Revolut bančni račun

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.821
5.746
113
ja, sem pobrkala... Enkraten nakup imam nekaj omejen na 2k€, tam mi vedno nekaj zavraca. Sestevek pa ni vazen...
 

jhklo

Zelenc'
4. jul 2024
3
0
1
Meni je enako zaračunalo nek fee v NLB ob prenakazilu na Revolut. Tarifo so poimenovali "Tarifa za dvig gotovine", čeprav ne gre za dvig gotovine. In drago je! In ne razumem kako lahko to začnejo obračunavati brez predhodnega opozorila, obvestila? Pregledal sem vse njihove cenike in te tarife ne najdem v ceniku. Kje jim to piše, da mi lahko zaračunajo? A to se lahko dandanes kar vsako podjetje sponmni, da ti bo začelo zz nekim datumom zaračunavati dodatno nekaj in to lahko? Še telekom podjetja te obvestijo tko 1 mesec ali več prej, Bankam pa to ni treba? Niti napisat v svojih pogojih ali ceniku?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.323
846
113
Jaz sem ravno kar naredil TOP UP z dveh bančnih račun NLB. Eden je Premium račun, drugi pa čisto osnovni. Pri nobenem mi niso zaračunali fee-ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

jhklo

Zelenc'
4. jul 2024
3
0
1
Res? Se pravi, da gre povrh vsega še za en čuden algoritem za katerga nam ni jasno kako fukcionira? Sporočita mogoče še čez par dni. Lahko da traja nekaj časa, da se tarifa obračuna?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.148
3.830
113
Ljubljana
hmpg.net
Meni je enako zaračunalo nek fee v NLB ob prenakazilu na Revolut. Tarifo so poimenovali "Tarifa za dvig gotovine", čeprav ne gre za dvig gotovine. In drago je! In ne razumem kako lahko to začnejo obračunavati brez predhodnega opozorila, obvestila? Pregledal sem vse njihove cenike in te tarife ne najdem v ceniku. Kje jim to piše, da mi lahko zaračunajo? A to se lahko dandanes kar vsako podjetje sponmni, da ti bo začelo zz nekim datumom zaračunavati dodatno nekaj in to lahko? Še telekom podjetja te obvestijo tko 1 mesec ali več prej, Bankam pa to ni treba? Niti napisat v svojih pogojih ali ceniku?
NLB to ima v tarifi:
1720108000790.png
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.323
846
113
Sem probal se Top up z kreditno Visa in mi tudi ni zaracunalo. Ce mi pa bo, bom pa nehal z Top up in si denar nakazoval gor preko SEPA in zapirl en racun na NLB, ki ga imam za popoldanski s.p. in odprl Recolut Pro.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.572
8
38
računajo meni so 1.7.računal 1,5% od zneska 170 € ki sem ga naložil
sem pa danes probal kot nakazilo iz trr ja je pa zastonj tako da bomo očitno tako polnili revolut
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

guardy

Guru
3. avg 2007
8.452
1.033
113
Obišči stran
Meni še niso zadeve obračunali. Je pa res, da na iPhonu obstaja "obvod", saj lahko NLB dodaš v Apple Pay in potem preko tega narediš top-up na revolut...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.821
5.746
113

To vemo, zato ne dvigujemo denarja s kreditnimi karticami ali karticami z odloženim plačilom. Medtem, ko je postavka za dvig na bankomatu z debetno kartico kaka? A sploh lahko na bankomatu zmotoviliš, da bi z debetno kartico dvigoval kot z onima dvema, na katere se ta postavka nanaša? čeprav je mastercard ali kaj je...

Kakorkoli, v nobenem primeru pa tole ni dvg gotovine. Gotovine sploh nikjer ni! Recimo transakcija na katero je ta provizija vezana so pravilno označili kot "NAKUP Revolut**0000*Dublin". Ironično, nakup je z velikimi tiskanimi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.821
5.746
113
To vemo, zato ne dvigujemo denarja s kreditnimi karticami ali karticami z odloženim plačilom. Medtem, ko je postavka za dvig na bankomatu z debetno kartico kaka? A sploh lahko na bankomatu zmotoviliš, da bi z debetno kartico dvigoval kot z onima dvema, na katere se ta postavka nanaša? čeprav je mastercard ali kaj je...

ne moreš popravljati, teh 5 min bi vseeno lahko na malo raztegnili. ali nove poste enostavno dodali k prejšnjemu, če je isti pisec.

v glavnem:
še enkrat ista zgodba: