Vsaj brat se naučite. 184. člen ne omogoča nič več nadzora kot prej, ker ne zapoveduje nadzora. Zapoveduje, da morajo takšne in drugačne uradne osebe ukrepat, ČE izvejo za tako dogajanje, ne pa da, kot se je to dogajalo doslej, pogledajo stran. Saj to že ime člena pove. ČE izvedo, so DOLŽNI sporočit naprej.
Da o bebcih, ki trdijo, da 163. člen jemlje možnost pritožbe (da iz omenjenega člena uspeš prebrat kaj takega, moraš biti resno umsko omejen), niti ne govorim ... In ne, xavier (ja, o tudi tebi sem očitno pisal v oklepaju, glede na to, kaj pišeš), 163 člen NE jemlje možnosti pritožbe. Samo razmejuje, na na kaj se v katerem primeru pritožiš. Če CSD izda le odločbo (lahko ustno, ki ji MORA sledit pisna), se nanjo lahko pritožiš. Če pa odločbi sledi začasna odredba sodišča (kar je edina zakonska alternativa samo odločbi z možnostjo pritožbe), pa se pritožiš na začasno odredbo (ker se na odločæbo tisti hip, ko je izdana odredba sodišča, pač ne moreš več, ker od izdaje odredbe sodišča osločba itak ni več relevantna).
AMpak za to dojet je treba imet vsaj minimum inteligence in malo nekega splošnega znanja.
Ravno to je problem takih referendumov - da daje odločitve v roke osebkom, ki odločanju niso niti približno dorasli.
Vedno bolj imam občutek, da bi pogoj za volilno pravico morali biti izpiti iz funkcionalne pismenosti, iz logike in splošne razgledanosti (ki vključuje med drugim tudi temeljna načela družbe, prava ...)