Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Na levi so očitno tudi vsi (razen Sanja Ajanović Hovnik) enotni, da mora nekdo it.

To je konec letošnjega marca objavilo prvi javni razpis za "krepitev aktivnih državljanskih pravic in opolnomočenje nevladnih organizacij na področju aktivnih državljanskih pravic".

Med največjimi prejemniki sredstev je tudi Inštitut za proučevanje enakosti spolov (IPES) s sedežem v Mariboru, ki je posredno povezan z ministrico. Vodi ga namreč Kaja Primorac, ki je hkrati tudi direktorica in solastnica podjetja Smart center. Do sredine lanskega junija...

.
Kakšne vse neumnosti si izmišljujejo za (ni drugega izraza) legalizirano krajo davkoplačevalskega denarja...
Nas lahko že enkrat zadene komet premera 10 km.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.959
10.371
113
zanimivo, da se da z neumnosti sluzit in zivet tudi na periferiji (MB). tole mi je še najbolj zanimivo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.419
15.400
113
Čudn, da niste bli tolk glasni, ko je Vizjak razlagal o glupih davkih, pa ko se je prtičke z elastiko kupovalo,....
Bi ti rekel, da pojdi gledat za nazaj pogledat kako se je poleg ostalih failov takratne janševe vlade tudi to kar dobro skritiziralo pa ne bom, ker zaradi izbrisa podforuma to žal ni mogoče.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Informativni program je uspešno depolitiziran.


Vršilka dolžnosti odgovorne urednice informativnega programa Televizije Slovenija Polona Fijavž je danes na glasovanju dobila plebiscitarno podporo uredništva. Glede na neuradne podatke, ki smo jih dobili na Siol.net, jo je od 60 novinarjev, ki so se udeležili glasovanja, podprlo 59.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Stvari se normalizirajo. V informativnem programu TVS so sedaj ostali samo ljudje, ki niso povezani s politično stranko, so verodostojni, kredibilni in izkušeni.


Zakaj Plaskanova, Krevs in Svetina po vašem mnenju niso primerni kandidati za uredniška mesta in vodenje najbolj eminentnih oddaj osrednji TV Dnevnik in Odmevi?

Ko so me imenovali za vodjo odgovorne urednice, sem se odločila, da je treba stvari v Informativnem programu normalizirati. Prvič v zgodovini javne televizije se je zgodilo, da so bili na vodilna in uredniška mesta imenovani ljudje, ki so javno prepoznani kot povezani s politično stranko ali so delovali v stranki privrženem mediju. To je nedopustno in absolutno je zamajalo verodostojnost javnega medija. Mnenja sem, da je treba to takoj spremeniti, in vse, kar sem storila, je v skladu z mojimi pristojnostmi.

Če želimo, da bi nam ljudje ponovno zaupali, da bi se vtis pristranskosti v javnosti popravil, je na najbolj izpostavljena voditeljska in uredniška mesta treba nujno in takoj vrniti najbolj verodostojne, kredibilne in izkušene novinarje.

Vedeti je treba, da imamo v hiši veliko ljudi, ki si želijo biti voditelji Dnevnika in Odmevov. Ampak v tem naboru sem izbrala ljudi, ki imajo z vodenjem res veliko profesionalnih izkušenj in ki so se v minulih letih dokazali tudi kot novinarji. V javnem mediju gradimo informativne oddaje na novinarski kredibilnosti. Menim tudi, da ne moremo imeti petnajstih obrazov Informativnega programa, ampak so štirje za Dnevnik in trije za Odmeve dovolj, še zlasti, ker nam tako zelo primanjkuje novinarjev. In med temi ljudmi sem skupaj z uredniško ekipo izbrala najboljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

B81

22. jul 2007
36.361
10.169
113
Informativni program je uspešno depolitiziran.


Vršilka dolžnosti odgovorne urednice informativnega programa Televizije Slovenija Polona Fijavž je danes na glasovanju dobila plebiscitarno podporo uredništva. Glede na neuradne podatke, ki smo jih dobili na Siol.net, jo je od 60 novinarjev, ki so se udeležili glasovanja, podprlo 59.
Od 134-ih je ZA glasovalo 59.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Informativni program je uspešno depolitiziran.


Vršilka dolžnosti odgovorne urednice informativnega programa Televizije Slovenija Polona Fijavž je danes na glasovanju dobila plebiscitarno podporo uredništva. Glede na neuradne podatke, ki smo jih dobili na Siol.net, jo je od 60 novinarjev, ki so se udeležili glasovanja, podprlo 59.
A tistega enega (zdaj jih ni več niti "ene par"), ki je glasoval proti so že identificirali?
Kaj se čaka?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.058
3.806
113
Tisti ima pogodbo še do zaključka dvestote ponovitve šestnajste sezone pričevalcev.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Informativni program je uspešno depolitiziran.


Vršilka dolžnosti odgovorne urednice informativnega programa Televizije Slovenija Polona Fijavž je danes na glasovanju dobila plebiscitarno podporo uredništva. Glede na neuradne podatke, ki smo jih dobili na Siol.net, jo je od 60 novinarjev, ki so se udeležili glasovanja, podprlo 59.

če znam še kej računat, to niti 105% ni... ccc... amaterji
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Še izpoved žrtve hudega mobinga na RTV. Mladi kadri izgleda ne hodijo v službo samo za 5 minut.


»Samo dogajanje je bilo res travmatično, na neki točki sem mislila, da doživljam infarkt, tiščalo me je pri srcu, moje telo se je treslo, nisem mogla normalno dihati niti hoditi ali sedeti. Zahvaliti se moram tudi sodelavkam in sodelavcem, ki so do prihoda reševalne ekipe nesebično priskočili na pomoč prav tako za želje aktiva novinarjev po čimprejšnjem okrevanju.«

Razkriva, da je skozi vse poletje, ko je bil velik del kolektiva informativnega programa na dopustu, delala po cele dneve, tako uredniško kot tudi voditeljsko in novinarsko, je bila že konec poletja na robu izčrpanosti: »V začetku septembra me je močno pretresla še nenadna smrt prijatelja, cenjenega mentorja in sodelavca Saša Hribarja, s katerim sem vrsto let sodelovala v oddaji Radio GaGa. Teden zatem pa so se z danes na jutri, brez konkretnejših analiz, ki bi mi bile predstavljene, pričele kadrovske zamenjave z delovnih mest voditeljice in urednice, ki sem jih opravljala do zdaj.«

»Česa takšnega nisem doživela niti v veliko bolj nepredvidljivem zasebnem sektorju. S strani nekaterih sodelavcev sem bila deležna tudi pavšalnih oznak o svojem delu, ki niso bile podkrepljene z dejstvi ali kakšno resnejšo analizo, ena od sodelavk je v ponedeljek name kričala na sestanku pred celotno redakcijo, kar tako. To so nedopustni pritiski, ki so bili seveda prisotni že prej, s strani manjšega dela kolektiva informativnega programa. Nekateri med njimi so neresnice in nepreverjene informacije objavljali tudi na portalu Tukaj.smo. V člankih so me izključno žalili in napadali.«
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Zakaj, pa ni sama odšla, če je bilo tako hudo? Kolikor vem so prejšni uredniki odstopili zaradi pritiskov in sicer Manica Ambrožič in Dejan Ladika sigurno, ker sta rekla , da se tega ne gresta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in bizi

B81

22. jul 2007
36.361
10.169
113
A to je potem ok? Jebejo te in gres. Glavo dol pa gremo. Pa si pokislol, da ima mogoce dobro pogodbo z rtv? To je verjetno razlog, da ne gre + tudi nihce se ne tepe po drzavi za mlade novinarje najet. Mislim da imata 2700 bruto s Svetino + dodatki.