ryanair, easyjet

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
No, naslednjic, ko bos razmisljal ce iti z "funny airlines" ali z normalno letalsko druzbo se pa na tole spomni.
frown-1.gif


Tudi jaz pa zelim cimprejsnje okrevanje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
No, naslednjic, ko bos razmisljal ce iti z "funny airlines" ali z normalno letalsko druzbo se pa na tole spomni.
frown-1.gif


Tudi jaz pa zelim cimprejsnje okrevanje.

sem prvič kupoval, pač tako je, če bi vzel tisto zavarovanje za 10€ pa nebi mel problemov, samo sploh nisem pomislil na to
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Tudi, če bi vzel tisto zavarovanje, bi se najverjetneje lahko pod nosom obrisal za denar za karte. Mislim, da so v drobnem tisku precej dobro specificirani primeri (medical emergency par dni pred odhodom) in vprašanje koliko živcev bi ti požrlo, preden bi dobil kaj denarja (če sploh) nazaj.

Ne se sekirat. V primerjavi s fancy schmency Evrofilovo Adrio (
smirk-1.gif
), oziroma da ne bi o super-duper-prestižnem Air France-u, si prihranil še za eno letalsko karto v drugem terminu. Samo damn... sendvič in piksno pijače boš moral pa sam v Mercatorju kupit.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Kaksna Adrija
smile-1.gif


Sicer pa, o tem s cem je bolje leteti se pa res ne bom prerekal z nikomer, ki mi ne bo vsaj Hon Circle/OW Emerald kartice pokazal
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

S kom pa lahko letiš na relaciji LJU-PAR?

Adria, AF, Easy... potem je pa že počasi konec.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
V tem primeru, AF.

Predvsem zaradi tega, ker mi gre novi Adriin nacin komuniciranja na Facebooku TAKO ZELO NA LEDVICE, da bi sel raje do Dunaja z avtom pa od tam z Austrian, kot pa z njimi kamorkoli
smile-1.gif


" Za danes vam želim le še lahko noč...Hvala prav vsakemu izmed vas za vaša mnenja in predloge o novih lokacijah. Vsekakor bom vsaj del teh skušal v prihodnosti vključiti v moj redni promet, vendar pa je za to potreben tehten premislek in čas! Lahko noč torej..."

Pa 3.14zda, a smo 5 let stari!? Potem se pa nekdo pritozi, pa odvalijo da je to primerno komuniciranje za socialna omrezja. NI.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
lej, jaz bi tudi letel s komerkoli, kjer je luksuz, samo to pač stane, načeloma se da prit v pariz z easyjetom za 40 eurov tja in nazaj, toliko me stane pot z avtom iz KP v MB in nazaj, recimo če greš v London se splača malo premislit, predvsem zato, ker ne pristaneš na Heathrowu ampak na Stanstedu in je že to dodaten strošek

v parizu pa si na CDG in za tako ceno pač tud kaj drugega požreš
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
ksz...

a AF še vedno leti za z embarerjem
bonk.gif

ker tisti ki ga imajo za to linijo je
hysterical-1.gif

ko sem šel so v LJ ene kable vlekli nad glavo.nazaj grede pa smo imeli 3 ure zamude zaradi težav z motorjem.se mi zdi da se rajši peljem z easyšitom z a319 je vsaj letalu podobno
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Se en kljucen podatek se mi zdi, da manjka pri razmisljanju. In sicer, da vsem letov ne placa firma ali pa da nimajo cekinov na odmet zato morda pogledajo za koliko bodo leteli. Ce meni nekdo placa grem z veseljem s prvo klaso in najjacim prevoznikom, ko pa potegnem na plano svojo denarnico pa razmislim kam in koliko bom dal. Se pa strinjam, da je vcasih bolje dati vec in imeti mirne zivce kot pa skrtariti in imeti sitnosti. Ampak sem zelel zgolj opomniti se na kaksen drug dejavnik.
smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Te dejavnike cisto stekam... Ampak, ce ne bukiras res par mesecev vnaprej (kjer so cene itak povsod OK, sem vceraj gledal koliko je karta do Denverja in jih ima Continental za 600 USD v Februarju), da dobis eno od ugodnih, res low-cost kart, potem je ze skoraj bolj smiselno, da pogledas full-service linije.

Na dva low-costa (Ryan in Wizzair) me recimo nihce ne spravi vec.
bonk.gif
Easyjet in Vueling sta pa se kar ok. Najbolj od vseh pa pogresam Sky Europe...


 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Evrofil, ti si mojster.

Iscem best-buy round-the-world ticket. Do zdaj sem nasel Oneworld. Kak predlog? :D

LP,
PIC
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Se en kljucen podatek se mi zdi, da manjka pri razmisljanju. In sicer, da vsem letov ne placa firma ali pa da nimajo cekinov na odmet zato morda pogledajo za koliko bodo leteli. Ce meni nekdo placa grem z veseljem s prvo klaso in najjacim prevoznikom, ko pa potegnem na plano svojo denarnico pa razmislim kam in koliko bom dal. Se pa strinjam, da je vcasih bolje dati vec in imeti mirne zivce kot pa skrtariti in imeti sitnosti. Ampak sem zelel zgolj opomniti se na kaksen drug dejavnik.
smile-1.gif

Pa seveda vprašanje, ali iamš prilagodljive datume in vprašanje voznega reda.
Se mi je za Londo ne le enkrat zgodilo, da bi bila varinata Easy + 2 noči hotela dražja od klasika + 1 noč (ali pa Easy + 1 in klasika + 0). Tudi to šteje ... Pa en dan dlje biti na poti tudi ni zastonj, vsaj meni biti en dan več doma nekaj pomeni. Oziroma imet 1 normalen delovni dan več namesto dogih delovnikov pred ali po poti ...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Seveda je kup dejavnikov in tudi nekaj zdrave mere in sreče ter iznajdljivosti. Ampak vi, ki precej preletate je to ponavadi službeno in večinoma se mi zdi, firma odkarta pagare. Za nekajkrat bi mi bilo vseeno, če bi pogosto na poti jasno izbiraš zanesljive prevoznike. Ampak večina raje pa si ne zna poiskat cenejših rednih linij ali pa jih daje mošnjiček in gledajo na vsak evro. Za daljše let čez luže se tudi sam ne bi igral z nekimi bedaki, za te kratke občasno razdalje pa mi je važno, da pridem cel in po možnosti s kufrom.
smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Evrofil, ti si mojster.

Iscem best-buy round-the-world ticket. Do zdaj sem nasel Oneworld. Kak predlog? :D

LP,
PIC

OneWorld ima urejeno po tem koliko kontinentov bos ponucal, in je pomoje BestBuy... Jaz bi vzel njih (ampak, opa, nisem objektiven, ker sem njihov Gold
wink-1.gif
), kupljeno preko Maleva (najblizji departure point) ali Finnaira...

*A imas pa tukajle: http://www.staralliance.com/en/fares/round-the-world-fare/
Skyteam: http://www.skyteam.com/about/products/roundtheworld.html


Po lastnih izkusnjah - sem jo hotel vzeti, ko sva sla v Avstralijo in NZ, cist za foro - preveri, ce se ti res najbolj splaca. Je pa odvisno koliko postankov bos imel. Pri nama je bil "navaden" OW fare za LJU-FRA-SYD-AKL-SYD-NRT-SFA-JFK-FRA-LJU za 4k cenejsi kot "around the world" z OneWorldom.
(Na koncu sva sla samo do Aucklanda, in po isti poti nazaj, ki je bil pa 3k za oba
wink-1.gif
)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.078
6.886
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Kaksna Adrija
smile-1.gif


Sicer pa, o tem s cem je bolje leteti se pa res ne bom prerekal z nikomer, ki mi ne bo vsaj Hon Circle/OW Emerald kartice pokazal
smile-1.gif

Boga ti? A prov Hon circle more bit, sem mislil da senatorske tudi kaj stejejo. v svojem pametovanju o posebnih ponudbah regularnih prevoznikov pozabljas, da se posebne ponudbe uvrscajo v razrede kjer ni mozna sprememba datuma odhoda, ni mozna sprememba potnika in ni vracila denarja. ce pa to troje hoces potem pa karta ni vec 200 ampak je 800. in zato se en turist ne more zmisljevat kdaj bi letel, drzavni usluzbenci se pa lahko, ker so karte v drugih razredih.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
lej, jaz bi tudi letel s komerkoli, kjer je luksuz, samo to pač stane, načeloma se da prit v pariz z easyjetom za 40 eurov tja in nazaj, toliko me stane pot z avtom iz KP v MB in nazaj, recimo če greš v London se splača malo premislit, predvsem zato, ker ne pristaneš na Heathrowu ampak na Stanstedu in je že to dodaten strošek

v parizu pa si na CDG in za tako ceno pač tud kaj drugega požreš

Ni spet takšen strošek, pod letališčem je neposredna povezava do Victorie, tam si v ca. pol urce za sitne pare.

Je pa easyjet čisto soliden prevoznik za majhen denar, v zakup vzameš, da so pogoji naviti njim v prid, žal.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Kaksna Adrija
smile-1.gif


Sicer pa, o tem s cem je bolje leteti se pa res ne bom prerekal z nikomer, ki mi ne bo vsaj Hon Circle/OW Emerald kartice pokazal
smile-1.gif

Boga ti? A prov Hon circle more bit, sem mislil da senatorske tudi kaj stejejo.

Naah. 80.000 milj na leto (al koliko je ze za zlato pri LH pa res ni neka cifra.
grims-1.gif


(P.S.: Sliki manjkata *A Gold pri Continentalu in Intercontinental Ambassador, ker se nista prisli kartici, sem ju sele Novembra dokoncno pridelal
wink-1.gif
)
1079758-photo.JPG
 

Priponke

  • 1079758-photo.JPG
    1079758-photo.JPG
    79,6 KB · Ogledi: 199

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.078
6.886
113
evo mal offa da si ga pomeriva...

07122010241.jpg


zdej pa se lahko vrneva na temo in lahko komentiras moja trditev - da imajo regularni prevozniki v najcenejsih razredih kart enako gnile pogoje kot nizkocenovni + v najnizjih razredih ti ne priznavajo frequent flyer milj

Glede na tvojo zbirko FF kartic je dejstvo da vsaj sluzbeno ne letis v najnizjih razredih (za ostale - ne govorimo o ekonomskem ali poslovnem razredu). Sicer pa saj ti je poznano 3x v letu povratna LJU - LAX v B razredu pa je senator tvoj (FF ze po prvi rundi)

No dejva zdej zdej na to temo kej povedat... pa ne pozabi zapet zdrge, zdej sva si jih ze izmerila.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Skoraj sem umrl od smeha, ko sta zacela kartice primerjat... Flashback na par podobnih dogodkov sem dobil
smile-1.gif


Aja, pa na teli sliki ful kartic manjka, sem vse obskurne in tiste, kjer nimam nobenega pametnega statusa izpustil
smile-1.gif