Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Jst bi si Nexusa 4 želel predvsem zaradi clean AOSP roma, saj mi TouchWizz nikakor ne diši. Mi je pa SGSIII fizično kot telefon bolj ušečen, tudi možnost external MicroSDke se mi zdi pomembna prednost, ker dostikrat testiram kakšne rome in wipeam interni pomnilnik, razne slike, navigacija in backup mi pa ostane na kartici. No edino tale pentile AMOLED ni ravno perla, čeprav je resolucija kar huda, slika enostavno kljub višjemu ppi ni tako ostra kot recimo na iPad 4 in bi si iz tega vidika bolj želel IPS LCD. Mi je pa trenutno vseeno optimum SGSIII+CM10.1.

Kar se pa iPhonea tiče, pa je moglo bit s tvojim nekaj narobe. Sem imel kar nekaj časa iPhone 3G in nato štirico, pa še vedno v familiji rihtam 4ico, dve 4S in par iPadov, vse naprave Jailbrekane praktično od prvega dneva (ugavnem zaradi tweakov ala SBSettings, LockInfo, RetinaPad, ...) in z nobenim toliko problemov kot praviš. Edino od mame 4S se je enkrat odločil, da ne bo več funkcioniral na mobilnem omrežju, vendar so ga na servisu takoj zamenjali, brez vprašanj.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Jst bi si Nexusa 4 želel predvsem zaradi clean AOSP roma, saj mi TouchWizz nikakor ne diši. Mi je pa SGSIII fizično kot telefon bolj ušečen, tudi možnost external MicroSDke se mi zdi pomembna prednost, ker dostikrat testiram kakšne rome in wipeam interni pomnilnik, razne slike, navigacija in backup mi pa ostane na kartici. No edino tale pentile AMOLED ni ravno perla, čeprav je resolucija kar huda, slika enostavno kljub višjemu ppi ni tako ostra kot recimo na iPad 4 in bi si iz tega vidika bolj želel IPS LCD. Mi je pa trenutno vseeno optimum SGSIII+CM10.1.
Na nexusu tudi ostanejo slike, navi in backup, ker se pač v recovery ne nardi wipe /sdcard particije. Celoten internal memory se pobriše, če prek terminala restoraš factory image...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

TouchWiz (sploh petica) je ogromen porabnik RAM-a, ki posledično zavira delovanje, ali pa raje rečimo, da izkorišča potencial 4-jedernega procesorja. Iam nekatere stvari, ki so fenomenalne (recimo smart-stay, smart-rotation, izjemen program za kamero itd.) Že razlika v velikosti RIM.a je ogromna - AOSP zasede okrog 170MB, medtem ko TouchWiz nekej 700 - 800MB. Kdor pa hoče hitrost in benchmarke, pa naj na S3 naloži AOSP rom... Pozauga Nexusa skozi mikrofon, ga prežveči ter ga pri zvočniku izpljuni...
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Saj pravim, razlike so zelo majhne, spet odvisno od verzije programske opreme na S3
smile-1.gif
Zna biti S3 enako hiter ali celo hitrejši če naletiš na dobro verzijo originalnega roma, s custom romi na s3 pa nimam izkušenj.

Kar se pa iPhone 4s tiče, telefon je deloval OK, seveda se to ni dogajalo konstantno se je pa v roku enega meseca ene 3× sesul. S3 se mi v parih mesecih uporabe ni sesul nikoli
smile-1.gif
Pa pustimo zdaj to.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Glede zatikanja galaxy s3 in nexus 4 je pa tako, nexus 4 deluje hitreje od s3,to je dejstvo saj je bil že galaxy nexus hitrejši od s3. Ni pa s3 tako zelo počasnejši da bi bilo to moteče, vsaj meni ni.

Ko grem v menu telefon (ikono od slušalke pritisnem) mi več kot sekundo nalaga imenik pri s3.

Je to normalno? Ostalo je hitro samo tole me pa malo moti. Večinoma samo prvič, ko se zbudi. Če potem čez par minut spet, je pa uredu.

Vse original 4.1.2 xella ali kaj je že.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ja to je normalno, to se dogaja vsem z original dialerjem. Ko jo zaženeš traja malo, potem pa ko je enkrat zagnana in če je ne zapreš c task managerju se odpre takoj. Čudno imajo to narejeno :S
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nazadnje (recimo kak mesec nazaj) sem imel CyanogenMod (oz njegov "derivat" temasek), pa je delalo vse, razen FM sprejemnika, ki pa nikoli nebo deloval! Na srečo obstaja SpiritFM, ki to odpravi...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Ja, se odpre takoj naslednjih 20 minut, potem pa podobna žalost kot prej, kot da bi se dal v "spanje"..
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ja, se odpre takoj naslednjih 20 minut, potem pa podobna žalost kot prej, kot da bi se dal v "spanje"..

Hja, sistem da aplikacijo v spanje, ker ni bila toliko časa uporabljena. Popolna rešitev je potem samo kakšen drug dialer.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No dejstvo je, da tale samsungov touchwiz kar konkretno obremeni sistem. Namreč sem nekaj časa imel S3, žena ga ima še vedno, pa če sedaj primerjam z Galaxy Prime, ki ima še dva jedra, ni popolnoma nobene razlike v delovanju. Je pa res, da imam na Nexusu 4.2.1, na S3 pa 4.1.2. Je pa treba priznati, da ima Samsung kar nekaj lepih SW bombončkov, ki jih pri Nexusu ni. Skratka S3 je fletna zadeva, bi si pa upal trditi, da je Nexus na splošno bolj stabilen. Pri ženi se naprimer dogaja, da ne more izklopiti vrtenja zaslona. Ko to uspe, ga pa vklopiti ne more. Skratka kar neki xy glupi bugi na vsake toliko časa. In tudi mene je imenik nerviral, vedno ravno ko se ti res mudi k strela nekaj poiskati, po možnosti še med aktivnim klicem, ti pa tam imenik odpira k utrgan. Takih bugov pri Nexusu še nisem zasledil oz. bolje rečeno na stock 4.2.1 Androidu.
 
Nazadnje urejeno:

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Nazadnje (recimo kak mesec nazaj) sem imel CyanogenMod (oz njegov "derivat" temasek), pa je delalo vse, razen FM sprejemnika, ki pa nikoli nebo deloval! Na srečo obstaja SpiritFM, ki to odpravi...

Kamera in flash ob slikanju ti delujeta ok ali imaš kdaj probleme?
smile-1.gif
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Kateri AOKP rom imaš? Jaz iščem enega, s katerim je vse v redu pa vedno najdem da kaj ne dela.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.