Revolut bančni račun

igi

Guru
13. okt 2007
5.489
1.099
113
Celje
Ima kdo ETF na Revolutu? Jaz imam sicer IBKR, ampak enostavnost za tistih 22k€, kako do denarja priti, ce clovek na hitro rabi, je najbrz na strani Revoluta?

Na osnovnem racunu je en trade/mesec zastonj. Ali to velja za ali nakup ali prodajo?

So kaki drugi stroški, na katere moram biti pozorna - da mi ETFi stojijo tam ne vem koliko casa, npr?

- Razumem, da imam moznost samo market orderja, ne pa tudi limit orderja.
- Da etfov ne gre zlahka prenašati, support lahko pomaga, ampak dostikrat treba prodati, prenestindenar drugam in spet tam kupiti (provizija na nakup tam).
- kje prinasajo notri nicelne provizije?

Se kaj, na kar biti pozoren? Se poslužujete kaj Revoluta v ta namen, a vsi samo IBKR in podobne uporabljate?
Zakaj misliš, da bi bil Revolut hitrejši kot IBKR, če bi rabil denar na "hitro"?
"moram" tudi sam nekaj vtakniti v ETF ali nekam pač, pa sem razmišljal o IBKR? In ker se kaže korekcija, bo treba za nekaj se odločiti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.104
5.929
113
Najprej kak dan, da na IBKR dobis, potem se kaki za na račun. Domnevam, prodala v teh 3 letih nisem se nic.

O IBKR sicer govorijo s superlativi, ampak UI je za ubit se. Da odpres racun, te do gat slecejo in potem cakas. Ampak dobro, to je enkrat.

Sicer nimam pripomb, parkrat na leto, ko kaj nabavim, se prebijem cez tiste login probleme, menije, napake in to, pa je OK.

Revolut me odbija s tem, da ne vem, ce bi lahko prenesla na drugo platformo, ce bi želela. Posredi je ne tako mali davek ali pa neznan fee.

Se mi zdi,, da bom kar na IBKR nadaljevala vseeno, zdaj ko ze imam...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.489
1.099
113
Celje
Najprej kak dan, da na IBKR dobis, potem se kaki za na račun. Domnevam, prodala v teh 3 letih nisem se nic.

O IBKR sicer govorijo s superlativi, ampak UI je za ubit se. Da odpres racun, te do gat slecejo in potem cakas. Ampak dobro, to je enkrat.

Sicer nimam pripomb, parkrat na leto, ko kaj nabavim, se prebijem cez tiste login probleme, menije, napake in to, pa je OK.

Revolut me odbija s tem, da ne vem, ce bi lahko prenesla na drugo platformo, ce bi želela. Posredi je ne tako mali davek ali pa neznan fee.

Se mi zdi,, da bom kar na IBKR nadaljevala vseeno, zdaj ko ze imam...

Trade Republik izgleda (in tudi vsi pišejo o njem) prijazen. Imam odprt račun pri njih, pa vseeno...
Razmišljal sem za naprej, glede kakšnega poročanja. za IBKR so narejene skripte za pretvorbo podatkov. za ostale pa pač ročno.

Itak namen v naslednjih 10 letih ni prodajati, ampak...

Hvala
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.104
5.929
113
Kolikor vem, gre iz TR prenašati drugam. Vprasaj na support (pa se tu potem povej, ce se da in pod kakimi pogoji :p). TR nimam zaenkrat, ne bom odpirala yet another accounta... Se mi pa zdi, da bi nil po enostavnosti bliže Revolutu.

Pa neko omejitev 50k€ imajo, ali kako? Zdaj pa ne vem, a to samo denarnih sredstev na računu ali sem spadajo tudi nabavljeni ETF :sprasujemse:
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.330
811
113
Kolikor vem, gre iz TR prenašati drugam. Vprasaj na support (pa se tu potem povej, ce se da in pod kakimi pogoji :p). TR nimam zaenkrat, ne bom odpirala yet another accounta... Se mi pa zdi, da bi nil po enostavnosti bliže Revolutu.

Pa neko omejitev 50k€ imajo, ali kako? Zdaj pa ne vem, a to samo denarnih sredstev na računu ali sem spadajo tudi nabavljeni ETF :sprasujemse:
Omejitev 50k€ je samo v tem da do tega zneska na računu dobivaš obresti (trenutno 3,75%), nad zem zneskom pa ni več obresti
Koliko imaš pa delnic, ETF, bitcoinov, .... ni pomembno
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in igi

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.104
5.929
113
Se mi je zdelo, ker ne bi imelo smisla, ampak preverjati nisem sla, vprašati je pa bolje prej kot pol.

Se za prenose ETFov, ki te zanimajo, je za vprašat in ce tu ni težav, je to meni boljs varianta kot Revolut in ce ne bi ze imela IBKR in bi odpirala, bi ae najbrž za to odlocila.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.330
811
113
Se mi je zdelo, ker ne bi imelo smisla, ampak preverjati nisem sla, vprašati je pa bolje prej kot pol.

Se za prenose ETFov, ki te zanimajo, je za vprašat in ce tu ni težav, je to meni boljs varianta kot Revolut in ce ne bi ze imela IBKR in bi odpirala, bi ae najbrž za to odlocila.
Nisem še prenašal nobene stvari iz ene BPH na TR..

Razmišljam, da bi zaprl račun pri Iliriki in prenesel LKPG na TR...

Ilirika je draga za nikakršne storitve...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.371
878
113
Danes sem dobil odgovor od ZPS na temo NLB in quasi cash:

Pozdravljeni,



V zvezi z vašo pritožbo glede uvedenega nadomestila za quasi cash transakcije, vas obveščamo, da smo tematiko raziskali in menimo, da je praksa banke v nasprotju z veljavno zakonodajo Evropske unije. Zato smo pisali NLB in jih prosili za pojasnilo. Ko bomo pojasnilo prejeli, se bomo odločili glede nadaljnjih korakov.

Več lahko preberete tudi na naši spletni strani, kjer bomo potrošnike obveščali tudi o nadaljnjih aktivnostih.



Prijazen pozdrav,



ZPS
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.962
2.672
113
Jaz pravim, da je bilo zadnje leto zanimivo.... sedaj bo večina praznila TR račune.

In bodo šli nazaj v obskurnost. No za tisto zastonj delnico sem klikal kar sem, drugače razen da sem nakazal tistih 50k nisem tapkal.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.960
1.225
113
Dvomim za obskurnost. Večina bo naprej uporabljala TR za nakup delnic. Konkurenca ni velika. IBKR, T212, Revolut, potem se pa že konča. Degiro pa zapira račune.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.962
2.672
113
No bomo vidli... sem pa bivšo firmo opazu not in celo krko.

Za to bomo pa tudi rabili, primerjavo stroškov če kupiš en ETF na vseh teh platformah. IBKR sem se prvič igral in sem pobrisal aplikacijo, nisem mogel več not prit. Nekako sem prek browserja po enem tednu not prišel, da sem zaprl račun.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.960
1.225
113
Revolut ima 1 trade mesečno zastonj. TR ima 1€ na trade, če pa izbereš periodično nakupovanje je pa zastonj. Za ostala 2 bodo pa drugi napisali. IBKR sem slišal, da je dražji.

Jaz sem izbiral med Revolutom in TR in sem se odločil za TR. Prvo bolj zaupam Nemcem, drugo pa TR omogoča prenos portfelja drugam. Če bi se mi dalo odpirati še en račun, bi mogoče šel na IBKR.