Sam odpotovati nekam?

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Malček razmišljam o tem, da bi se nekam odpravil na dopust sam. Do sedaj sem hodil par let s kolegi, pred tem pa s familijo in vedno je bila naša obala ali pa južni sosedje. Morje mi je lepo, čeprav nisem neki strasten ljubitelj vode in mi bolj pašejo kake znamenitosti v mestih itd. Zakaj sem se odločil iti sam? Osebni razlogi in predvsem zmenit se nekaj z ljudmi je včasih podvig...
V glavi imam trenutno kak Egipt, New York, London, Tokio... taka večja mesta pa da je kak vodič. Mesta, ki sem jih naštel so bolj ko ne sanje, ker gledal sem recimo New York in me pride slabe 2 tisoč pa nekaj dni, Tokio isto.

Verjetno me bo folk čudno gledal in pa meni bo tudi čudno na začetku, ker kaj ta dela sam tukaj sam berem forume in dosti folka potuje sami
cheer.gif
Mi kdo priporoča kak z razmeroma ugodno ponudbo ali pa kake lastne izkušnje pri potovanju sam?
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Jaz ti priporočam New York. Da pregledas Manhatten ti vzame kar en teden,dva. Ne rabiš nobenega vodiča ker izgubiti se ne moreš (vse ulice in avenije se sekajo pod pravim kotom in so lepo oštevilčene)
Kupiš New York pass in greš od znamenitosti do znamenitosti če te to zanima. So pa muzeji tako veliki da z lahkoto v njem zabiješ cel dan (npr, American Museum of Natural History)
V Egiptu poleg piramid in rdečega morja ne vem kaj je zanimivo, v London greš lahko vsak drug dan z nizkocenovci, v Tokiu pa se nisem bil.

Definitivno bi se za ogled večjih mest izogibal turističnim agencijam. Kupiš letalsko karto in gasa.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.982
3.100
113
V severni ameriko brez problema prideš pod 500€ NY je sicer drag ampak z jurjem če dobiš poceni karto se da priti. Zakaj sama draga mesta? Pojdi v Sao Paolo Montreal niso nič slabša. V Ameriki bi prej od NY izbral San Francisco menu osebno precej boljši kot NY folk veliko bolj normalen.
 
Nazadnje urejeno:

Altmann

Zelenc'
27. jul 2016
5
0
1
Sam v tako velika mesta in ce nisi prav vajen popotnistva, bi bilo meni kar stresno.
Ti bom pa predlagal povsem drugace. Za dopust okoli 10 dni in ce si sam, je odlicno kaksno krizarjenje z ladjo.
V bistvu potujes sam, a nisi osamljen, imas nekaj organizirano, nekaj lahko sam skombiniras, predvsem pa, ce izberes pametnega ladjarja, ogromno vidis. Po sredozemlju je kar nekaj dobrih pobudnikov.
Cene; niso najcenejsi taki dopusti, a tudi najdrazji ne. Amerka je precej draga postala in z jurjem si ne bos tam kaj dosti privoscil. Ravno sem se vrnil iz tam...
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.781
265
83
Največja slovenska vas
Predvsem ne razmisljaj prevec in pojdi. Ce pravis,da nimas problemov z vklaplanjom v druzbo,potem bos po hostlih vedno nasel druzbo, mogoce celo sopotnika za del poti.

Odsvetujem ti Egipt, to prspari za takrat ko bod meu familijo. NY ok za par dni,sam probi zdruziti z DCjem,Bostonom,Philadelphio... poglej v popotniski forum kle so fantje zelo obsirno opisali Florido,jo tut predlagam. Ce ne pa (nc nisi povedal kok casa mas) bi ti predlagal kako JV Azijo. Je dosti samih popotnikov,lahka za potovati,relativno poceni....

Ne misliti da te bo kdorkoli cudno gledal,to je samo v tvoji glavi.

O Tokiu ti bo pa Zajfa lahko kj vec povedal k ga je predlagal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik casio pravi:
Malček razmišljam o tem, da bi se nekam odpravil na dopust sam. Do sedaj sem hodil par let s kolegi, pred tem pa s familijo in vedno je bila naša obala ali pa južni sosedje. Morje mi je lepo, čeprav nisem neki strasten ljubitelj vode in mi bolj pašejo kake znamenitosti v mestih itd. Zakaj sem se odločil iti sam? Osebni razlogi in predvsem zmenit se nekaj z ljudmi je včasih podvig...
V glavi imam trenutno kak Egipt, New York, London, Tokio... taka večja mesta pa da je kak vodič. Mesta, ki sem jih naštel so bolj ko ne sanje, ker gledal sem recimo New York in me pride slabe 2 tisoč pa nekaj dni, Tokio isto.

Verjetno me bo folk čudno gledal in pa meni bo tudi čudno na začetku, ker kaj ta dela sam tukaj sam berem forume in dosti folka potuje sami
cheer.gif
Mi kdo priporoča kak z razmeroma ugodno ponudbo ali pa kake lastne izkušnje pri potovanju sam?

sem bil sam na 11. dnevnem dopustu po Evropi z motorjem, odlično
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.360
298
83
Tole so top šit izleti, niso poceni, so pa kul, veliko za vidt, sploh Biseri Južne Amerike: Peru, Bolivija in Čile. Poznam vsaj tri, ki so šli sami in niso bili razočarani.
 
Nazadnje urejeno:

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Predvsem ne razmisljaj prevec in pojdi. Ce pravis,da nimas problemov z vklaplanjom v druzbo,potem bos po hostlih vedno nasel druzbo, mogoce celo sopotnika za del poti.

Odsvetujem ti Egipt, to prspari za takrat ko bod meu familijo. NY ok za par dni,sam probi zdruziti z DCjem,Bostonom,Philadelphio... poglej v popotniski forum kle so fantje zelo obsirno opisali Florido,jo tut predlagam. Ce ne pa (nc nisi povedal kok casa mas) bi ti predlagal kako JV Azijo. Je dosti samih popotnikov,lahka za potovati,relativno poceni....

Ne misliti da te bo kdorkoli cudno gledal,to je samo v tvoji glavi.

O Tokiu ti bo pa Zajfa lahko kj vec povedal k ga je predlagal.

Tudi sam bi rad slišal kaj od Zajfe o Tokiu iz prve roke..
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.033
56
48
Jest bi predlagal za začetek z ruzakom v London in spanje v enem hostlu v coni 1. Sicer ni najceneje, je pa zelo enostavno, kar je za prvič kar fino. Žajfa je pa bil v Tokiu najbližje s prstom po globusu, sicer ne bi predlagal Tokio za prvo destinacijo.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Malček razmišljam o tem, da bi se nekam odpravil na dopust sam.

V glavi imam trenutno kak Egipt, New York, London, Tokio... taka večja mesta pa da je kak vodič. Mesta, ki sem jih naštel so bolj ko ne sanje, ker gledal sem recimo New York in me pride slabe 2 tisoč pa nekaj dni, Tokio isto.
Precej potujem, povečini sam.... moje izkušnje in izkušnje prijateljev, če želiš relaksiranja brez poležavanja na plaži:
1. Hong Kong
cheer.gif

Parki na vsake nekaj 100m. Vse čisto, sterilno pravzaprav.... vsi parki so prilagojeni njihovi kulturi, povsod je mir... (razen seveda v prometu)... če se želiš relaksirat, se vsedi v parku in glej folk med organizirano meditacijo in vadbo. Ali pa hiking na okoliške hribe - nešteto možnosti - od pogleda na smoga polno kitajsko, pa vse do oceanov.

Mesto je povečini smešno poceni, če se le malce znajdeš. Večina ljudi govori angleško, se pa opazi močan pridih kitajcev.
Meka za nakupe in počitek, če nimaš rad poležavanja na plaži.
Večina njihovih znamenitosti je zastonj, a vredno ogleda... National History museum, pa botanični in živalski vrt so ravno tako zastonj
tongue-1.gif


Za gibanje naokoli nabaviš Octopuss card, cena 5€.... s katero plačuješ vožnje s tramvaji, busi, podzemno in pa ladjice. Še več - s kartico lahko plačuješ tudi hitre majhne nakupe, npr. pijačo v kioskih in majhnih trgovinah.

Cena, za katero sem plačal 2014: 7 noči hotel + avion + parkirišče na letališču + hrana + nakupi + prevozi s subwayi, ladjami, .... itd.... 1,350 EUR

2. New York
Če se malce znajdeš, dobiš povratne karte s hotelom za teden dni po ceni 600-800 EUR.... vzameš NYC Card, pa imaš vodič itak zraven... drugače pa ipad / telefon itd.... dosti ne rabiš, če se zgubiš na Manhattnu, si talent.... Po Brooklynu in Bronxu itd. je sicer malce drugače, a še vedno imaš lahko digitalne vodiče z interaktivnimi mapami, ki ti pokažejo tvojo točno lokacijo.

Za gibanje naokoli nabaviš MTA Metrocard - cena 1 USD za kartico, ter nafilaš s (trenutno) 31 USD, pa se voziš 7 dni brez skrbi.

Cena 8 dni 2014: 1,800 EUR, vključno z obiskom Niagare.

3. London
O londonu je sicer povsod napisanega ogromno...

V zadnjem letu pa pol bil tam 5x .... nabaviš London Pass... pa maš večino stvari not. Poleti gneča.... od septembra do maja pa ni panike.
Rabiš Tube map, pa maš 3/4 stvari rešenih... spet ne rabiš vodičev
smile-1.gif

Če te kaj zanima, itak piše v London Pass knjigici, ali pa vprašaš lokalne vodiče po atrakcijah.

Za London gibanje po Londonu se večini bolj izplača, da nabavijo Oyster card, kot pa dnevne karte. Nafilaš, pa se voziš do dnevnega limita. Večinoma boš itak potoval (predvidoma) v 1. in 2. zoni.

Avion:
Ogromno ljudi hodi z nizkocenovci na Stansted, a meni nekako ne sede pot od tega letališča do mesta.
Raje doplačam nekaj EUR za Swiss, Austrian ali Alitalio, vključno s pijačo pa snackom na avionu, pa pristanem brez stresa na Heathrow ali London City, pa direkt z Oyster kartico direkt v mesto (subway, DLR ali vlak)...



Moja "domača", oz. primarna letališča za odhode iz M.Sobote so vedno Dunaj (VIE), Graz (GRZ), Munchen (MUC), Trst (TRS) in Benetke (VCE). Brnika se zaradi cen izogibam - pravzaprav še nikoli nisem poletel iz njega, samo pristal
smile-1.gif



Dobri, nekoliko drugačni, zabavni digitalni vodiči pa so recce maps



Po želji napišem več.... tudi Amsterdam, Rim (konc tedna grem spet tja), ... Berlin....
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Kar se Londona in podzemne tiče, njihovi aparati delujejo tudi z brezstično bančno kartico. Naj bi delovale tudi Slovenske, bi pa se moglo prej sprobat. Cene so iste kot za Oyster, vsaka vožnja se plača do dnevnega oz tedenskega limita, po katerem se ne zaračunava več.
Tako, da v stvari Oyster niti ni treba kupovat, je pa res treba probat če dela tudi z našimi brezstičnimi karticami, naj bi.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem v Tokio letel za 310 EUR povratna karta, podobno v Bangkok (320)... Tudi v ZDA se da priti pod 500 EUR povratna. Imaš izletnadlani, posvetu.si - lajkaj jih na FB in spremljaj "akcije". Če potuješ sam je uporabno tudi npr imeti profil na www.couchsurfing.com kjer lahko dobiš ali brezplačno prenočišče ali pa se s kakšno miško dogovoriš za kavo, da ti razkaže mesto ali še kaj
evil.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
ali pa se s kakšno miško dogovoriš za kavo, da ti razkaže mesto ali še kaj
evil.gif

Samo če bo to kakšna tajska in podobno...raje 2x preveri, če je res miška. Da ne bo kakšnih presenečenj
smile-1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
ali pa se s kakšno miško dogovoriš za kavo, da ti razkaže mesto ali še kaj
evil.gif

Samo če bo to kakšna tajska in podobno...raje 2x preveri, če je res miška. Da ne bo kakšnih presenečenj
smile-1.gif
Edina dežela, kjer imajo punce adamovo jabolko in številko čevljev 42
hysterical-1.gif