Covid-19 Referendum proti obveznemu cepljenju

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Se pravi si cepilni nestrpnež. Cepi se, ostale pa pusti pav enostavno in normalno živeti.

Sem v sosednji temi napisal, kovid bolniki so na višku epidemije zasedali cca 5% bolnišničnih kapacitet. Da so naši nestrokovni idioti zaprli vse, ni moja krivda.
In zelo idiotsko od tebe, da vališ krivdo name (in meni podobne) , kateri nisem ne zbolel niti koga okužil, da je krivda na moji strani, za vse kar se je v epidemiji zgodilo. Po debilni cepilnski logiki, smo zdravi sedaj težava za vas paranoike, pa potem meni očitaš BS?

Levji del preseženih smrti so prispevali DSOji, kjer zopet naši nestrokovni idioti niso napravili nič pametnega.

Večino populacije katero bukovi cepilci silite v cepljenje, k poteku in slabšanju epidemije ne doprinese praktično nič (ne obremenitve zdravstva, ne povzroča presežnih smrti). Tisti del populacije kateri je to zgeneriral, pa je precepljen, prebolen, pod rušo ali pa mu gladko dol visi.

Kdor pa oceni, da se želi cepiti, ima baje sedaj možnost. S tem, da bo za oceno učinkovitosti cepljenja, potrebno počakati na jesen/zima 2021/22.
Cel tvoj izbruhek se sliši takole: ker bukselj Trigger nekaj trdi, je sigurno res, čeprav se je zgodilo ravno obratno. In ker si bukselj, ti ne prebije, da se bo vse ponovilo, pa če ti še tako bruhaš o praznih bolnicah. Pač si druge vrste bolnik.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Cel tvoj izbruhek se sliši takole: ker bukselj Trigger nekaj trdi, je sigurno res, čeprav se je zgodilo ravno obratno. In ker si bukselj, ti ne prebije, da se bo vse ponovilo, pa če ti še tako bruhaš o praznih bolnicah. Pač si druge vrste bolnik.

Za razliko od debilov tvojega kova, sem med epidemijo relativno ogromno časa preživel v bolnišnicah širom slovenije.
Tragedija ti rečem.......
Iz spoštovanja do delavcev zdravstva, ne bom izpostavljal posameznih SBjev in ZDjev, vendar velikanski večini ni bilo prav nič hudo.

In še enkrat, cepilkoti, glede na učinkovito cepivo, bo samo nas necepljene kosilo....
Mejduš naravna selekcija v vsem svojem sijaju......
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Pa dobr, kdo te v kaj sili?

Hmmm, po prebiranju samo te teme, lahko sam izluščiš, kako želijo cepilci krivdo za bodoče in pretekle valove epidemije preložiti na necepljene.

Koliko nas, kateri se ne želimo in se ne bomo cepili, je bilokaterega zagovornika cepljenja, zmerjalo z bilokakšnimi vzdevki?

Sam nisem anticepilec, moji otroci in jaz smo cepljeni po polnem cepilnem programu, za kovid se pač ne bom cepil. Kdor želi, kaj mu brani. Mi gre pa na organ zmerjanje in prelaganje bodočih, preteklih in trenutnih epidemioloških problemov na del populacije, kateri se pač ne strinja z cepljenjem.

Če je cepivo res tako učinkovito, kot se govori, se cepljenjem ni za bati prihodnosti.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
PCT "ukrepi" vlade recimo.
In počasi tudi delodajalcev (N krat letno cepljenje vs tedensko palčka v nos).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.353
8.717
113
Ti dejansko zapravljaš čas in buliš te zadeve. Ni čudno, da se ti blede že počas. Stigma gre lahko v obe smeri, že tukaj smo lahko videli to, tudi od tebe, ne sicer neposredno, posredno daješ pa točno takšno sporočilo.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Cepivo gor ali dol, zadnje čase berem da je porast mišje mrzlice. Kolikor gledam je bolezen že zelo stara, ni pa nobenega zdravila, cepiva, kakorkoli. Smrtnost je 5%, torej dosti večja kot pri COVID-u. Mi lahko nekdo to pojasni, kako lahko v manj kot letu dni napravijo cepivo za novo bolezen, ne morejo pa naredit za bolezen ki je že desetletja med nami? Res me zanima.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Hmmm, po prebiranju samo te teme, lahko sam izluščiš, kako želijo cepilci krivdo za bodoče in pretekle valove epidemije preložiti na necepljene.

Koliko nas, kateri se ne želimo in se ne bomo cepili, je bilokaterega zagovornika cepljenja, zmerjalo z bilokakšnimi vzdevki?

Sam nisem anticepilec, moji otroci in jaz smo cepljeni po polnem cepilnem programu, za kovid se pač ne bom cepil. Kdor želi, kaj mu brani. Mi gre pa na organ zmerjanje in prelaganje bodočih, preteklih in trenutnih epidemioloških problemov na del populacije, kateri se pač ne strinja z cepljenjem.

Če je cepivo res tako učinkovito, kot se govori, se cepljenjem ni za bati prihodnosti.
Se strinjam. Tudi mi smo vsi cepljeni, proti vsemu kar je pač obvezno + še za vse druge stvari (klopi, gripa). Ampak za COVID pa zaenkrat ne. In zdaj sem zaradi tega diskriminiran, ker nisem zbolel celo leto (sem imel pač opcijo da sem delal od doma in bil "priden"), lažnivih palčk v nos tudi ne podpiram, zdaj pa ne smem praktično nikamor - ravno včeraj moral preklicat dopust ker nePCT nismo dobrodošli. Ena beseda - DISKRIMINACIJA.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Cepivo gor ali dol, zadnje čase berem da je porast mišje mrzlice. Kolikor gledam je bolezen že zelo stara, ni pa nobenega zdravila, cepiva, kakorkoli. Smrtnost je 5%, torej dosti večja kot pri COVID-u. Mi lahko nekdo to pojasni, kako lahko v manj kot letu dni napravijo cepivo za novo bolezen, ne morejo pa naredit za bolezen ki je že desetletja med nami? Res me zanima.
Mišja mrzlica je bolezen, ki jo prenašajo miši in ostali mali glodavci - torej lahko imaš nad tem vsaj pregled, če ne celo nadzor. Ni nek "skriti virus", ki straši okoli.

In pred mišjo mrzlico se povsem preprosto ščitiš - se pač izogibaš suhim okoljem kjer je veliko miši. Tako v takih letih kot je letošnje rahlo upade vsakodnevna procesija na Pohorje, primerov mišje mrzlice pri ljudeh pa je par 10 na letni ravni v "kritičnih" letih.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Mišja mrzlica je bolezen, ki jo prenašajo miši in ostali mali glodavci - torej lahko imaš nad tem vsaj pregled, če ne celo nadzor. Ni nek "skriti virus", ki straši okoli.

In pred mišjo mrzlico se povsem preprosto ščitiš - se pač izogibaš suhim okoljem kjer je veliko miši. Tako v takih letih kot je letošnje rahlo upade vsakodnevna procesija na Pohorje, primerov mišje mrzlice pri ljudeh pa je par 10 na letni ravni v "kritičnih" letih.
Tudi pred COVID-om se baje ščitiš z masko. In razkužili. Baje. Pa če imaš pregled, kako potem porast "okužb" (kot se temu dandanes reče)?

Moje vprašanje je, zakaj za to ni cepiva, če je tako enostavno naredit cepivo za bolezen ki je še natančno sploh ne poznamo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Se strinjam. Tudi mi smo vsi cepljeni, proti vsemu kar je pač obvezno + še za vse druge stvari (klopi, gripa). Ampak za COVID pa zaenkrat ne. In zdaj sem zaradi tega diskriminiran, ker nisem zbolel celo leto (sem imel pač opcijo da sem delal od doma in bil "priden"), lažnivih palčk v nos tudi ne podpiram, zdaj pa ne smem praktično nikamor - ravno včeraj moral preklicat dopust ker nePCT nismo dobrodošli. Ena beseda - DISKRIMINACIJA.
Če te ena palčka v nos tako moti, da odpoveš dopust, potem ti je edino pravo mesto točno doma. Jaz pa bi rad na dopustu ali doma užival brez mask, brez konstantnih ukrepov in brez razmišljanja ali smem stopit levo ali desno in kateri ukrep bom pri tem kršil. Rad bi na ulici pojedel sladoled, rad bi šel na koncert ali tekmo, rad bi videl, da otroci hodijo v šolo in, da ima sosed službo. In za vse to je trenutna pot edino PCT, še bolj pa cepljenje. Druge ni. Ko Andyu uspe zagnati fabriko svojih čudežnih tabletk in bo z njimi rešil svet, bomo pa na druge opcije mogoče pozabili.

In vsi, ki hočete harati okoli brez PCT ukrepov, spodkopavate vse kar sem naštel prej. Zato je prav, da ste diskriminirani. Oz. niste diskiminirani, samo preveriti vas je treba, da niste kužni ko nekam pridete. Če tega nočeš dokazat, ostani doma in omogoči odgovornim, da s svojo PCT žrtvijo poizkušajo vzpostavit in živet neko za silo normalno življenje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Cepivo ni potrebno, ker se z zelo preprostim ukrepom ščitiš pred okužbo. Tudi proti steklini se ne cepiš vnaprej.

Porast pa je, zaradi siljenja v naravo za vsako ceno in "mišjega leta", ko zelo naraste populacija miši v naravi. Naslednje leto pa bo veliko (steklih) lisic in ujed.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če te ena palčka v nos tako moti, da odpoveš dopust, potem ti je edino pravo mesto točno doma. Jaz pa bi rad na dopustu ali doma užival brez mask, brez konstantnih ukrepov in brez razmišljanja ali smem stopit levo ali desno in kateri ukrep bom pri tem kršil. Rad bi na ulici pojedel sladoled, rad bi šel na koncert ali tekmo, rad bi videl, da otroci hodijo v šolo in, da ima sosed službo. In za vse to je trenutna pot edino PCT, še bolj pa cepljenje. Druge ni. Ko Andyu uspe zagnati fabriko svojih čudežnih tabletk in bo z njimi rešil svet, bomo pa na druge opcije mogoče pozabili.

In vsi, ki hočete harati okoli brez PCT ukrepov, spodkopavate vse kar sem naštel prej. Zato je prav, da ste diskriminirani. Oz. niste diskiminirani, samo preveriti vas je treba, da niste kužni ko nekam pridete. Če tega nočeš dokazat, ostani doma in omogoči odgovornim, da s svojo PCT žrtvijo poizkušajo vzpostavit in živet neko za silo normalno življenje.
haha. Si v zmoti.
Nisi ti zaprt zaradi virusa, ampak je virus tu zato, da si ti zaprt. :evil:


Zakaj pa morajo cepljeni pa pcr še vedno nosit maske in vse ostalo kar naštevaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
haha. Si v zmoti.
Nisi ti zaprt zaradi virusa, ampak je virus tu zato, da si ti zaprt. :evil:


Zakaj pa morajo cepljeni pa pcr še vedno nosit maske in vse ostalo kar naštevaš?
Ne vem? Ker je to še ena neumnost odločevalcev. V marsikaterih državah predvsem za cepljene te zadeve že ukinjajo, ampak pogojujejo visoko splošno precepljenost (ker ne moreš od zunaj prepoznat kdo je cepljen in kdo ne), ki je seveda v zabačeni Sloveniji na račun osebkov, ki se bojijo igel in palčk ne bomo nikoli dosegli.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Če te ena palčka v nos tako moti, da odpoveš dopust, potem ti je edino pravo mesto točno doma. Jaz pa bi rad na dopustu ali doma užival brez mask, brez konstantnih ukrepov in brez razmišljanja ali smem stopit levo ali desno in kateri ukrep bom pri tem kršil. Rad bi na ulici pojedel sladoled, rad bi šel na koncert ali tekmo, rad bi videl, da otroci hodijo v šolo in, da ima sosed službo. In za vse to je trenutna pot edino PCT, še bolj pa cepljenje. Druge ni. Ko Andyu uspe zagnati fabriko svojih čudežnih tabletk in bo z njimi rešil svet, bomo pa na druge opcije mogoče pozabili.

In vsi, ki hočete harati okoli brez PCT ukrepov, spodkopavate vse kar sem naštel prej. Zato je prav, da ste diskriminirani. Oz. niste diskiminirani, samo preveriti vas je treba, da niste kužni ko nekam pridete. Če tega nočeš dokazat, ostani doma in omogoči odgovornim, da s svojo PCT žrtvijo poizkušajo vzpostavit in živet neko za silo normalno življenje.
Najbolj smešno pa je da se cepljene ne preverja. In ti povem primer od kolegov (ne kolegi od kolegov, ampak KOLEGI). Cela družina (razen otrok) in stari starši cepljeni že pred časom (oba zdravnika zato sta že prišla na vrsto). Mesec dni kasneje se je žena počutila slabo in šla na test - POZITIVNA (ponovno). Kličejo na NIJZ kaj naj naredijo, jim rečejo da če so cepljeni ostalim ni treba bit v karanetni. In kaj se zgodi? Čez par dni so VSI ponovno pozitivni. Ves ta čas pa so po navodilih NIJZ lahko hodili okrog (pač razen žene). Tak da če se je koga za "bat" se je to CEPLJENIH, ker testirani bodo vedeli da so negativni, medtem ko bodo cepljeni še naprej širili virus po hotelih, restavracijah, če se že tako gremo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.353
8.717
113
Ne vem? Ker je to še ena neumnost odločevalcev. V marsikaterih državah predvsem za cepljene te zadeve že ukinjajo, ampak pogojujejo visoko splošno precepljenost (ker ne moreš od zunaj prepoznat kdo je cepljen in kdo ne), ki je seveda v zabačeni Sloveniji na račun osebkov, ki se bojijo igel in palčk ne bomo nikoli dosegli.
No, da se nekdo boji cepljenja, sploh po takih novicah, kot je včerajšnja iz Bruslja, je razumljivo in tudi tak strah je potrebno spoštovat in ga ne stigmatizirat. Tričetrt tega bi bilo rešeno, če bi osebi, ki izrecno hoče Pfizer, ker jo je strah strdkov, pač to omogoči brez debat.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ne vem? Ker je to še ena neumnost odločevalcev. V marsikaterih državah predvsem za cepljene te zadeve že ukinjajo, ampak pogojujejo visoko splošno precepljenost (ker ne moreš od zunaj prepoznat kdo je cepljen in kdo ne), ki je seveda v zabačeni Sloveniji na račun osebkov, ki se bojijo igel in palčk ne bomo nikoli dosegli.
Haha, niso odločevalci neumni. Če bi bili neumni, nebi bili odločevalci.
Ovce so tisti, ki jim vse verjamejo in jih žejne vodijo čez vodo.

Ko berem, kako v ZDA te zadeve ukinjajo se spomnim slike, ki mi jo je poslala zadnjo jesen kolegica iz floride. Lokal, izgledajo vsi pijani, objeti, plešejo po mizah, kakšna distanca... hujše kot v Zrčah. Ko sem jo vprašal, kje so pa maske, je pa rekla da to pri njih ni.

Oblast te bo držala na špagi, čimkrajši - kolikor se da kratki, pač kolikor se boš pustil. Ker to je za njih najbolj idealno.
Diktatura in strahovlada je za oblastnike najboljši družbeni red.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Najbolj smešno pa je da se cepljene ne preverja. In ti povem primer od kolegov (ne kolegi od kolegov, ampak KOLEGI). Cela družina (razen otrok) in stari starši cepljeni že pred časom (oba zdravnika zato sta že prišla na vrsto). Mesec dni kasneje se je žena počutila slabo in šla na test - POZITIVNA (ponovno). Kličejo na NIJZ kaj naj naredijo, jim rečejo da če so cepljeni ostalim ni treba bit v karanetni. In kaj se zgodi? Čez par dni so VSI ponovno pozitivni. Ves ta čas pa so po navodilih NIJZ lahko hodili okrog (pač razen žene). Tak da če se je koga za "bat" se je to CEPLJENIH, ker testirani bodo vedeli da so negativni, medtem ko bodo cepljeni še naprej širili virus po hotelih, restavracijah, če se že tako gremo.
Točno na to sem opozoril mesec nazaj, ko je nekdo napisal podoben primer, pa me je johan_blond 'popravil' in napisal, da to se pa ne dogaja.

Točno to, pozitvne, ki so cepljeni, ne dajejo v karanteno in so super prenašalci za naprej, ker se jim še testirat ni več treba, niti za čez mejo.

Kar je pa najhuje, da so asimptomatski in imamo zdaj s tem res asimptomatske prenašalce.