sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.501
15.489
113
Tole so šli pa eni zelo hitro v akcijo:
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.653
1.362
113
LOL, folk misli, da z delanjem škode na občinski infrastrukturi dejansko škodi občini.
Bo pa občina povečala vsem nek prispevek, recimo za stavbno zemljišče in bodo vsi prebivalci na slabšem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rekreacija

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.435
857
113
LOL, folk misli, da z delanjem škode na občinski infrastrukturi dejansko škodi občini.
Bo pa občina povečala vsem nek prispevek, recimo za stavbno zemljišče in bodo vsi prebivalci na slabšem.
Se strinjam...
Ampak občinarji pa tudi niso bili izvoljeni zato, da ropajo lastne prebivalce (čeprav se ti navadijo na lokacijo radarja, in v past padajo predvsem naivni mimovozeči, ki niso seznanjeni i "lokalno Infrastrukturo")
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.436
4.966
113
Omejitve so zato, da bi se jih naj držali in ne bi smeli opravičevati tistih, ki poskušajo preprečiti nadzor. "Ropanje" lastnih prebivalcev je, če omejitve niso smiselne, oziroma so pretirane. V tem primeru bi pričakoval, da bi se spravili na prometne znake in ne na radarje. Pogosto "lokalci" mislijo, da bi se po javni cesti lahko vozili samo oni, vsi ostali pa tam nimajo kaj iskati. Omejitve pa tudi naj veljajo samo za druge (za njih so še preblage), za domačine pa ne, ker vedo, kaj delajo.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.653
1.362
113
Res ne razumem tega, da se izvajanje merjenja hitrosti enači z ropanjem lastnih prebivalcev.
Imaš tablo z omejitvijo oz. tablo za naselje, tablo da se izvajajo radarske meritve in kljub temu se še vedno najdejo bedaki, kateri ne morejo tistih nekaj m pred radarjem zmanjšati hitrosti (če že morajo cel čas vozit prek omejitve).

Potrebno se je tudi postaviti v kožo tistega, ki se vključuje na to cesto kjer je postavljen radar. Dostikrat z glavne ceste zgleda vse čisto pregledno, ko si pa v stranski in se hočeš vključit na glavno ti pa postane jasno zakaj je omejitev taka kot je.

p.s. Švicarji šele izvajajo rop nad lastnim prebivalstvom....#hitrostnekamerepovsod
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rekreacija

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.436
4.966
113
Ropanje lastnega prebivalstva je predvsem, da se postavlja prehude omejitve, zelo redko se dela nadzor, potem pa ti, ki imajo smolo, da jih ujamejo, plačajo visoko kazen. Nizke kazni in stalni nadzor. Zlepa se ne bomo vozili čez omejitve.
DARS dela zanimiv poskus, najprej bo omejitev 80, potem pa bodo napraskali za dopolnilno tablo, da samo ob dežju:
Na odseku dolenjske avtoceste A2 med Grosupljem in Višnjo Goro je bil na območju pred izvozom Višnja Gora, pred krivino klanca navzdol postavljen znak 80 km/h, ki mu bo v kratkem dodana še dopolnilna tabla 'ob dežju / snegu
To pa je očitno začasno namerno ropanje za tistih parkrat, ko bodo postavili radar v lepem vremenu. V slabem ga še nisem videl.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.653
1.362
113
Tu so omejili, ko pa prideš iz Šentviškega tunela ven proti Brdu ni več 100 ampak 130.
Zgleda so po zaključenih obnovitvenih delih pozabili postavit nazaj tablo 100 :D. Mogoče se spet v kratkem pojavi 100ka.

Na višnjegorcu dvomim, da bo policija pošiljala kazni za 40€ :) Preveč dela za premalo prihodka.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.186
833
113
hm, kaj tu merijo hitrosti na kolesarski stezi?
1728563562251.png
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.653
1.362
113
Še nekaj glede višnjegorca. Če bo dopolnilna tabla za 80 v dežju in snegu, je potem v suhem vremenu 130 :) Jebe lud zbunjenog.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.501
15.489
113
Evo, sem uporabil svoje izjemne oblikovalske sposobnosti v Slikarju in označil glavno cesto :cheer:

RadarRadomljeJPG.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: sass

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.039
2.527
113
Takole bom rekel - ne vem kako je z ostalimi lokacijami ampak na Bukovčevi cesti (kjer je omejitev 40km/h) nekateri tako divjajo, da je joj in to je tudi cesta na kateri je nekaj časa nazaj prišlo do smrti v prometni nesreči, kjer se je nekdo vključeval na glavno cesto ter pri tem izsilil (spregledal) ne enega ampak kar dva izstrelka s krepko čez 100km/h.
Ko boš lahko, javi koordinato.
Prosim.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.039
2.527
113
Ne ampak na cesti desno od znaka, ki teče ob osnovni šoli (na levi v ozadju fotografije) in kjer je omejtev 40 ravno zaradi te šole in manjšega "parkinga" tik ob cesti, kjer veliko ljudi z avtom odloži svojega otroka (ta je pa recimo da ene 20m naprej od tega radarja).
Jaz ne najdem te lokacije v domžalah. Pomoč!

Vir (pri domžalah) ima 40 od nekdaj, in velja za celo naselje Vir!