Revolut bančni račun

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.332
812
113
IBKR je dražji. Min 3€ ali 0,05€.



A to pomeni, da nastavis, naj npr vsak mesec nabavi za tok pa tok ETF?
Če se ne motim lahko nastaviš 4 x na mesec nakup in za kolikor hočeš lahko nastaviš.
Savings plan. Lahko spreminjaš kaj boš kupil in koliko po želji brez omejitev.
50€ je samo minimum/mesec, če hočeš vnovčiti Safeback (1% od tega kar si plačal s TR kartico)
Pa Safeback in Saving plač nakup se ne prožita hkrati...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.332
812
113
Po drugi strani, kar se TR tiče:

Zato pa so lahko feeji 0€.

Jaz sem sicer racun zdaj odprla oziroma cakam, da mi ga odobrijo. Ce ne za drucga, gre denar oktobra z N26 sem, ce bodo obresti tu višje...
Kaj se sekiraš... Lahko nastaviš Limit order, kjer ti posel gre skozi samo takrat, ko je dosežena od tebe postavljena cena (se zgodi, da je včasih tudi malenkost boljša)

Aja pa še to... Ni potrebno kupit cele delnice... Komot kupuješ fragmente delnic...Drugače sploh ne bi šel nakup skozi pri safeback, ki je max 15€ na mesec, večinoma pa par€ ali celo par centov.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.977
1.252
113
Po drugi strani, kar se TR tiče:

Zato pa so lahko feeji 0€.

Jaz sem sicer racun zdaj odprla oziroma cakam, da mi ga odobrijo. Ce ne za drucga, gre denar oktobra z N26 sem, ce bodo obresti tu višje...

V članku piše tudi: So Trade Republic can earn money through PFOF for its German clients until 2026, but not for its Belgian clients for instance.

Tako da to za nas ni relevantno. Kolikor sem gledal so bile cene tam tam z Revolutom drugače.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.006
802
113
ker mi TR nikakor ne deluje sem si ustvaril Revolut. Ko poskušam "invest" moram vnest "Personal Identification Number" vnesem številko osebne izkaznice in me ne spusti naprej. oz. kot da je premalo številk... kakšna ideja ?
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
105
8
18
ker mi TR nikakor ne deluje sem si ustvaril Revolut. Ko poskušam "invest" moram vnest "Personal Identification Number" vnesem številko osebne izkaznice in me ne spusti naprej. oz. kot da je premalo številk... kakšna ideja ?
  • Slovenia (SI): Personal Identification Number (EMŠO: Enotna Matična Številka Občana)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.501
1.110
113
Celje
To mi je naredilo, ja...

Kot rečeno, sem cakala na live agenta in.... Ga naposled tudi docakala...

Zdaj sem sla v drugo smer, se menim, da bi restrikšne dvignili in bi ga lahko uporabljala :)
Revolut business so mi zj... Je drag postal, NLBju ne dam... Prav bi mi prišel...

Tale moj Indijc se je extra potrudil, svaka mu cast, upam, da mi rata.
Sem nekako spregledal, da bo Revolut business Basic po novem 10eur/mesec. Imam ga za s.p., 2-3 prilive mesečno in prispevke plačam iz njega.

Se pravi moram to prestaviti na revolut pro ali pa na n26?

Kakšna prednost enega pred drugim?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.139
5.962
113
ne, vem... jaz sem freelance in imam revolut osnovni še vedno brezplačen, je pa takoj naslednji 19€/mesec. Vključenih je 5 SEPA transferjev (vključno s trajniki), neomejeno je samo prenosov na drug Revolutov račun.

Revolut Pro ima tarife enake kot privatni Pro, VENDAR:
- ne moreš spreminjati datuma plačila (plačaš takoj, ne moreš pa npr izbrati datum v prihodnosti - ni fajn za plačilo prispevkov, plač, računov na določeno valuto)
- baje ne podpira trajnikov in direktnih bremenitev. nisem še probala

Kao je samo za sprejemati denar, da plačniki imajo nek poslovni račun, kamor nakazujejo, da pol je pa mišljeno, da lahko na privat preneseš, pa od tam plačuješ. Meni bo moja računovodknija že tako tarifo dvignila vsak cajt zaradi tele telovadbe z mojimi milijavžt računi, tako da sem ji obljubila, da če ne drugega, bodo tisti ki so poslovni, samo poslovni in ji ne bo treba gledat, kok sem v Šparu zapravila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.139
5.962
113
Kaj pa imaš za ene možnosti. Meni trenutno kaže v appu:
- Basic za 0€/mesec
- Grow za 19€/mesec
- Scale za 79€/mesec
- Enterprise za 750€/mesec

je pa to na novo od prejšnjega meseca. Sem imela enega za 7€/mesec, kar je zdaj toti Grow. Ampak 19€/mesec je pa predrago za bulk račune
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.501
1.110
113
Celje
ne, vem... jaz sem freelance in imam revolut osnovni še vedno brezplačen, je pa takoj naslednji 19€/mesec. Vključenih je 5 SEPA transferjev (vključno s trajniki), neomejeno je samo prenosov na drug Revolutov račun.

Revolut Pro ima tarife enake kot privatni Pro, VENDAR:
- ne moreš spreminjati datuma plačila (plačaš takoj, ne moreš pa npr izbrati datum v prihodnosti - ni fajn za plačilo prispevkov, plač, računov na določeno valuto)
- baje ne podpira trajnikov in direktnih bremenitev. nisem še probala

Kao je samo za sprejemati denar, da plačniki imajo nek poslovni račun, kamor nakazujejo, da pol je pa mišljeno, da lahko na privat preneseš, pa od tam plačuješ. Meni bo moja računovodknija že tako tarifo dvignila vsak cajt zaradi tele telovadbe z mojimi milijavžt računi, tako da sem ji obljubila, da če ne drugega, bodo tisti ki so poslovni, samo poslovni in ji ne bo treba gledat, kok sem v Šparu zapravila.

Vprašanje kako dolgo boš še brezplačna...

Ker gledam maile za nazaj. Eden pred časom je bil:
-We're discontinuing Freelancer plans Your Freelancer Basic plan will be changed to a Business Basic plan.

Danes pa:
Your Basic plan and terms are changing.
So, from 29/08/2024 you can enjoy twice as many local transfers. You’ll be able to send 10 local fee-free transfers at no cost each month, up from the current 5 per month.
We’re also introducing a monthly fee to all Basic plans. Your Basic plan will cost €10 per month starting on 29/08/2024. But as a thank you for recently switching from our Freelancer plan to our Basic plan, the first 6 months of your plan subscription fees are on us. The fee will be debited from your main Business account on your next billing cycle on or after 28/02/2025.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.139
5.962
113
ja sem šla zdajle brskat po mailu in imam enakega, ampak ker začnejo 28.2.2025, mi v appu kaže 0€. Hja, nič, bom pa zaprla...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi