predali vse skupaj policiji, ker je najverjetneje vpleten, obenem mu bojo pa še delavsko knjižico dali in se mu zahvalili za sodelovanje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.400
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:

Kar je zopet vaša šlamparija kajne? V kolikor bi bila potrebna pri podaljševanju do tovrstnih zlorab ne bi prišlo. Roko na srce, kakšna je možnost da nekdo hkrati ukradeno osebno + davčno + da je še podoben s tem da skoraj nihče ne nosi zraven davčne? Nična možnost ali nekaj malega okoli nič?

Eni bi res radi, da se enostavne zadeve zakomplicira do konca ... Ce bi se to dogajalo dnevno, se ne bi rekel... ampak takih primerov ni veliko... in tudi ce bi bila obvezna davcna stevilka... Marsikdo (tudi jaz recimo), nosi kartoncek z davcno stevilko v denarnici skupaj z osebnim dokumentom...
bonk.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Samo zakaj? Prvo kot prvo si teh 8 ševilk ni ravno težko zapomnit, konec koncev si jo lahko pa tudi v mobitel shraniš in imaš zato več placa v denarnici.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:

Kar je zopet vaša šlamparija kajne? V kolikor bi bila potrebna pri podaljševanju do tovrstnih zlorab ne bi prišlo. Roko na srce, kakšna je možnost da nekdo hkrati ukradeno osebno + davčno + da je še podoben s tem da skoraj nihče ne nosi zraven davčne? Nična možnost ali nekaj malega okoli nič?

Eni bi res radi, da se enostavne zadeve zakomplicira do konca ... Ce bi se to dogajalo dnevno, se ne bi rekel... ampak takih primerov ni veliko... in tudi ce bi bila obvezna davcna stevilka... Marsikdo (tudi jaz recimo), nosi kartoncek z davcno stevilko v denarnici skupaj z osebnim dokumentom...
bonk.gif

Če tebi predstavlja komplikacijo na 24 mesecev na Simobil center prinest osebno+davčno ali pa sprovest transakcijo z bančno kartico kjer boš potreboval PIN se mi pa res smiliš ker potem v življenju zate res majhne stvari predstavljajo komplikacije in po napisanem sodeč moraš res zelo trpet v življenju da prenašaš vse te pritiske in silne komplikacije
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Samo zakaj? Prvo kot prvo si teh 8 ševilk ni ravno težko zapomnit, konec koncev si jo lahko pa tudi v mobitel shraniš in imaš zato več placa v denarnici.

Hja kaj ti naj rečem, zakaj ne bi kompliciral pa vsega tlačil v denarnico če pa je tako boljše da imaš 30 kartic in 20 kartončkov, tako izgledaš bolj pomemben
evil.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Pravno formalno prodajalec NI kriv, amen. Kaj bo delodajalec naredil z njim, je pa druga pesem. Verjeno majo zdaj uč na njemu, če se to ponovi še enkrat ajde, če se trikrat, bodo verjetno predali vse skupaj policiji, ker je najverjetneje vpleten, obenem mu bojo pa še delavsko knjižico dali in se mu zahvalili za sodelovanje.

Že že Mitč, ne se razburjat, nam je vsem jasno da zoper prodajalca ne bo uveden kazenski postopek ker imamo pač tako butasto napisane zakone in zaradi tega pač nihče ne opravlja svojega dela kvalitetno. Ampak vsem tukaj razen morda tebi pa Apolu pa enim parim je jasno da je prodajalec vsaj malo soodgovoren in da je bil pri sklepanju malomaren. Obstaja pa res 2,6% možnosti da je bila narkomanka na las podobna punci z osebne in je pač šlo skozi ampak dvomim. Skratka to je enako kot vse naše sodbe in afere, vsi vemo da je nekdo kriv, sodišče ga pa pač spozna za nedolžnega ker pač ni dokazov ali pa ker so zakoni tako napisani.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@ksz: ne bit tako pametni okoli osebne in slike... Meni je ob preteku osebne bila slika na njej neuporabna. Enostavno si nisem bil podoben. Isto na vozniški. Oba dokumenta sta sedaj veljavna IDja. Pin na bančni? Butasta varovalka. Sem pooblaščen na TRRju, ki ni moj. Imam kartico in PIN. Vendar, glede na DURS, to ni moj račun. A sad? Kopiranje dokumentov? Katera firma je tako pogumna? Jo prijavim, ne samo da bo to nehala, še kazen bo plačala...
Ste že slišali za krajo identitete, majstri? Moj sodelavec, Matej Saksida vam marsikaj zanimivega lahko pove in demostrira na to temo. Tako da, IMHO, prodajalec na šalterju ni kriv. Ja, če je oseba na osebni stara 80 let, dejansko pa 20 (po izgledu). V tem primeru bi mu že zdrava pamet morala kaj povedati, drugače pa ne...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
AutoFun, kvasiš, da se kar kadi. Taki zakoni, kot jih ti predlagaš, spadajo v kakšno policijsko državo, ne v razvit svet. Ti bi kriminaliziral tudi misel na kaznivo dejanje.
Namen je važen in prodajalec ga vsekakor ni imel. Če bi uvedli to, kar ti predlagaš, ne bi tega dela nihče opravljal, verjemi. Za najmanjšo stvar bi potreboval tri dni, ker bi se vsak na drugi strani pulta hotel zavarovati... Povsem neracionalno in butasto.

PS: ni ga zakona, ki bi lahko kogarkoli prisili delat kvalitetno in odgovorno. Če tako misliš, je to naravnost grozljivo in kaže, da narediš odgovorno le to, za kar je zagrožena kazen, če ne delaš po reglcih, hmmmm.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:

Namen je važen in prodajalec ga vsekakor ni imel.

Kapetan tudi ni imel namena potopit pol milijarde vredne Costa Concordie pa to nobenega ne zanima in bo nahebal je tak? Pa nihče ne govori o tem da se more kdo zavarovat in podobno govorim le o tem če je res tako težko uporabniku na tisti 2 leti ko gre podaljšat razmerje med s seboj osebno, davčno in kartico? In kakšno povezavo ima to s policijsko državo?

Lp
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
LoL?

Kriva je ženska... in to 3x.

1x je kriva, ker je ukradla osebno.
2x je kriva, ker je z ukradeno osebno ogoljufala simobil
3x je kriva, ker je Mx-u prodala z goljufijo pridobljen telefon

Ampak ja... vseeno je vsega kriv prodajalec pri simobilu.

Zakaj pa pol zahtevajo osebno? Te pa tak nerabimo več dokumenta, pridem tja, dober dan, jaz sem Joža Koža, tu mate 1€,
podpišem naročnino za 50eur, dajte mi ajfončiča.


Predstavljaj da si šef trgovine ki sposoja kolesa, pa ti delavec odda kolo za 500eur, ki se nikoli več ne vrne. Boš še zdaj krivil
modela ki je speesdil pecikl, al se boš svojemu delavcu na plačo vsedo, ker ti je naredil 500 minusa, zato ker je preko qrca
pogledal osebno?
confused-1.gif


Sej boš prijavil policiji, ampak model od katerega je osebna niti slučajno ni podoben modelu na kameri v trgovini ko je prišel po kolo,
tako da išči ga kjer ga veš in znaš. 4 real, sam veš da se mu boš vsedo na plačo kok je dugi pa široki.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:

Namen je važen in prodajalec ga vsekakor ni imel.

Kapetan tudi ni imel namena potopit pol milijarde vredne Costa Concordie pa to nobenega ne zanima in bo nahebal je tak? Pa nihče ne govori o tem da se more kdo zavarovat in podobno govorim le o tem če je res tako težko uporabniku na tisti 2 leti ko gre podaljšat razmerje med s seboj osebno, davčno in kartico? In kakšno povezavo ima to s policijsko državo?

Lp

Sej to še je pa največja štala, da ženska je imela davčno in vse, tako da ali je našla (ukradla) denarnico z komplet vsemi dokumenti
in kje zapisano davčno, al pa je kot že od začetka špekuliram, klasična prevara, 2 kolegici (celo sestri), na videz dokaj podobni,
ena gre sklenit, proda, druga prijavi, rešeno. Samo da se nekomu za 350eur to da delat, nevem no, za 3500 bi še reko ne pa za
piškavih 350eur oz. glede nato da sta vrjetno delili vsaka 175eur, 1x je šla v šoping pa v petek in soboto ven, pa več ni blo dnara...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Mogoce zato, ker nekaterim ni dovolj samo, da poves samo davcno stevilko... ampak hocejo videti kartoncek ...

Komu? Mojega ima namreč računovodkinja...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.400
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:

Če tebi predstavlja komplikacijo na 24 mesecev na Simobil center prinest osebno+davčno ali pa sprovest transakcijo z bančno kartico kjer boš potreboval PIN se mi pa res smiliš ker potem v življenju zate res majhne stvari predstavljajo komplikacije in po napisanem sodeč moraš res zelo trpet v življenju da prenašaš vse te pritiske in silne komplikacije
wink-1.gif

Saj nisem rekel, da mi ni tezko... na drugi del si pa tiho ane... Tisti, ki ima namen nekoga okoli prinesti, mu to ni nobena ovira... In ce bi bilo po tvojem, bi morali dajati se prstne odtise vsaj treh prstov... scan ocesa, rentgensko sliko zob in leve ledvice ... in vsaj tri poroke, ki bodo odgovarjali v primeru, da kaj ni OK
bonk.gif
...


Jaz se vedno pravim, da v normalnih razmerah in ko si ze enkrat zajet kot stranka, je dovolj veljaven osebni dokument ...