Samsung Galaxy S III

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik 474

Omega ROM (v5 in v6) bolj tako tako, nič kaj "revolucionarnega", nazadnje uporabljal XliteROM (v6 in v7), nekaj sprememb (bolj stock ICS look) z LG launcherjem, deluje super.

Zdaj se vračam na kombinacijo stock ROM-a XXALF2 in franco.Kernel (r6) - bi naj bila najboljša kombinacija, že azradi tega, ker je Samsungov TW5 odličen in naj nebi bilo veliko manaverskega prostora pri battery managementu (med 5-10%)..

Torej stock Samsung ROM in kakšen drug kernel bi naj bila win-win kombinacija
 
Nazadnje uredil moderator:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Približno 12 ur. Največ mi skuri radio, to je povezava z baznimi postajami. Žal sem in doma in v službi dokaj oddaljen od baznih postaj.

Simobil? 12 ur
rolleyes-1.gif
Daj naredi kaki screenshot, da se vidi t, kak in koliko in za kaj uporabljaš telefon.Maš nekje v settings.

Mobitel. Sedaj pa ali se je zaprl kak servis, ali pa je bil kak update, ker imam po 9 tih urah še 75%. Upam, da bo tako tudi v bodoče.
1523091-2012-06-2717.02.45.png
 

Priponke

  • 1523091-2012-06-2717.02.45.png
    1523091-2012-06-2717.02.45.png
    101,8 KB · Ogledi: 154

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Omega ROM (v5 in v6) bolj tako tako, nič kaj "revolucionarnega", nazadnje uporabljal XliteROM (v6 in v7), nekaj sprememb (bolj stock ICS look) z LG launcherjem, deluje super.

Zdaj se vračam na kombinacijo stock ROM-a XXALF2 in franco.Kernel (r6) - bi naj bila najboljša kombinacija, že azradi tega, ker je Samsungov TW5 odličen in naj nebi bilo veliko manaverskega prostora pri battery managementu (med 5-10%)..

Torej stock Samsung ROM in kakšen drug kernel bi naj bila win-win kombinacija

Niti se nisem toliko ufuran v te zadeve z Androidi, jih bolj povrsno poznam.

Omega naj bi bil trenutno en boljsih romov, ne? Kaj sploh prinese novega?

Cyanogen je ze uporaben? Kakor sem videl imajo probleme z hd voicom, BT in sem pa tja tudi kamero.

V kernele se pa se nisem spustil, kaj pa pridobis z drugimi kerneli? Overclockanje?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

jap, kerneli so namenjeni overclockanju, imajo drugi governaor za RAM, vklapljanje/izklapljanje jeder...
ROM-i so bolj v smeri vizualnega izgleda, odstranjevanju nepotrebne navlake (bloatware), dodajanju novih funkcij ipd. Recimo Omega ima izklopljen cache za namizje, kar pomeni da sprosti več RAM-a za ostale programe. Njihovo pristop je ta, da je že samo procesorska moč dovolj velika za izris namizij, da ob tem ne potrebuje še cacha in ga namenijo za druge stvari. Lahko pa to pripelje do rahlega zatikanja ob velikem multitaskingu

Trenutno se vsi developerji strinjajo, da je SIII zelo optimiziran in z uporabo drugih ROMov/Kernelov ne pridobimo kaj prida v smislu odzivnosti in/ali porabi baterije. Pri SGS 1 so bile te razlike izjemne, pri SIII pa je praktično neopazna.

Torej če ti ustreza ZW5 od Samsunga, nimaš problemov z delovanjem (tukaj znajo včasih zajebat kaj lokalni ponudniki in nasrat noter precej svojega sranja - Mobitel ob tem prednjači), ni potrebe po nalaganju drugih ROM-ov ali kernelov.

Sam sem šel nazaj na stock ROM, saj je zadnji TW5 res odličen + kot že omenjeno franco Kernel, bolj zaradi testiranja on navijanja, da vidim, koliko se stvari spremenijo. Zaenkrat nič kaj opaznih sprememb (niti v smislu povečanega segrevanja)...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
jap, kerneli so namenjeni overclockanju, imajo drugi governaor za RAM, vklapljanje/izklapljanje jeder...
ROM-i so bolj v smeri vizualnega izgleda, odstranjevanju nepotrebne navlake (bloatware), dodajanju novih funkcij ipd. Recimo Omega ima izklopljen cache za namizje, kar pomeni da sprosti več RAM-a za ostale programe. Njihovo pristop je ta, da je že samo procesorska moč dovolj velika za izris namizij, da ob tem ne potrebuje še cacha in ga namenijo za druge stvari. Lahko pa to pripelje do rahlega zatikanja ob velikem multitaskingu

Trenutno se vsi developerji strinjajo, da je SIII zelo optimiziran in z uporabo drugih ROMov/Kernelov ne pridobimo kaj prida v smislu odzivnosti in/ali porabi baterije. Pri SGS 1 so bile te razlike izjemne, pri SIII pa je praktično neopazna.

Torej če ti ustreza ZW5 od Samsunga, nimaš problemov z delovanjem (tukaj znajo včasih zajebat kaj lokalni ponudniki in nasrat noter precej svojega sranja - Mobitel ob tem prednjači), ni potrebe po nalaganju drugih ROM-ov ali kernelov.

Sam sem šel nazaj na stock ROM, saj je zadnji TW5 res odličen + kot že omenjeno franco Kernel, bolj zaradi testiranja on navijanja, da vidim, koliko se stvari spremenijo. Zaenkrat nič kaj opaznih sprememb (niti v smislu povečanega segrevanja)...

TY.

Ravno mobitelovega imam namen nabaviti, pa mi gre ves tisti spam posteno na zivce. Kaj cem pol gor dat, genericni Samsungov rom, pa je mir?

Se nekaj bi te vprasal, glede menjave romov.

a) zadevo rootam
b) nalozim CWM ali pa ROM manager
c) preko CWM backupam default ROM
d) skopiram na SD kartico drug rom in ga pozenem preko CWM.

Je v grobem tako?

Kaj pa ce hocem (zaradi garancije recimo) nazaj stock mobitelov rom? Zazenem preko CWM in potem unrootam (how) stvar, pa je to to? Kaksnih counterju ni treba brisat?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tako je, generični Samsung ROM.
Odkrito rečeno se sam z backupom ROM-ov nisem ubadal, obstaja origanal ROM od Si.mobila na Samfirmware, ne najdem pa od Mobitela. Verjetno še pride.
CWM in root sta ponavadi v enem paketu.
Postopek nalaganja ROM-a je tak, kot si opisal (govorimo o custom ROM-ih, kot sta Omega, Xlite itd...)

Za stock ROM (ne vem kako je z backupi) ga potegneš iz Samfirmware in ga naložiš s programom Odin. Ko se telfon resetira, je kot nov. Ima pa S3 (tako kot S2) števec nalaganj, vendar že obstajajo programčki na XDA Developers, ki zadevo resetirajo na 0.

To je načeloma to...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Kot se vidi iz moje gornje slike, mi odpade 50% porabe na Cell radio, na katerega nimam vpliva. Imam pač bazne postaje tako oddaljene, da se porabi več moči. Če imaš postajo blizu in telefon bolj na počivanju, pa verjamem, da zdrži baterija tudi nekaj dni.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
...zadnji...

ste opazili kakšne izboljšave po nadgradnji?

jest lahko rečem, da se mi je je življenska doba baterije povečala iz dveh na tri dni
cheer.gif

ostalo ne vem...nisem imel nobenih težav prej...
cheer.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Dane sem šel dopoldne kolesarit. Spremljal z Endmondo. Baterija je v malo manj kor 2. urah padla iz 91% na 79% ob cel čas prižganem programu. Impresivno...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
KSZ:

jz mam mejhn problemček že par dni.... pod ikono Telefon piše 1, kot da imam en neodgovorjen klic, brisal zgodovino, restart telefona.... nič ne pomaga. Kaj lahko še naredim?
smile-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.