Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.382
2.026
113
Jaz nisem bil komunist, moj oče in mati ne in tudi nobeden od bližnjih sorodnikov pa nismo imeli nobenih težav.
Saj veliko je bilo tudi takih, ki uradno niso bili komunisti, niso imeli partijske knjižice, ampak so na skrivaj za Udbo delali ovaduška posla in ovajali sosede, če so za cerkvene praznike slučajno molili in bili pri maši itd....poznam veliko takih.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.382
2.026
113
Vidim, da vas je nekaj tu gori zgrešilo poklic. Komiki bi morali biti:valjamse:
Ko sva že pri poklicih.
Jaz sem po osnovni šoli hotel it v Tacen za policaja. Pač mulc in sem imel takrat take ideje, ker je tud moj sošolc hotel bit policaj. Ko sem napisal prošnjo sem dobil odgovor v katerem so za vpis na to šolo pogojevali kasnejši vstop v partijo. Nisem privolil, zato se nisem smel vpisat tja. Sošolec pa je privolil in je šel v partijo, pa je dobil in še štipendijo je dobil. Jaz pa nič, pa čeprav sem bil odličnjak v šoli, on pa dober.. No, zdaj sem celo hvaležen, da nisem dobil, ampak samo tako za vzorec, da boš vedu kako je to zgledalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
788
113
toti Maribor
Ko sva že pri poklicih.
Jaz sem po osnovni šoli hotel it v Tacen za policaja. Pač mulc in sem imel takrat take ideje, ker je tud moj sošolc hotel bit policaj. Ko sem napisal prošnjo sem dobil odgovor v katerem so za vpis na to šolo pogojevali kasnejši vstop v partijo. Nisem privolil, zato se nisem smel vpisat tja. Sošolec pa je privolil in je šel v partijo, pa je dobil in še štipendijo je dobil. Jaz pa nič, pa čeprav sem bil odličnjak v šoli, on pa dober.. No, zdaj sem celo hvaležen, da nisem dobil, ampak samo tako za vzorec, da boš vedu kako je to zgledalo.
Saj veš, da je to laž. Za biti policaj ni nikoli bil pogoj rdeča izkaznica, tako da ....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.382
2.026
113
Saj veš, da je to laž. Za biti policaj ni nikoli bil pogoj rdeča izkaznica, tako da ....
Takrat je bla. Uradno mogoče ne, v praksi pa. Še potem, ko sem bil že zaposlen so mi skoz usiljevali partijo, pa v vojski, na orožnih vajah itd....Še celo naši otroci so nastradali zarad tega in bili drugače obravnavani od komunističnih familij
U bistvu je blo treba bit komunist povsod, če si hotel dobit neko zgledno službo in zgleden poklic. Zato pa je večina, tistih, ki niso marali bit komunisti, potem takrat delali šolo ob delu in si šolanje plačevali sami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.382
2.026
113
Saj veš, da je to laž. Za biti policaj ni nikoli bil pogoj rdeča izkaznica, tako da ....
Že v osnovni šoli si dobil vprašalnik, ali si veren, ali hodiš k maši in ali bi vstopil v Partijo.
Ko pa si šel v vojsko, so ti pa na osnovi take kartoteke določili kateri rod v vojski boš služil. Jaz sem imel to srečo, da sem poznal človeka, ki je v kasarni imel dostop do teh kartotek in sem našel svojo kartoteko. Ne moreš verjet kaj vse so imeli zapisano in kaj vse se jim je zdelo pomembno. Vedeli so celo točen datum in celo uro kdaj je moja mama molila. Ker kdor je molil je bil prvorazreden nevaren državni sovražnik in partije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
788
113
toti Maribor
Tebe pač ne moti da je PO vojni umrlo več ljudi kot MED vojno. Pač normalno za kmera, da hoče poneverit zgodovino.
Ne vem od kod vam informacija, da me ne motijo povojni poboji. Motijo me vaša poveličevanja domobrancev in pretvarjanja zgodovine. Cela Evropa ve kdo je bil na kateri strani, samo JJ in company ne. Pa tudi me zanima, kaj bi vi sploh radi dosegli s temi poboji v letu 2023. Mladih to ne zanima, zanima zgolj vas stare bike, ki vam pride še kako prav pri razdvajanju naroda. Ste kot pokvarjena plošča. Eno in isto že 32 let.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.382
2.026
113
Mladih to ne zanima, zanima zgolj vas stare bike, ki vam pride še kako prav pri razdvajanju naroda. Ste kot pokvarjena plošča. Eno in isto že 32 let.
O pa jih zanima. Tamlade. Seveda zanima tiste, ki hočejo resnico. Komur paše laž, jih ne zanima. Je pa res, da bi vi radi videli da jih ne bi zanimalo. Češ, razdvaja se narod. A bejži no, razdvaja se. Pobiješ in ustrahuješ pol svojega naroda, pa 80 let častiš zločince, se jim hodiš klanjat, jih nagrajuješ...., pol pa, lapaš, češ, tiho bodte, ne razdvajat. Budale.
Je pa poveličevanje domobrancev toliko opravičljivo, kot poveličevanje partizanov komunistov.
Na lažeh in na zločinih ne moreš gradit prihodnosti.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.382
2.026
113
Ne. Od leta 91 dalje ste začeli srat s temi domobranci. Prej ste bili tiho, ko miške. V zadnjem letu, ko pa je g. Možina na RTV-ju dobil malo več minut, pa še bolj intezivno.
Noben ni bil tiho s temi dobobranci le v medijih slišat nisi mogel nič o tem, ker je imela partija vse medije v rokah, kot jih hoče imet še zdaj, ko je na RTV med 2200 levih nekako prišlo teh 5 desnih. 5 proti 2195 pa taka panika, da se golobova vlada ukvarja samo s tem.
Je pa res, da smo leta 91 mislili, da bo komunizma konec, pa smo ga fasal nazaj. Nazaj s komunistično policijo, tožilstvom, sodstvom in mediji vred..
Kaj maš ti tolk proti resnici?