rcs sporočila

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
To sem se tudi jaz spraševal. Ker preko 2G (edge-a) RCS deluje (seveda brez slik).
Mi pa res tista nastavitev, da samodejno preklopi na SMS ni delovala, ko sem probal.
Tale info ni prava. Ravnokar poslal RCS sporočilo iz Samsunga na Samsung (oba sem nastavil na 2G) in je sporočilo normalno prišlo s sliko. Wifija ni blizu. Edino trajalo je cca. minuto :).
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
331
7
18
RCS delali normalno sigurno 2 leti sedaj zadnjih 14 dni pa kar prekinilo in ni šanse da jih usposobim... Krive kakšne posodobitve?
Telefon samsung in googlov messages...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Že kar nekaj zanimivih pojavov je bilo okrog tega RCS. Morda si dobro preberi izkušnjo bostjangtline ter vse ukrepe. Menim, da bi jih bilo dobro upoštevati.
Težava je lahko tudi operater in sicer Telemach ter njihova šlamparija pri prenosu številke v njihovo omrežje z drugega operaterja. Namreč, če k njim preneseš številko, je že res, da boš imel isto kot prej. AMPAK morali bi tudi v SIM kartico vpisati podatek o novi številki v parameter MSISDN. Naj bi se dalo tudi na daljavo, ampak oni tega ne naredijo ne tako ne drugače. Četudi jih kličeš, jim pišeš, pravijo, da bodo obvestili. Zgodi se nič, podatek o številki se še vedno nanaša na številko pred prenosom. Tako telefon in vse aplikacije mislijo, da imaš to številko (pred prenosom).
Vsaj za A1 lahko potrdim, da ta MSISDN parameter prilagodi in seveda potem RCS instant deluje.
Enostavno lahko na Samsungu preveriš, če ti v Nastavitve - O telefonu v vrstici Telefonska številka izpisuje tvojo pravo številko. Če ti jo ne, moraš v nastavitvah RCS znotraj Google Messages vpisati pravo številko in bo delalo.
Če nič ne pomaga, lahko probaš aktivirati RCS še v Samsung Messages. Ne skrbi, nobenih sporočil s tem ne izgubiš