Revolut bančni račun

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
No, jaz sem dobila odgovor z NLB. Negativen seveda in sem ze poslala pritozbo na Banko Slovenije. Na misel mi pride še kaki ZPS... Četudi se izvlece iz tega, zelim, da čimprej info naokoli pride in se ne naserje preveč ljudi, kot sem se jaz, na te njihove podmukle prakse
Lahko tudi "nepoštena poslovna praksa" na Tržno inšpekcijo.

 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.345
3.653
113
Flik je slovenska zadeva, ne evropska, za moje pojme neuporabna.
Mladina res neverjetno veliko uporablja Flik, "starejši" pa pravijo da je neuporabno ali celo sploh ne poznajo.

Enkrat sem na nekem dogodku nekaj prodajal zadeve iz druge roke kot fizična oseba, ves dan so hodili vse mogoči ljudje, sem rekel da sprejemam vse mogoče samo da je plačilo... Revolut, N26, instant nakazilo, PayPal, Bitcoine, tujo konvertibilno gotovino, tudi zlate kovance in zobovje če kdo res hoče. Kdor je bil mlajši od 30 je brez vprašanja želel plačat s Flikom, vsi do zadnjega. Je bilo kar wtf. razodetje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.263
113
Ne vem, ce je tok od starosti odvisno, kot od tega, ce se je v nekem "krogu" prijelo ali ne. V moji familiji si flikamo, mat pri 75 obvlada. Pri partnerjevih te gledajo kot cudo bozje. Najboljs da keš prineses, ker tudi priliv na TRR zna biti spregledan. V prejšnji sluzbi sem jih nekako prepricala, da so probal, ker je res drugace zadeva user friendly. Pa pijacke, pa darila ob RD ipd... Najlazje in instant, da si potem lahko pozabil, je bil flik. Se je prijelo. Kolegice s faksa - ubi boze. Omenis flik, kar skupaj leze, kao ne mi od necesa novega spet, imam ze tako polno glavo...

Sto ljudi, sto čudi... Meni je drugače Flik zelo všeč in zelo ajnfah... Sem bila pa v spaniji nedolgo nazaj in imajo neko podobno zadevo (nekaj na "B" se rece, pozabila...) in se je v iber prijelo. Hoces nekaj kupiti na tržnici npr in ti porine listek s temi podatki. In... Pol imas se telefon, ce bi rad se kaj...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.165
1.441
113
EU zgleda razvija enotno rešitev. Problem Flika je, da deluje le za slo banke in da nekatere želijo ločeno aplikacijo.

 
22. jul 2007
13.288
1.583
113
124
Ne vem, ce je tok od starosti odvisno, kot od tega, ce se je v nekem "krogu" prijelo ali ne. V moji familiji si flikamo, mat pri 75 obvlada. Pri partnerjevih te gledajo kot cudo bozje. Najboljs da keš prineses, ker tudi priliv na TRR zna biti spregledan. V prejšnji sluzbi sem jih nekako prepricala, da so probal, ker je res drugace zadeva user friendly. Pa pijacke, pa darila ob RD ipd... Najlazje in instant, da si potem lahko pozabil, je bil flik. Se je prijelo. Kolegice s faksa - ubi boze. Omenis flik, kar skupaj leze, kao ne mi od necesa novega spet, imam ze tako polno glavo...

Sto ljudi, sto čudi... Meni je drugače Flik zelo všeč in zelo ajnfah... Sem bila pa v spaniji nedolgo nazaj in imajo neko podobno zadevo (nekaj na "B" se rece, pozabila...) in se je v iber prijelo. Hoces nekaj kupiti na tržnici npr in ti porine listek s temi podatki. In... Pol imas se telefon, ce bi rad se kaj...
In kakšna je prednost Flika, pred drugimi plačilnimi opcijami:sprasujemse:
Da vidim ali kaj zamujam .
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.836
2.302
113
Da lahko nekomu, ko imaš njegovo tel. št. v spominu telefona (ali pa tudi ne) pošlješ denar brez provizije.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.414
957
113
EU zgleda razvija enotno rešitev. Problem Flika je, da deluje le za slo banke in da nekatere želijo ločeno aplikacijo.

Tole bo 100 let predno bodo nase banke integrirale. Zal.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.414
957
113
No, jaz sem dobila odgovor z NLB. Negativen seveda in sem ze poslala pritozbo na Banko Slovenije. Na misel mi pride še kaki ZPS... Četudi se izvlece iz tega, zelim, da čimprej info naokoli pride in se ne naserje preveč ljudi, kot sem se jaz, na te njihove podmukle prakse

Bom drug teden se poflikala malo sebi na sparkasse in mojemu, da vidim a sem samo sama sebi kvazi ali vsevprek.

P.s.
Zakaj naj bi bil curve varen. Tu bi lahko bila tudi vsaka transakcija kvazi, ne samo topupanje revoluta. Provizija 1 evro ali koliko pravi Vojnik. Jaz svojo se čakam. In nevarnost je, da to vsaka, ne sam revolut. Poleg tega, zakaj 1€? Vojnik, si prenakazoval 66,66€?!
Jaz sem se na Revolut napisal in jih opozoril slabo poslovno prakso NLB
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.263
113
Jaz sem se na Revolut napisal in jih opozoril slabo poslovno prakso NLB
Ja, to sem tudi... Takrat, kot na NLB. Da so mi potrdili, da pošljejo zahtevek kot spletni nakup.
Ker NLB zdaj samovoljno spreminja kodo in brska po podatkih uporabnikov. Tudi to sem vprasala, če to na tak način sploh sme.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.414
3.847
113
Ljubljana
hmpg.net
Tole bo 100 let predno bodo nase banke integrirale. Zal.
Dejansko niti ni nekega poslovnega razloga da bi (pa ne samo slovenske)
1. "Fliki" že obstajajo v skoraj vsaki EU državi.swish, bizum, ...
2. Instant payment malih vrednosti je popularen med lokalnimi udeleženci
3. Razburjate se nad bančnimi feeji. Tak razvoj nekaj stane, uporabe se pa ne sme računati.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.263
113
Točno tak. Takoj se resi to, na ajnfah nacin, ker telefone od kolegov imamo, njihove TRRje pa praviloma ne. Se manj so userfriendly formata, tako da tudi, ce moras pisat, je verjetnost zafrka manjsa. Transakcija je takojšnja in se ve, da je zadeva resena in dokoncana.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.345
3.653
113
Flik bi bil še bolj "ajnfah" če bi ti app naredil QR kodo s telefonsko, kot jo generira npr. Revolut. Ampak ok, to je že druga tema.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.414
957
113
Dejansko niti ni nekega poslovnega razloga da bi (pa ne samo slovenske)
1. "Fliki" že obstajajo v skoraj vsaki EU državi.swish, bizum, ...
2. Instant payment malih vrednosti je popularen med lokalnimi udeleženci
3. Razburjate se nad bančnimi feeji. Tak razvoj nekaj stane, uporabe se pa ne sme računati.
Daj nekaj, prosim. Imam odprt račun v Avstriji na ERSTE Banki. Plača, 26 EUR za 3 MESECE, vse vključeno, nobenbih dodatnih stroškov, vrhunska aplikacija. Pri nas pa NLB Klik, ki ga je čas povazil še predno je prišel ven, poln bugov za 15,21 za 1MESEC.

Na Nizozemskem vsi uporabljajo Tikkie, podobno kot naš Flik. S tem ta je APP top. 70% Nizozemcev s tem plačuje, si nakzuje denar, integracija z WhatsUpp.... Račun na ING Banki cca. 3 EUR.....

Ni problem, da nekaj stane. Problem je v tem, da so pri nas banke zelo drage, storitev pa v kur*u.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.414
957
113
Ja, to sem tudi... Takrat, kot na NLB. Da so mi potrdili, da pošljejo zahtevek kot spletni nakup.
Ker NLB zdaj samovoljno spreminja kodo in brska po podatkih uporabnikov. Tudi to sem vprasala, če to na tak način sploh sme.
A si na Banko Slovenije tudi poslal? ZPS? Jaz sem poslal na Banko Slovenije.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.414
3.847
113
Ljubljana
hmpg.net
Daj nekaj, prosim. Imam odprt račun v Avstriji na ERSTE Banki. Plača, 26 EUR za 3 MESECE, vse vključeno, nobenbih dodatnih stroškov, vrhunska aplikacija. Pri nas pa NLB Klik, ki ga je čas povazil še predno je prišel ven, poln bugov za 15,21 za 1MESEC.

Na Nizozemskem vsi uporabljajo Tikkie, podobno kot naš Flik. S tem ta je APP top. 70% Nizozemcev s tem plačuje, si nakzuje denar, integracija z WhatsUpp.... Račun na ING Banki cca. 3 EUR.....

Ni problem, da nekaj stane. Problem je v tem, da so pri nas banke zelo drage, storitev pa v kur*u.
Cena je odvisna tudi od števila strank
Avstrija ima 9 mio prebivalcev, Slovenija niti 2 ne.
Avstrijske banke v Slovenije tudi nimajo poceni vodenja in top aplikacij.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.414
957
113
Cena je odvisna tudi od števila strank
Avstrija ima 9 mio prebivalcev, Slovenija niti 2 ne.
Avstrijske banke v Slovenije tudi nimajo poceni vodenja in top aplikacij.
Res je. Zato pa naj polidelke ne prodajajo za cene, ki so vsaj dvojne v Sloveniji. Pa tudi ne razumem, zakaj npr. NLB razvija svoj APP, ki je kot sem napisal zastarel že, ko pride ven. Pogledaš, kdo v EU je že kaj razvil in skopiraš, ker sami očitno ne znajo.

BTW. Ima pa Avstrijska banka na Hrvaškem isti APP, kot ga imajo Avstrijci.

Ima pa npr. Intessa v Sloveniji čisto spodoben APP za spodoben denar. Pa se ne kurčijo vsak dan, kot NLB (Brodnjak). S tem, da Intessa da še kakšne obresti na depozit.