Se bo mogoče končno kaj premaknilo? 125ccm z B kategorijo

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Točno to.
In če zakon v prometu tega ne zahteva naj bo tako tudi v AŠ.
Isto je tudi za pravi A. Na cesti boli joko vse, kaj boš ti imel gor. Lahko tudi brez čelade letaš okrog, ko se boš skotalil po cesti, ti bo policist lepo še kazen nabil in to je to. V avtošoli so pa verjetno oni vsaj nekoliko odgovorni zate, zato morda to niti ni tako butasto.
Je pa butasto, da predpisujejo do potankosti, kaj moraš nosit. Tukaj se dejansko strinjam s tabo, da je to vsaj nekoliko neumno. Ampak saj veš, kje živiš? Na Balkanu. In če to ne bi bilo tako do pike zapisano, bi se ziher našli pametni, ki bi prišli z navadnim usnjenim jopičem, pa zadaj napisano moto jakna. Pa s čevlji za v hlev, ki bi tudi na črno delali kot moto škornji. Potem naj se pa inštruktor s tabo krega ali je nekaj moto oprema ali ne. Tako mu pa dol visi. Nimaš tega in tega, pač ne boš vozil.
Tak da, ti kar kupi opremo, odvozi, pa jo potem meni prodaj :fredi: . Jaz bom moral počasi zamenjat.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
505
88
28
Berem vaše cenkanje tle gor o izpitu in opremi- če misliš resno, greš delat izpit za A, kupiš opremo in gremo.
Jst sem šel delat takoj z 18 za A2 in B, prej pa še zdej včasih sem se trogal z Flexerjem 25km, zdaj mam pa 35 KW Kawasakija in 30/40 KW Yamaho. Oprema pa itak-foter mi ne pusti na motor brez airbag jopiča, da o ostalem ne govorim-čelade, škornji, jakne, kevlar hlače...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej in Pepe

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
505
88
28
Ja no, sem šele 19 pa mi je čist kul, da je zaenkrat tako .Fotr že ve kot nekdanji motorist, kaj je dobr zame kaj ne. Če mi časti motorje pa opremo ni panike, bomo uporabljal hehe :D zdej med počitnicami bo treba na Vransko ali Logatec na tečaj varne vožnje zaradi podaljšanja izpita.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
505
88
28
Heh, če že zajebavamo pol pa še od mat sonček, tudi kaj nabavi. Drgač pa ni glih tako, BMW- ja je rekel, da si ga moram sam zaslužit, Hayabuso pa tudi ne, ker mrzi športake.(v bistvu motorje ne, ampak bedake na njih).
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Berem vaše cenkanje tle gor o izpitu in opremi- če misliš resno, greš delat izpit za A, kupiš opremo in gremo.

Ne mislim se resno vozit z mopedom. Rabim ga za v službo in domov zaradi prometnih zastojev, ki so na Koroškem nenormalni.
S ta malim sesalcem ne prideš nikamor, s 45 ne smeš na kolesarsko, na cesti pa te hočejo vsi prehitevat, ker si prepočasen razen,
če imaš odprtega in si spet v prekršku.

Za na šiht in domov pa ne mislim odkartat 1k€ za opremo, ki je nikoli več ne bom uporabljal, razen seveda čelade.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Edina moznost je da pises amzs, na vlado in ministrstvo za promet in jim tam razlozi svoj pogled na svet in ce lahko kaj ukrenejo glede tega... Zal tukaj nima noben moznosti spremenit tega cez noc...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Ne mislim se resno vozit z mopedom. Rabim ga za v službo in domov zaradi prometnih zastojev, ki so na Koroškem nenormalni.
S ta malim sesalcem ne prideš nikamor, s 45 ne smeš na kolesarsko, na cesti pa te hočejo vsi prehitevat, ker si prepočasen razen,
če imaš odprtega in si spet v prekršku.

Za na šiht in domov pa ne mislim odkartat 1k€ za opremo, ki je nikoli več ne bom uporabljal, razen seveda čelade.

no sej so že napisali - si izposodiš pri kolegu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Berem vaše cenkanje tle gor o izpitu in opremi- če misliš resno, greš delat izpit za A, kupiš opremo in gremo.
Jst sem šel delat takoj z 18 za A2 in B, prej pa še zdej včasih sem se trogal z Flexerjem 25km, zdaj mam pa 35 KW Kawasakija in 30/40 KW Yamaho. Oprema pa itak-foter mi ne pusti na motor brez airbag jopiča, da o ostalem ne govorim-čelade, škornji, jakne, kevlar hlače...

haha, kako tale post v 2 kasnejših postih izgubi smisel...

"če misliš resno, greš delat izpit za A, kupiš opremo in gremo." hotel si rečt, če misliš resno, rečeš fotru, da bi rad vozil motor in fotr plača izpit in opremo, pa še motor ti kupi.

"Jst sem šel delat takoj z 18 za A2 in B", hotel si rečt, fotr mi je takoj po 18. rd plačal izpit za A2 in B.

"Oprema pa itak-foter mi ne pusti na motor brez airbag jopiča, da o ostalem ne govorim-čelade, škornji, jakne, kevlar hlače...", hotel si rečt, fotr dobro poskrbi zame, in mi je kupil vso potrebno top-shit opremo.

ko moreš pa sam odkartat 1k za opremo, ki jo dejansko ne potrebuješ, imaš pa malo drugačen pogled na to pravilo. pa še dober 1k za izpit... Vsi fotri ali nimajo toliko € ali nimajo posluha za motorje, tako da se mora večina znajti sama.

seveda je drago. ampak tko pač je.


ti raje varno vozi, in ne sanjajo o hayabusi in bmw, ker si v letih, ki so najbolj rizična za motoriste. Raje počasi nabiraj izkušnje. Da ne bo foter žalosten kakšen nedeljski večer.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
505
88
28
Dobr, bv se je zdej vžigat na fotra, kaj je kupu kaj ni..itak ima rad motorje, pa je nabavu, sva se zmenila kaj ..vozi se ne več, razen en krog za probo, pa ce je treba kaj naštelat. Pri 16 je bil cajt za moped, ok dobim Flexerja 25-25km/h lepo do takrat, ko je bil cajt za izpite, potem pa naprej.
Hočem rečt, da se pri motorizmu ne gre polovičarstva-mu bi skuter, ki stegne 120, ampak "brez" izpita in prave opreme..no tukaj sem zrel, kaj je in kaj ni, mi je v aš instruktor dost zatežil okrog teh stvari, kar je prav.
Drgač pa moped do 25, jaz ga se zmeraj uporabljam do šole..nobene panike, sam čelado pa gremo po cesti in kolesarskih stezah.:aplauz:Ajde.
 
Nazadnje urejeno:

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
505
88
28

Priponke

  • IMG_20220531_10434279.jpg
    IMG_20220531_10434279.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 127

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Tu ni videt ščitnikov v ramah in na bokih. Torej neprimerno oblečen za AŠ
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz.
a v tej temi ste se pofočkali vsi, ki bi radi neki na pol A kategorijo imeli?:p

kje so cajti, ko smo mi to delali…
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur