Revolut bančni račun

22. jul 2007
12.790
1.310
113
123
Ali je možno, da mi je Amazon.de zavrnil plačilo z Revolutom zato, ker sem vpisal nemški naslov za pošiljanje od C&M?
Z NLB Viso s pošiljamjem na isti C&M naslov je naročilo šlo bp skozi.
Nekaj je pisalo, kakor sem na hitro prebral težavo z verifikacijo -SEPA.:confused:
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Pred dvema dnevoma sem si z Revolutom pri nemškem Amazonu naročil nekaj na Nizozemsko. Tako da to najverjetneje ni razlog.
 

AmonAleksandra

Zelenc'
25. apr 2021
1
0
1
Spoštovani,

sem Aleksandra Amon, študentka magistrskega študija financ in bančništva na Ekonomsko-poslovni fakulteti v Mariboru. V sklopu raziskave na Inštitutu za finance in umetno inteligenco pod mentorstvom ddr. Timoteja Jagriča izvajamo analizo karakteristik uporabnikov Fintech bank.
Ker ponudniki Fintech storitev zaradi varstva osebnih podatkov svojih komitentov ne morejo deliti kontaktov le-teh, smo potencialne anketirance iskali preko družabnih omrežij, forumov in spletnih strani o Fintech storitvah. Očitno je tukaj kar nekaj uporabnikov Fintech storitev, zato srčno upamo na Vaše sodelovanje.
Prosili bi Vas, da si vzamete nekaj minut in izpolnite naslednji vprašalnik:
S svojimi odgovori boste pomembno pripomogli k raziskovalnemu procesu. Za vse zbrane podatke bo zagotovljena popolna anonimnost. V analizi se bodo objavili zgolj zbirni rezultati za vse anketirance skupaj.
V kolikor Vas izsledki raziskave interesirajo, lahko pustite svoj kontakt na koncu vprašalnika in Vas bomo o njih obvestili.

Hvala za Vaš čas in prijazen pozdrav,
Aleksandra Amon, dipl. ekon. (UN)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.100
858
113
Z Revolutom pred tremi meseci bp placal na Amazon DE za SSD diske, katere je v bistvu dostavil Amazon US, shiping nastavljen na naslov v DE. Vse ok.
 
22. jul 2007
12.790
1.310
113
123
Ne vem čudno, pred enim mesecem sem normalno plačal z njim, edino dostava je bila direktno k nam, zato sem pa mislil da je nekaj na tem.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Spoštovani,

sem Aleksandra Amon, študentka magistrskega študija financ in bančništva na Ekonomsko-poslovni fakulteti v Mariboru. V sklopu raziskave na Inštitutu za finance in umetno inteligenco pod mentorstvom ddr. Timoteja Jagriča izvajamo analizo karakteristik uporabnikov Fintech bank.
Ker ponudniki Fintech storitev zaradi varstva osebnih podatkov svojih komitentov ne morejo deliti kontaktov le-teh, smo potencialne anketirance iskali preko družabnih omrežij, forumov in spletnih strani o Fintech storitvah. Očitno je tukaj kar nekaj uporabnikov Fintech storitev, zato srčno upamo na Vaše sodelovanje.
Prosili bi Vas, da si vzamete nekaj minut in izpolnite naslednji vprašalnik:
S svojimi odgovori boste pomembno pripomogli k raziskovalnemu procesu. Za vse zbrane podatke bo zagotovljena popolna anonimnost. V analizi se bodo objavili zgolj zbirni rezultati za vse anketirance skupaj.
V kolikor Vas izsledki raziskave interesirajo, lahko pustite svoj kontakt na koncu vprašalnika in Vas bomo o njih obvestili.

Hvala za Vaš čas in prijazen pozdrav,
Aleksandra Amon, dipl. ekon. (UN)

A lahko izvem, čemu je namen, da se poleg imena in priimka navede izobrazba?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Za hec odgovoril da ne uporabljam fintech storitev in me še naprej sprašuje o fintech storitvah kot da jih uporablja. Šalabajzerji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Zadnji,...

ene dva - tri tedne nazaj sem dobil request za nakazilo neki ženski v leih... Bolgarska valuta cca 20 eur... Sem zavrnil ampak ne znam tega odstranit iz aplikacije...

Druga stvar je pa da se mi je danes v aplikaciji pojavilo plačilo na PayPal spet v bolgarskih leih cca 12 eur... Ker ni stanja je v pendingu...

Kako je to možno revoluta sploh ne uporabljam....
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Zadnji,...

ene dva - tri tedne nazaj sem dobil request za nakazilo neki ženski v leih... Bolgarska valuta cca 20 eur... Sem zavrnil ampak ne znam tega odstranit iz aplikacije...

Druga stvar je pa da se mi je danes v aplikaciji pojavilo plačilo na PayPal spet v bolgarskih leih cca 12 eur... Ker ni stanja je v pendingu...

Kako je to možno revoluta sploh ne uporabljam....
Dilema razrešena....


Dva tedna nazaj mi je neka ženska pomotoma nakazala 100 romunskih lenov... Ko sem plačal na ebay nekaj sem pomotoma izbral revolutkartico.. Ker I bilo eur gor mi je trgalo v romunskih leih...

Na chatumi niso znali pomagat kako naj ženski vrnem 20eur...predlog da najdem na netu... Sporočila prek aplikacije ne morem poslat ker imam telefonske v imeniku...

Hmmm
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.544
2.407
113
Še eno vprašanje glede delnic....

Koliko pride davek na dividende? Nekje sem bral, da ga američani že takoj poberejo, preden ti revolut nakaže.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.950
3.237
113
V sloveniji je davek 27,5% - če je skupaj davka več kot 10€, sicer si oproščen plačila (torej če si prejel več kot 36.37€ dividend)
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Vendar ti pri ameriskih delnicah odtegne 15% ze revolut. Kakor mi je znano, obstaja dogovor, da ni dvojnega obdavcevana, tako da moras ti doplacati samo se razliko do 27.5%.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Pa mislim da je se ena fora.. Ce firma kotira v ZDA a sedez ima zunaj ZDA te menda americani (verjetno me glede na brokerja) upalijo za dodatno obdavčitev..
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

a mi zna kdo pomagat, ce lahko Revolut Virtual Visa kartico uporabim za Garmin Pay? Namrec po vpisu v Garmin, mi napise, da kartica ni veljavna.
Kot podatke na Revolut sem vnesel slovensko telefonsko stevilko.

Hvala in LP,
Matjaz