Zelo dobre izkušnje z
Husqvarno 230ACX .Sedaj je v pogonu četrto sezono in to še z originalnim akumulatorjem ( pozimi je na toplem
). Kosi 1500m2 precej razvejanega področja. Na 1/3 z nagibom ca 20%. Sprogramirana , da kosi med tednom od 10:00 (da na travi ni več rose) do 18:00 . Čez vikend stoji. Nekaj je dela z zagonom, saj moraš vleči omejilne kable in v primeru razvejanega področja ali velikosti še vodilne kable, da hitreje najde polnilec ali da se odpravi do težje dostopnega področja ( kar tudi sprogramiraš ), ampak to je samo prvič. Kablov po sezoni ne odstrnjuješ.
V setu je polnilna postaja, ki obenem služi kot kontrola omejilnega kabla. Kosilnica se vrača na polnjenje sama. Nad postajo sem postavil mini carport, da je bolj zaščitena pred vremenskimi vplivi. Kosilnica je zaščitena pred krajo s PIN kodo, ki jo moraš vnesti ko kosilnico izklopiš ali dvigneš, drugače se oglasi kar glasen alarm. V primeru, da se zaplete v kakšno žico ali vejo se poskuša rešiti sama. Če ji po nekaj poskusih spremembe smeri ne uspe rešiti se ustavi in čaka na pomoč. ( še boljši modeli imajo GSM modul in te z SMS-om pokliče na pomoč).
Pro:
1.Zeloooo tiha - dejansko bolj slišiš "olfa" nože kako sekajo travo, kot pa motor
2.Programsko nastavljivo vse živo ( časi košenja po dnevih, odhod na oddaljena področja, v tem primeru sledi vodilnemu kablu 1 ali 2, zahtevnost področja košnje...)
3. Poceni noži
Cenik . Na sezono porabim 2-3 sete, kar znese skupaj ca 15EUR ( ali manj če kupiš večji komplet nožev).
4. V času sezone ni krtin na travniku - očitno gre kosilnica krtom na živce
5. Trava izgleda kot na nogometnem igrišču ( lahko pa nastavljaš višino)
6. Ni pobiranja ostankov trave, saj jo zreže na nekaj mm dolge koščke, ki obenem gnojijo travnik
Kontra:
1. CENA
2. Moj model še nima senzorja za dež in ne gre počivat, če dežuje.Sicer ji sam dež ne škodi, vendar se v primeru mokre trave ostanki radi naberejo na ohišju in ovirajo košnjo.