Robotski sesalci

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
41
29
18
To je po eni strani res, po drugi pa je itak pred sesanjem treba preverit če kake kocke ne ležijo po tleh, pa kaki copati, kak tepih raje ven nesemo, vrate morajo biti podprte (ene se mi zapirajo do polovice, spalnične se celo čisto zaprejo, hebat ga, šlampasti izvajalci), pa zavese dvignit...No potem je spraznit košek še najmanjši problem. V teoriji pa tole fino špila, v praksi pa vsaj pri nas ni take avtonomije.
Tako nekako, jaz sem pri dvojih vratih kar dodal tačko, da jih lahko fiksiram v pravi legi (da pride noter in potem tudi za vrata). In še stole v jedilnici malo premaknem.
Dodaten problem pa je, da je hiša in se sesalci še ne znajo sprehajati po stopnicah. Tako da moram tako in tako prenašati sesalec po stopnicah in takrat izpraznim še košek.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Evo Roomba J7 je včeraj prispela domov. Kupil v Mediamarktu za 435 eur. Ponudba na Amazonu se mi je izmuznila, ni ravno dolgo bil na voljo po znižani ceni. Danes začnem z mapiranjem bajte. Kako vprašanje sigurno sledi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Šele zdaj vidim da se tale zna izogibat kakcem 4nožnih ljubiteljev. Prav plastično si predstavljam, kako so robotki razmazali "čokoladico" po celem stanovanju :)
Saj vem da je zelo mala možnost da se to pripeti, samo mi je smešna ta misel. Verjetno ni prav pogosto, da se kar sračka po hišah, kot tudi ne da so živali same doma med tem ko robotek sesa...
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Verjetno ni prav pogosto, da se kar sračka po hišah, kot tudi ne da so živali same doma med tem ko robotek sesa...
Prvi del se strinjam absolutno, čeprav starejši psi lahko ponečedijo tudi notri zaradi inkontinence; drugi del pa - kdaj pa bi robot delal, ko si ti doma, al vzameš takrat psa/mačko s sabo v službo?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Nimam pojma, ker ne puščam živali v bajto. A niso psi malo živčni če se začne nekaj sprehajat po bajti, ko te ni doma?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Šele zdaj vidim da se tale zna izogibat kakcem 4nožnih ljubiteljev. Prav plastično si predstavljam, kako so robotki razmazali "čokoladico" po celem stanovanju :)
Saj vem da je zelo mala možnost da se to pripeti, samo mi je smešna ta misel. Verjetno ni prav pogosto, da se kar sračka po hišah, kot tudi ne da so živali same doma med tem ko robotek sesa...
Meni se je 2 x enkrat veselica, so pa tudi I7 tako pametni, da, ko nagazi se ustavi, ne raznese vse povsod, niso pa bili še tako pametni, da ne bi zagazil v njega.... Me zanima če Roborocki to znajo.....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Evo eno noob vprašanje.... kupili bi robota, do max. 500€, raje manj, da sesa in pomiva (itak verjetno ne pomova prav, ampak samo fini prah pobere in osveži, ampak mi je to tudi ok), blago krtačen parket in nekaj ploščic, 120m² v enem nadstropju. Nea se mi da nekaj ful ukvarjati z njim, razen da ga vodim čez spoznavanje bajte, potem pa naj dela in naj bo on meni suženj, ne jaz njemu, pa da posesa nekaj napol in podobno. Jasna, enostavna in logična app. Kaj vzeti?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Premisli, če ti bo zgolj dovolj da ti obriše ploščice. Mi nimamo ploščic ki bi bile gladke kot špegl, pa jih naša pomiva ročno s čistili vsake tolko časa. Na parket pa sem itak alergičen če vsaka kaplja pade, tako da pomivanje odpade. Tako je pri nas, in nočemo imeti kombiniranega sesalca.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Jaz osebno sem Roomba man, nimam izkušenj z drugimi, pa niti kaj drugega ne morem svetovat. Razen na vikendu imam Hoferjevega, pa lahko rečem da ima mnogo prešvohno baterijo. Ampak v tistem trenutku ko smo opremljali smo bili na tesno denarjem, pa je pač Hoferjev tudi bil dober.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.712
366
83
Viper_XxL , sicer je dražji kot tvoj budget, ampak TOP sesalec, ki dejansko briše pod: https://www.geekbuying.com/item/Roborock-S7-Max-Ultra-Robot-Vacuum-Cleaner-520519.html. Se ga dobi za malenkost pod 800 eur s kodami... Ampak ta sesalec dela vse sam - pred sesanjem namoči krpo, po sesanju opere krpo in jo tudi posuši. Med sesanjem pa krpo pritiska na tla in jo tudi hitro premika levo desno, tako da dejansko pomiva.. Torej s takim kompletom nimaš dejansko nič dela - le vsakih par tednov dolivat čisto vodo, odlivat umazano in menjavat vrečke za prah.. No, in vsakih par mesecev malo pregledat stanje in ščistit postajo.. ;)

Se dobijo tudi cenejši podobni modeli, ki npr. tudi pritiskajo dve rotirajoči mokri krpi na tla in dejansko brišejo tla (verjetno tam med 500 in 600 eur), ampak naj bi ta Roborock S7 Max Ultra bil TOP model, kar se tiče zanesljivosti in tudi specifikacij.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.448
4.546
113
Če imaš parket, sploh oljen, odsvetujem vse robote. Še nisem videl robota, ki ne bi puščal lis ali pa namočil preveč, kar je za oljen parket no go.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.712
366
83
Sicer ne vem, kako je na oljenem parketu, ampak skoraj pri vseh današnjih robotskih sesalcih lahko nastaviš stopnjo mokrosti in potem tudi dejansko toliko mokrijo, kot je nastavljeno... Naš ima sicer samo 3 stopnje (star že par let), ampak dandanašnji imajo že več stopenj.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Evo eno noob vprašanje.... kupili bi robota, do max. 500€, raje manj, da sesa in pomiva (itak verjetno ne pomova prav, ampak samo fini prah pobere in osveži, ampak mi je to tudi ok), blago krtačen parket in nekaj ploščic, 120m² v enem nadstropju. Nea se mi da nekaj ful ukvarjati z njim, razen da ga vodim čez spoznavanje bajte, potem pa naj dela in naj bo on meni suženj, ne jaz njemu, pa da posesa nekaj napol in podobno. Jasna, enostavna in logična app. Kaj vzeti?
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
264
386
63
Jap, tega zastarelega sranja se ne kupuje. Tistih zgoraj linkanih tumastih roomb in hofer sesalcev pa sploh ne, razen če je kdo ljubitelj sesanja brez repa in glave.