Robotski sesalci

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Meni (no tasci) se tudi dela bp prvi Mi Robot star 7 let, vse prvo, razen menjane krtacke in filtri. Kitajci so Roombo nascali podolgem in pocez, kot smo napovedovali ze od kar so prisli ven z lidarjem, takrat butasta roomba se je pa zaletavala od ene strani do druge. So poizkusali pri Roombi kopirati, ampak so kitajci par let pred njimi. Uni biser zgoraj pa lahko dalje onanira na roombo in prodaja dele zanjo.
 
  • Haha
Reactions: sajkek in matofill

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Za na vikend oz. hiso ki je v uporabi bolj malo rabim en sesalec :) v hiso je samo parket in ploscice.

Do sedaj smo zmeraj imeli Vorwerka, samo se mi zdi naumno placevati toliko denarja za malo uporabe...

Kaksen nasvet kaj kupiti? Se odlocam med robotkom in pa pokoncnim.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Dlje casa objekt prazen…potem boljse robotek ki sam prazni v posodo…drugace se nabase
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Predobra roba je ja ki ne crkne in nima clovek razloga da menja. Model 8xx se vedno deluje brezhibno, celo s prvo baterijo. 8 let.
Ko boš pa I7 + ( I8+ = I7 + dodaten koš in fw) pa ta nove serije sprobal, boš pa sploh brez besed . najbolj se smejem omembam butastih Roomb, ki se odbijajo od stene...... Mimogrede Irobot nekje od novega leta ne prodaja več za male pare butastih robotov, kar je prej še delal, tako, da samo smart ali pa rabljeni stari, za ljubitelje poceni in butastih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ko boš pa I7 + ( I8+ = I7 + dodaten koš in fw) pa ta nove serije sprobal, boš pa sploh brez besed . najbolj se smejem omembam butastih Roomb, ki se odbijajo od stene...... Mimogrede Irobot nekje od novega leta ne prodaja več za male pare butastih robotov, kar je prej še delal, tako, da samo smart ali pa rabljeni stari, za ljubitelje poceni in butastih.

Glej, si pristranski, pa ce si priznas ali ne. Si velik pristas irobota, pika. Pa s tem ni nic narobe. Samo ni vse suho zlato, kar prihaja od irobota.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Kaj drugega pa rabis? Mapo? Nja…najbolj pameten kar je lahko sesalec je ogibanje se oviram, da ne rabis vedno umikat stvari. Ostalo je bolj tak tak…fency videt
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
No, kakor za koga. Meni zelo prav pridejo navidezne stene, no go zone itd. Po kosilu dam stole stran od mize in gremo ze ven, na sprehod, kamor koli, spotoma na appu oznacim zono okrog mize in pridemo nazaj recimo. Nam pride zelo prav, mogoce komu drugemu ne.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Pri Roombi označiš, kaj hočeš ne rabiš sten, na zemljevidu označiš, kje imaš npr. smreko z novoletnimi lučkami in kable in, kje naj ne hodi, ko smreke ni veš, jo ukineš in čaka za drugo leto..... Lidar za mene ni nobena prednost pred kamero, ki zazna recimo pooop up.... in ga pusti na miru....
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
264
386
63
Roomba dobrodošla v leto 2018, v čas ko so kitajci vse to že imeli :valjamse:
Lidar ima prednost, ker lahko sesa v čisti temi, Roomba je pa slepa. Imajo tudi kitajci lidar + kamero, če že res tako rad serješ po stanovanju.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.014
113
Roomba dobrodošla v leto 2018, v čas ko so kitajci vse to že imeli :valjamse:
Lidar ima prednost, ker lahko sesa v čisti temi, Roomba je pa slepa. Imajo tudi kitajci lidar + kamero, če že res tako rad serješ po stanovanju.
Vsi sesalci so verjetno danes dobri. Ni pa roomba tako slaba kor eni pišete. Zdajšnji j7 model.ima kamero, in lučko. Sesa tudi v temi. Prepozna pa kable, copate, zokne, igrače itd itd in se ne zaplete v njih. Konenckoncev tudi drekce če ima.kdo ponesrečenega hišnega ljubljenčka. Še enkrat poudarek, ne da so ostali slabi.....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
No to je to kar mislim jaz pod ovirami, ne stole, mize, ampak to kar slučajno ostne na tleh in da ne rabi človek prvo 10min da pripravi prostor za sesanje. Kakšna igrača ki se znajde nekje, ipd...tole naj obvozi sesalec pa je top feature.

Neke mape, ipd, je za mene nepotrebna funkcija, lahko pa da komu pride prav - mislim po začetnem zanosu...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Kdo pise, da so roombe slabe? Niso pa suho zlato.

Najboljsi je mix lidarja in kamere. Zame sicer kamera niti ni toliko pomembna, ker recimo vecino robot dela ponoci in dopoldne, pred spanjem zvecer se pa vse, kar je na tleh, zlozi na svoje mesto (sodelovanje 3 otrok). Lidar je se vedno TOP, kar se tice navigacije.

matofill no to, o cem pises, ni nobena novost, brez tega robota ne kupim nikoli vec. To so funkcike tudi budget robotov.