Samsung Galaxy S IV - izid

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
29
48
Nevem no, jaz raje vidim LTE kot 2x quad. Nevem čemu bi sploh služilo 8 jeder. Še vedno je "samo telefon".
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
??

Recimo zdaj mam večino časa vključen power save način.Če bi to mel na sgs4, bi cel telefon delal na varčnem počasnem quadcore, zdaj pa mam samo znižan takt na nevarčnem quadu na sgs3.Avtonomija baterije bi se za nekaj ur povečala+baterija na sgs4 je še malo večja.Pa bi mogoče prišel na 24 ur avtonomije pri veliki uporabi telefona
smile-1.gif
To pa bi že bil napredek.

LTE je fajn hiter ja, samo marsikje je že wifi z vsaj 8Mbit oz kar nekaj več, pa 20Mbps HSDPA je na voljo...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

Dobil telefon v kratek test
cheer.gif


Upravljanje z očmi potrebuje ali veliko vaje ali pa je zanič. Včasih lepo prime, drugič sploh ne zazna, če hočeš skočit malo višje ga zna zmest.

Upravljanje z rokami (mahanje nad telefonom) deluje dost boljše kot z očmi. Sam je smotano ker moreš res čez cel telefon zamahnit. Sem si zamislil, da bi samo nad senzrojem, da ne zgledaš tolk debilno:)

Polnilc je 2A, slušalke imajo ploščat kabel

Google earth app deluje.

OCR deluje vredu na beli podlagi in črne črke. Na pisani ali manj kontrastni podlagi pa zelo slabo. Prepozna šumnike in linke.

V nastavitvah tipkovnice: "upravljanje kazalca". Z drsanjem po tipkah se premika kurzor po besedi. Zelo praktično!

Koledar in beležka sta še vedno grda rjava:((

Da bi pogledal temparaturo in druge podatke se je potrebno prijavit v S Health app kjer moreš dat kup podatkov in se s strinjat s še večjim kupom drobnega teksta:(

Video in foto je v primerjavi z S2 full boljš. Primerjal sem v slabo osvetljenem prostoru. Je pa bilo potrebno vklopit stabilizacijo.
Pričakoval (morda preveč), da se kamera prej zalaufa. Sicer je hitra, sam sej vete, lahko bi blo boljš:)))
Pozabil testirat s flešem.
Kamera je izbočena, spet super, da se leča popraska, napaka se vleče že od S2 ali celo S1(tega ne poznam)

Autopauza, ki deluje na oči pri ogledu videa deluje z 1sek zamikom. Fajn funkcija, ko daš nekomu pogledat kak video in potem pol videa gleda tebe in neki razlaga. Sedaj se bo video ustavil in lepo začel dalje, ko bo on utihnil:)

Screen mirroring se sliši zanimiva funkcija. Žal nisem mogel sprobat.

IR daljinc zgleda zelo obetavno. Našlo je kar nekaj znanih proizvajalcev medijskih predvajalnikov (xtreamer, wd...), Pod sprejemniki mi je med drugim našlo Sagem, nisem pa mogel sprobat, če je to pravi od siol-a.

Led lučka za zgrešene klice, sms-e...

Lebdenje prsta in upravljanje z rokavico nista delovala. Je bilo vklopljeno "pogled iz zraka".

Alu rob telefona mi deluje, da je na ovinkih skupaj zlepljen. Z nohtom se ne čuti, od blizu se pa vidi črtica.

Mrežast/carbon vzorec je natisnjen, tako da je telefon gladek.

Stranska vrstica ima še vedno enake omejitve kot S3 (samo določeni programi gredo v njo). Hvalal bogu za app store in alternative;)

Oblikovno mi je vredu. Škripanja v tako kratkem času nisem opazi. Mogoče imajo vogali malo prevelik radij:)))

Gor je android 4.2.2

Kak apple frik bo ziher opazil, da neki šteka:))
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Torej... kdaj bo možno videti ta S4 pri operaterjih oz. kdaj bi naj fiksno prišel v prodajo? LP
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
S čim so ga pa potem obremenil do 42°C?

Nekaj me "muči" okol tega telefona
smile-1.gif

Kar se delovanja tiče je načeloma vseen kater model nabavimo 9500 ali 9505.
Kaj pa glede rootanja, rom-ov, xda podpore...? Kaj bodo fantje na xda nabavli? Malo dvomim, da bo vse prej omenjeno enako za oba telefona?

Najraje bo ga vzel v pri kakem "mobisvetu", da se znebim operaterjeve nesnage in obveznosti na določen rom glede garancije.