Robotski sesalci

igi

Guru
13. okt 2007
5.389
1.009
113
Celje
Obišči stran
Matofill vprašanje....

Kolega me je prosil naj mu naročim novo baterijo za Roombo 521.

Aliexpress mi ponuja ni-mh ali pa li-ion. Sedaj kolikor gledam je not ni-mh. A zna Roomba delati z obema?

Glede na to, da gre za "zgodovinski" model, nebi rad neko premoženje dajal za baterijo. Če imaš kaj po solidni ceni, pa raje pri tebi vzamem.

Hvala
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Jaz sem enkrat li.ion kupil. Delala je dokler enkrat nisem pozabit robotka na polnilec dat, in je šla baterija v nulo, potem pa ni šans da bi jo napolnil/zbudil. Ostala je čista nula.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Matofill vprašanje....

Kolega me je prosil naj mu naročim novo baterijo za Roombo 521.

Aliexpress mi ponuja ni-mh ali pa li-ion. Sedaj kolikor gledam je not ni-mh. A zna Roomba delati z obema?

Glede na to, da gre za "zgodovinski" model, nebi rad neko premoženje dajal za baterijo. Če imaš kaj po solidni ceni, pa raje pri tebi vzamem.

Hvala
Kontaktiraj me na ZS imam, Li ION na seriji 500 ne bo delala, oziroma bo delala par mesecev, potem bo pa eror 5.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Jaz sem enkrat li.ion kupil. Delala je dokler enkrat nisem pozabit robotka na polnilec dat, in je šla baterija v nulo, potem pa ni šans da bi jo napolnil/zbudil. Ostala je čista nula.
To zato, ker si kupil podn baterijo, dobre imajo BMS vezje balansirajo vsako celico, ali vsaj po par in se odklopijo, da se zaščitijo, pred pre praznenjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Matofil, ti boš verjetbo vedel. Kako je z garancijo, če Roombo naročim na Amazonu? Jo popravijo v Sloveniji, ali moram potem morebiti pošiljat na Amazon? Gledam J7 model in ga imajo za 400 eurov, medtem ko je ta pri nas 600.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

Steve

Guru
13. avg 2007
9.681
1.600
113
Nekaj ti tu narobe razumeš. To da "moraš" pošiljat na Amazon je ogromna plus točka.

Kot prvo, poštnino krije amazon, pri nas jo plačaš sam. Verjetno pride kurir tudi k tebi na dom po paket. Pri nas te bodo drkali 45 dni, tam je to ekspresno hitro rešeno. Pri nas ti bodo probali dokazat da si ti kriv, da ti lahko garancijo zavrnejo, pri amazonu ne bodo postavljali vprašanj.

V 10 letih sem 2x "moral" pošiljat nekaj na amazon in to je milina proti uveljavljanju garancije na balkanu.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
498
63
Nekaj ti tu narobe razumeš. To da "moraš" pošiljat na Amazon je ogromna plus točka.

Kot prvo, poštnino krije amazon, pri nas jo plačaš sam. Verjetno pride kurir tudi k tebi na dom po paket. Pri nas te bodo drkali 45 dni, tam je to ekspresno hitro rešeno. Pri nas ti bodo probali dokazat da si ti kriv, da ti lahko garancijo zavrnejo, pri amazonu ne bodo postavljali vprašanj.

V 10 letih sem 2x "moral" pošiljat nekaj na amazon in to je milina proti uveljavljanju garancije na balkanu.
Amazon .DE ali CO.UK, ali kateri drug?

Se pa strinjam glede opevanega Balkana v primerjavi s preostankom EU... Ravno zdaj imam res dobre izkušnje z Netatmo termostatom, ki sem ga kupil na Amazonu UK leta 2018. Letos se mi je pokvaril display, sicer je pa še vedno delal okej, samo na ekranu se ni nič videlo. In sem za štos pisal na njihovo podporo, če obstaja možnost da bi mi poslali kak displejček, da ga bom sam zamenjal, ker je zadeva itak izven garancije. Pa so mi prijazno odgovorili, da naj jim kar pošljem celo napravo v Francijo in mi ga bodo zastonj popravili/zamenjali.

Neko podobno izkušnjo imam tudi z Ooni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Matofil, ti boš verjetbo vedel. Kako je z garancijo, če Roombo naročim na Amazonu? Jo popravijo v Sloveniji, ali moram potem morebiti pošiljat na Amazon? Gledam J7 model in ga imajo za 400 eurov, medtem ko je ta pri nas 600.
Vem, žal Irobot nima servisa pri nas, ima ga samo uvoznik, tako, da EU garancija ali podobno tu ne bo veljala, res pa ti ga prot plačilu tudi tu popravijo.

Imaš pa pri nas tudi eno super duper black friday akciji ...
 

badboybk

Pripravnik
7. mar 2015
69
11
8
Matofil, ti boš verjetbo vedel. Kako je z garancijo, če Roombo naročim na Amazonu? Jo popravijo v Sloveniji, ali moram potem morebiti pošiljat na Amazon? Gledam J7 model in ga imajo za 400 eurov, medtem ko je ta pri nas 600.
Kupil Braavajet lani na Amazonu.de Decembra za 388 EUR. V Sloveniji je bil 599. Za 200 EUR cenej sem se pripravljen odreči Slovenskemu servisu in se zanašam na Nemškega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
I7 je v črni petek ponudbi 370 eur. Verjetno je vseeno bolje vzet J7 za 400, kaj pravite?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ni štos v tem, štos je drugje, da je potem avtonomen in nastaviš, da se sam štarta, ko vidi, da si šel v službo..... in dela sam brez podpore, vsak dan, mesec dni......
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
To je po eni strani res, po drugi pa je itak pred sesanjem treba preverit če kake kocke ne ležijo po tleh, pa kaki copati, kak tepih raje ven nesemo, vrate morajo biti podprte (ene se mi zapirajo do polovice, spalnične se celo čisto zaprejo, hebat ga, šlampasti izvajalci), pa zavese dvignit...No potem je spraznit košek še najmanjši problem. V teoriji pa tole fino špila, v praksi pa vsaj pri nas ni take avtonomije.
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Gledam roborocka q revo, v tujini znižani na 649€ bi vzel takoj, pri nas pa cene na uradni strani 850€. Ajde najde se ga za 750€, ampak to je spet 100€ več.. iz amazona (649€)pa trenutno nemoreš naročit v slo. A mormo res vedn bit najdražji :mad:.. kok so kej cene za forwarding pošiljke npr.iz italije ali nemcije