Revolut bančni račun

Capone

Pripravnik
7. feb 2021
31
5
8
Prejel sem novo Revolut kartico. Ker mi je prejšnja delovala v Google Pay in novo ne sprejme več, me zanima, če morda kdo ve, kako se sedaj plačuje z virtualno kartico (hrvaški BIN) preko Google pay brezstično? Nova kartica je aktivirana in ima omogočeno brezstično plačevanje v aplikaciji.
Malce se sprehodi po forumu. Ne prav daleč nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zilakis

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Ker se bližajo dopusti me zanima kako imate urejeno tisti, ki na Hrvaškem plačujete z Revolutom? A si v appu zamenjate določen znesek iz € v kune? Trenutni menjalni tečaj je 7.513, kar je bolje kot na banki. A vas potem še vedno ob plačilu z Revolut kartico sprašuje po konverzaciji?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.124
490
83
kranj
Ker se bližajo dopusti me zanima kako imate urejeno tisti, ki na Hrvaškem plačujete z Revolutom? A si v appu zamenjate določen znesek iz € v kune? Trenutni menjalni tečaj je 7.513, kar je bolje kot na banki. A vas potem še vedno ob plačilu z Revolut kartico sprašuje po konverzaciji?
naložu denar, plačam z revolutovo viso. v enem tednu imel dva menjalna tečaja, enkrat 7.1, drugič 7.5. ne vpraša nič po tečaju-vsaj mene ne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Idealna bi bila banka kjer ne bi rabil imet odprtega trr.ja bi pa nanjo lahko direktno nakazal kripto valute ;)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Plačevanje je omejeno predvsem na tujino ali tudi pri nas?
Povsod, kjer sprejemajo debetno Viso. Jaz imam vezano na Curve (debetni mastercard), da deluje še Garmin/Apple Pay in plačujem s tem praktično vse (izjema je tisto, kar se ne da plačati s kartico tako ali drugače). Je pa res, da nikoli ne zapravljam direktno crypta (top-upam € iz primarnega računa, ampak lahko bi), uporabljam samo zaradi cashbacka.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.133
459
83
Saj ti je lepo napisal, vsepovsod kjer prejemajo debetne Vise. Na kakšni avtomatski črpalki zna zavrnit, na šalterju pa bo seveda delalo. Položnice pa boš s kartico lahko plačeval samo tam kjer to ponujajo, ampak to velja za vse kartice. Mešaš kartico in TRR.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Hvala za obrazložitev za telebane :nazdravje: . Jasno zdaj.

(Bom nehal smetiti temo).
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ker se bližajo dopusti me zanima kako imate urejeno tisti, ki na Hrvaškem plačujete z Revolutom? A si v appu zamenjate določen znesek iz € v kune? Trenutni menjalni tečaj je 7.513, kar je bolje kot na banki. A vas potem še vedno ob plačilu z Revolut kartico sprašuje po konverzaciji?
V appu sem zamenjal evre v kune. Potem sem v Curve app pri lastnostih Revolut Vise pri Card Currency izbral kune. Potem te POS terminali nič več ne sprašujejo, če želiš plačati v evrih ali kunah.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mi je pa včeraj pri plačilu kampa, ki pripada večji hrvaški turistični organizaciji Valamar, blokiralo Revolut kartico, češ da gre za sumljivo aktivnost ter možnost goljufije in plačila ni hotelo izvesti, tudi ko sem odblokiral kartico. Isto se mi je zgodilo že pred mesecem, ko sem kamp rezerviral in želel plačati akontacijo. Ne vem, kakšne igrice se gredo. Še dobro, da sem imel še backup kartico.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.133
459
83
To se mi je že večkrat zgodilo na različnih mestih, na srečo imam v Curve nastavljen N26 za backup card.