ryanair, easyjet

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
evo mal offa da si ga pomeriva...

07122010241.jpg


zdej pa se lahko vrneva na temo in lahko komentiras moja trditev - da imajo regularni prevozniki v najcenejsih razredih kart enako gnile pogoje kot nizkocenovni + v najnizjih razredih ti ne priznavajo frequent flyer milj

Glede na tvojo zbirko FF kartic je dejstvo da vsaj sluzbeno ne letis v najnizjih razredih (za ostale - ne govorimo o ekonomskem ali poslovnem razredu). Sicer pa saj ti je poznano 3x v letu povratna LJU - LAX v B razredu pa je senator tvoj (FF ze po prvi rundi)

No dejva zdej zdej na to temo kej povedat... pa ne pozabi zapet zdrge, zdej sva si jih ze izmerila.

Kul
smile-1.gif


Po mojih izkusnjah, ce letis z najnizjimi razredi si praviloma na isti ceni, kot ce bi sel z eno srednjo Low-cost varianto (op.a.: ne poznam - vec - Adrie Airways)... S tem, da je naceloma razlika med S oz. U in B ali Q booking clasi (pogojno tudi Y) v economyju od 30 EUR naprej (vsaj pri mojih omiljenih - Continental, Turkish in Malev)...

In sorry, ce nisi ziher se ti vedno splaca dati malo razlike, ali pa kupiti zavarovanje pri Low Costih. Pri normalnih operatejih imas vsaj opcijo izbire, za cancellation ti pa sicer racunajo, ampak ti ga v 90+% booking razredov tudi nekaj/vsega vrnejo, ne pa tako kot si pri Easyju recimo nategnjen na dolgo in siroko.

Sem pa absolutno mnenja, da se po neki tocki (status.press) NE SPLACA vec, niti privat, se posebaj pa ne ce gres na malo daljso pot, leteti z Low-Costi. Vse posebne ponudbe, pa upgrade, loungi...
uf-1.gif
.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.077
6.886
113
Se strinjam da ko imas nek status ni logicne racunice da bi sel z low costom ampak hotel sem pokazat, da za special ponudbe prevoznikov obicajno veljajo enake omejitve glede sprememb intinerarja. Ampak pozabljavo(mo) na se eno bolj kocljivo zadevo: za razliko od rednih prevoznikov, se kart od nizkocenovnih ne da vkljuciti v skupno pot. In ce se ne motim (vsaj vcasih je bilo tako) imajo nizkocenovci disclaimer da nekega leta pac lahko ne opravijo in ti vrnejo denar. Vse lepo in prav. tezava nastane ko ima nekdo naprej elt ali kako drugo obveznost. Ce adria odpove let, vsaj ves, da tudi ce bos sele cez 24 ur prisel v FRA, ti bodo zrihtali sedez an prvem prostem avionu za nadaljevanje tvoje poti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Mater sta se razpalila s tem karticami. A naj še jaz moje nalimam? Mimogrede: za senatorja milj sem lani sem nabral brez poslovenga razreda in samo po evropi. Srebrno od oneworld in skyteama tudi.
So what

Sicer pa meni pri klasičnih največ pomenijo lougei in dejstvo, da te tako ali drugače pospravijo do konca poti. Pri low-costih se lahko j... Pa Normalne vozne rede imajo, ne pa razsute tako, da nikjer ni nobenih pametnih povezav.
In dobra agnecija ti v 90% primerov najde dovolj poceni klasično karto, da je primerljiva z low-costi. Se mi je v zadnjih 2 letih v polovici primerov, ko sem namerraval z low-costom letet (tudi službeno, ja) zgodilo, da je bila klasika približno enako oz če upoštevaš dpdatne nočitve celo cenejša ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.077
6.886
113
On je zacel =P

ostalo sem pa napisal kako gledam na low coste in njihove resnicne slabosti
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Ej ni mi jasno kako računač te cifre? Če te že provizija za kartico stane najmanj 5 € ce se prav spomnim, pa en kos prtlage 15€, web check inn 6€... Torej ni mi jasno kak prides do cifre 12€ ce so že obvezni stroški 11€, ki se jim ne moreš izognit....

celotna cena ziher ni bla 12€.... to je enako ce nekaj kupis preko weba polek pa ne računaš poštnine...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
provizija je 0, 6 ali 11 € odvisno od kartice, ampak je enkraten znesek, kar pomeni, da če kupiš karte za 2 osebi (tja in nazaj) se zmanjša na recimo 1.5 ali 2.5€ na karto, 1 kos prtlage je vštet v ceno, drugače je dodaten kos 11€ v eno smer, web check in imajo pri ryanairu, pri easyjetu tega ni...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Ne drži ravno...Ryanair, zaračuna tudi prvo prtljago, administration fee je 5 evrov na osebo, ne glede na to ce placam z eno kartico ali vsak svoje, ryanair ima tudi web check ki je ppav tako 12 €....tak da ryanair ti zaracuna prakticno vse...za 12 € ne moreš prit skozi.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Tole ne bo držalo, če govorimo o easyjetu.

Plača se karta, dodatno se zaračuna provizija za Mastercard, dodatno se obračuna prtljaga do 20kg, in sicer mislim, da 22EUR, tudi easyjet ima web check in.

EDIT
Repliciral napačni osebi.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ja prtljaga se dodatno obračuna, če imaš še dodatn kos, ki ga oddaš, onboard lahko imaš 1 kos do 20kg brez doplačila
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
No, nekaj ima Ryanair spet na novo.

Credit card fee računajo glede na število kupljenih kart.

Primer: če bookam zase, pride fee 10 eur. Če kupim karto zase, punco in kolega, pride credit card fee 30 eur
smile-1.gif
.

LP
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Meni gre najbolj na organ, da na koncu cena nikoli ni taksna kot pise. Pa ne samo ryanair, isto za razne rent-a-carje ipd. Pise, ukucas se en next in je spet 20 eur drazje na koncu dodajo se taksno na zblj pol te pa usekajo.

Rentacar, the price you pay is blablabla. Na salterju brez da te vprasa 5 zavarovanj, tank benza, uno tretje in na koncu iz 150 eur prilezes na 300. Ok, zavarovanja so kul, ni panike, ampak daj mi v startu napisi koliko boste vzeli pa pika. Kaj ce ne bi imel limita na kartici?
smirk-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Se strinjam. Pa bognedaj, da ne vzameš zavarovanja. Tisti pacienti vidijo neke praske, ki nih še s povečevalnim steklom ne moreš videt, kaj šele s prostim očesom.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
ksz

A ima kdo kaksne izkusnje glede hand luggage in dodatne obleke - namrec letim z Germanwings iz Celovca v Bonn in bi imel en mali kufer, ki pase predpisanim dimenzijam, poleg pa bi vzel se obleko in srajco na enem obesalniku in v tistem zascitnem ovitku, da ne bom ves zmeckan na sestanku, ce bom tlacil obleko v kufer. En kolega mi je sicer pravil, da on do sedaj ni imel nikoli tezav, je moral pac obleko spraviti gor v polico, a mu nikoli niso komplicirali.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Obleko se kamot zlozi v carry on kufer ne da bi bila zmeckana (vsaj ne toliko, da bi rabil za to skrbet). Suknjice nosim po svetu ze leta, vedno v kufru, nikoli pomeckan.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
letim v četrtek z easyem v pariz, sem doplačal še eno torbo pa imam par vprašanj, ker tako težko najdeš pravi odgovor na njihovi strani

če prav razumem, so tiste omejene standardne dimenzije za prtljago, ki jo neseš na krov? Če prav razumem, potem to doplačano torbo oddam v prtljažni prostor in je omejitev samo pač po teži 20kg?