Simobilov ajfon in policija

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Žal ne.
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Meni to sicer smrdi na vlaganje. Mx proda telefon kolegu, hkrati pa ima škatlo, račun, itd. In seveda kriminalisti kličejo njega in ne kolega. Saj so gledali po IMEI kodi, a ne? Torej bi prišli do kolega, ne pa Mx-a. Izgleda se pripravlja na prvi April.
smile-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.334
2.316
113
SV SLO
Mx ponavadi napihne zgodbo, tako da je to kar opisuje malo verjetno, da se je v resnici zgodilo. Me pa vseeno zanima za koliko je prodal ajfon temu kolegu, ki ima zdaj težave s policaji. Po moje tam okrog 500€ ....

Ja vrag je, če imaš Mx za kolega.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Itak, naslednjič bo že povedal, kako je policajem ki so ga obiskali, prodal kakšen ipad poceni.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če študent nacola 400e, je nepogrešljiv. Sicer pa nepogrešljiv gor ali dol, pa če bi ga imel 3 leta v predalu brez da ga vklopim,
sem bil nafukan. Ti se pa zdaj že malo na lopovsko stran postavljaš. No kakorkoli, jaz sem hotel sprožit civilno tožbo, kolega
pa je imel dosti boljšo idejo, ki se bo obnesla ko jo najeta ta dva modela, ker dejansko ko bo ta tel. prišel nazaj v prave roke,
bo vreden 100e.

V vsakem primeru pa mislim, da bi mogli bremenit simobil in prodajalca, ne pa končnega kupca. Če ima simobil tako primitvno
politiko preverjanja kupcev (sploh nevem zakaj se rabi osebna, najboljše da pridem, rečem da sem Vinko Krajnčevič, pa naj mi dajo tel)
pol pa še naj plača za to v obliki da se odpove razmerju in aparatu. Zdaj študiram, da bi šel v S!, kupil s svojo osebno aparat
za hudo ceno, ga preko ebaya prodal, vmes pa prijavil da so mi osebno vkradli in da o naročnini nič nevem. Tega nebom naredil,
marsikdo pa za 400e komot, sploh okvirji in podobni nabiralci.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Kaj potem se, da to kodo pobrisat kako, ali kako drugače zakumuflirat.
crazy1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Čist možno, da če bi jih pritisnil s kakim odvetnikom, da bi se dalo kaj zmenit s Si.mobilom.

Oni se bodo verjetno izgovarjali, da s tabo nimajo nič, ampak s tistim, katerega osebna je bila ukradena. Dejansko ti bodo pod nos vrgli zakaj nimaš pogodbe s tisto osebo, ki ti je prodala telefon.

Tako predvidevam
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

bemu mast, a se mormo zdej vsi trest, ki smo kupli telefon na bolhi?
najboljš, da nekak zvoham, kdo mi je prodal telefon in grem do njega s pogodbo?
kaj če ne bo hotel podpisat?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ok še neki mi je zdej šinlo v glavo.

1.)
Ana z ukradeno osebno od Marije kupi telefon in podaljša ali skelene naročnino.
Ana proda telefon Mihatu.
Ana prijavi krajo telefona.

Naročnina in račun sta na Marijo.
Kje je sedaj dokaza, da je Ana kupla telefon?

-------------------------------------------------

2.)
Ana s svojo osebno kupi telefon.
Ana proda telefon.
Ana prijavi krajo telefona.
Naročnina in račun sta na Ano.

Prijavi vlom v avto, krajo torbice bilo kaj...
Na avtu bi mogle bit vidne sledi vloma, v torbici je ponavadi čuda stvari, pa samo telefon pogreša?
Prijavi šele po parih dneh od nakupa in pravi, da so ukradli še vse papirje zraven?

Mal mi je čudno tole. Ne rečem, da se ne dogaja. Samo, če imajo naši organi samo malo več pameti, kot kura in Ana, bi tole mogli v enem tednu zrihtat!

Ali sem morda kaj spregledal??
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
Čist možno, da če bi jih pritisnil s kakim odvetnikom, da bi se dalo kaj zmenit s Si.mobilom.

Oni se bodo verjetno izgovarjali, da s tabo nimajo nič, ampak s tistim, katerega osebna je bila ukradena. Dejansko ti bodo pod nos vrgli zakaj nimaš pogodbe s tisto osebo, ki ti je prodala telefon.

Tako predvidevam
confused-1.gif


Ta pogodba je vredna ravno toliko kot dejanski papir v trafiki. Sicer pa to listino še vedno lahko najdem
evil.gif
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
978
63
28
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Če študent nacola 400e, je nepogrešljiv. Sicer pa nepogrešljiv gor ali dol, pa če bi ga imel 3 leta v predalu brez da ga vklopim,
sem bil nafukan. Ti se pa zdaj že malo na lopovsko stran postavljaš. No kakorkoli, jaz sem hotel sprožit civilno tožbo, kolega
pa je imel dosti boljšo idejo, ki se bo obnesla ko jo najeta ta dva modela, ker dejansko ko bo ta tel. prišel nazaj v prave roke,
bo vreden 100e.

V vsakem primeru pa mislim, da bi mogli bremenit simobil in prodajalca, ne pa končnega kupca. Če ima simobil tako primitvno
politiko preverjanja kupcev (sploh nevem zakaj se rabi osebna, najboljše da pridem, rečem da sem Vinko Krajnčevič, pa naj mi dajo tel)
pol pa še naj plača za to v obliki da se odpove razmerju in aparatu. Zdaj študiram, da bi šel v S!, kupil s svojo osebno aparat
za hudo ceno, ga preko ebaya prodal, vmes pa prijavil da so mi osebno vkradli in da o naročnini nič nevem. Tega nebom naredil,
marsikdo pa za 400e komot, sploh okvirji in podobni nabiralci.
primitvno politiko preverjanja kupcev

Se strinjam. Ker fantek/deklica na prodajnem mestu nista preverila identitete kupca, naj sama osebno odgovarjata materialno.
Lp
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
Kaj pa kljukec na Simobilu, ki ni dobro pogledal osebne?


Zato pa Tušmobilovci ob nakupu telefona oz. vezavi na aneks, zahtevajo še bančno kartico za avtorizacijo. Če je že ukradel osebno, malo težje, da ve še PIN. Razen, če ni kakšna varjanta fant/punca potem pa te dva gresta narazen. In eden od njiju je bil nosilc nar. razmerja, ko sta šla narazen, pa sedaj eden drugmu grenita življenje.

Vse preveč je zlorab, prodajalci v gužvi tudi lahko kaj ne namerno spregledajo, zato pa mora obstajati več varovalk, rezen v primeru navedenem zgoraj, kjer je v času sklenitve vse legalno, potem pa nosilec, enostavno prijavi krajo telefona.


Lp.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Če študent nacola 400e, je nepogrešljiv. Sicer pa nepogrešljiv gor ali dol, pa če bi ga imel 3 leta v predalu brez da ga vklopim,
sem bil nafukan. Ti se pa zdaj že malo na lopovsko stran postavljaš. No kakorkoli, jaz sem hotel sprožit civilno tožbo, kolega
pa je imel dosti boljšo idejo, ki se bo obnesla ko jo najeta ta dva modela, ker dejansko ko bo ta tel. prišel nazaj v prave roke,
bo vreden 100e.

V vsakem primeru pa mislim, da bi mogli bremenit simobil in prodajalca, ne pa končnega kupca. Če ima simobil tako primitvno
politiko preverjanja kupcev (sploh nevem zakaj se rabi osebna, najboljše da pridem, rečem da sem Vinko Krajnčevič, pa naj mi dajo tel)
pol pa še naj plača za to v obliki da se odpove razmerju in aparatu. Zdaj študiram, da bi šel v S!, kupil s svojo osebno aparat
za hudo ceno, ga preko ebaya prodal, vmes pa prijavil da so mi osebno vkradli in da o naročnini nič nevem. Tega nebom naredil,
marsikdo pa za 400e komot, sploh okvirji in podobni nabiralci.

Malcomx,..
moj izgled pri dvajsetih in 24ih letih je bila 100% drugačna,.. enkrat paža drugič, kratka frizura,.. odraslejši izgled,.. ti bom zavrnil aktivacijo? rAzmisli še v t smer,.. Prepričan sem, da bi že ti moral posumiti da nekaj ni ok, je bil nov telefon prodan pod ceno.

l.p. b