Sigenca teži?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Pozdravljeni! V IE sem naložil še eno Sigenco katero smo pred časom "prevzeli" po predpisanem postopku. Sedaj pa je težava da vsakič ko se hočem vpisat s tem digitalnim potrdilom mi najeda še z vpisom "nekega" ključa. Sicer ta ključ imam, smo ga ob prevzemu ali ob hrambi nekje zapisali in hvala bogu "prime"
smile-1.gif
Skratka problem je v tem da ko grem na link od spletne banke moram vedno vpisat ta butast "ključ", potem pa me še enkrat spletna banka vpraša za geslo ki sem ga pri njih določil. Če pa grem v spletno banko preko mojega potrdila me normalno (kot pri vseh 4 potrdilih ki imam naložene) vpraša zgoj za geslo ki sem ga določil pri spletni banki. Skratka zanima me kako to prvo geslo oz. ključ odstraniti oz. v katerem koraku smo ga mimo vsekali da smo sploh ta ključ "določili? Hvala!!!! LP

cert.jpg
[/URL][/img]
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
A ni nekje pri uvažanju certifikata opcija, da zmeraj vpraša za ključ pred uporabo potrdila?
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Ko si certifikat prevzemal si dal na varnos visoka in vpisal geslo. Tako je tudi v navodilih. Posledica je tole okno ki vedno zahteva geslo. Ne vem za kaj vse se uporablja sigenca. Če je za banke, potem ne bi odstranjeval gesla, kvečjemu sigenco še na čitalec oz. USB ključek (čitalec).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ma vse in svašta lahko delaš s SiGenco, o varnosti nimam pomislekov, gonim te sigence že 5 let ampak zgolj na računalniku v katerega sem 100% prepričan da je varen. Torej gori so vsi aktivni Antivirusi in požarni zidi... skratka bolj me zanima če gre to sranje odstranit čeprav verjamem da je koristno....?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Če si ob prvem uvažanju prevzemanju certifikata označil, da želiš možnost, da ga izvoziš, si ga lahko shraniš v kako mapo ali USB ključ, na računalniku pa ga potem brišeš in dodajaš po mili volji. Te možnosti najdeš med nastavitvami brskalnika.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ahaaa vidim da ko ga hočem v IE izvozit da me vpraša ali želim zasebni ključ izvoziti z potrdilom in potem opcija DA ali NE. Skratka to je to verjetno? Torej izvozim to na USB brez tega ključa, stari certifikat pobrišem iz IE in zopet tega iz USB ključa uvozim v IE? Prav razumem? Hvala in LP
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Izvozit moraš tudi zasebni ključ.
Potem zbrišeš.
Pri ponovnem UVOZU pa označiš, da ne želiš hude varnosti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
OK! Kaj pa bi bilo če nebi označil zasebnega ključa? Saj ta zasebni ključ nima nobene veze s tistim geslom ki ga zahteva certifikat ob vstopu v spletno banko ali...? Hvala
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Če te sprašuje po geslu za ključ, potem je certifikat na ključu. Od tam ga pa ne moreš dobiti v celoti. Kam si ga pa shranil ob prevzemu?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
V tem primeru bi izvozil samo javni ključ in bi imel praktično neuporaben certifikat. Geslo je važno v tej meri, da zavaruje pred (nepooblaščeno) uporabo zasebnega ključa. Preden se uporabi zasebni ključ (v tvojem primeru pri vstopu v banku), moraš vnesti geslo, če je le to nastavljeno.