Razlike med avtodomi

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Malo na pamet? Hobby izdeluje počitniška vozila (prikolice) od leta 1967 in avtodome od 1984, torej ima skoraj 55 letne izkušnje, od tega 37 z avtodomi, ki jih trenutno izdela med 2.500 in 3.500 na sezono (verjetno v kovid časih nekaj manj, čeprav je ekspanzija nenormalna ravno zdaj). Avtodom je v svojem bistvu pač "prikolica" postavljena na podvozje kombija in tu danes neke resne razlike v izdelavi ni.

OT: Hobby je trotl ziher nakup, če ti je oblika in njihove rešitve všeč - recimo tri ozka pokončna okna v dineti.

Pa še to: Freedom nima nič (več) s Hobbyjem, sploh pa ne z avtodomi.


Hobby počitniške prikolice so v segmentu počitniških vozil precej bolj znane od njihovih avtodomov, ki jih vsaj zaenkrat ni v nobeni resni statistiki. To pa seveda ne pomeni, da bi bili njihovi avtodomi slabi, ker tehnologijo iz prikolic seveda prenašajo tudi na avtodome.

Clip_29.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hobby počitniške prikolice so v segmentu počitniških vozil precej bolj znane od njihovih avtodomov, ki jih vsaj zaenkrat ni v nobeni resni statistiki. To pa seveda ne pomeni, da bi bili njihovi avtodomi slabi, ker tehnologijo iz prikolic seveda prenašajo tudi na avtodome.

Poglej priponko 48897
Lahko dobim prosim vir te tabele. VW prvi s čim - Californio? Mercedes avtodomi - wtf? Pa še par drugih razvrstitev mi ne štima sploh.

Da bo mogoče lažja ali težja odločitev - kdo s kom:

 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Bistvo je, da bo razporeditev taka, da bo ustrezala. Šraufat je treba vsakega, pa tud piksno plina je treba učas zamenat k je zuni -7. Pa trumo je tud pr vsakem treba kdaj sred noči resetirat. Avtodomarstvo je avantura.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in nemenabijat

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Matr a veš, da se samo s prvim in zadnjim stavkom strinjam. Odkar so "izumili" duo-neki za plin (priklop za dve flaši) še nisem menjal plinske jeklenke ponoči, je pa res, da pozimi na smučanju vsak dan odprem vrata do plina in pogledam ali je "vodilna" že na rdečem - potem imam dva dni časa za zamenjavo, lahko pa bi imel tudi notranji prikazovalec stanja. Trume majkemi nisem še nikoli rabil resetirat, sem pa moral na zadnji poti petkrat pobrisat kode na Fičkotu, da je normalno vlekel.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Tale duocontrol je še na listi za kupit. Trumo sem resetiral enkrat, ker se je neki zaciklala. Je pa vedno kaka avantura, ki se jo potem na novo naučiš. Lohk se ti tud hladilnik zacikla, tko k sosedu letos na Pelješcu. Pol sva ga pa na roke užgala, pa je bil revež tko vesel, da je začel s travarco letat že precej zgodi. Skratka, zmeri je kej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.194
3.351
113
sem pa moral na zadnji poti petkrat pobrisat kode na Fičkotu, da je normalno vlekel.
Ponavadi se odpravi vzrok in ne samo briše kode. Tudi obisk servisa na poti paše zraven avanture. Meni nebi bilo prvič, je pa res, da novejši kot je AD, višje na seznam obveznih stvari pleza.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ponavadi se odpravi vzrok in ne samo briše kode. Tudi obisk servisa na poti paše zraven avanture. Meni nebi bilo prvič, je pa res, da novejši kot je AD, višje na seznam obveznih stvari pleza.
Recimo da sem vedel kaj je problem in zato nisem šel tam na servis, je pa AD zdaj že drugič na servisu tukaj, ker prvič ni nič pokazalo. ;)

Pa ker glih vlečeš za jezik, sem pri "genialnostih" Fičkota pozabil napisat:
- tovarniško poddimenzioniran ročni menjalnik na 3.0 mašini modela 250 za avtodome. Sam poznam najmanj 5 avtodomov (itak jih je malo s to mašino), ki so morali menjat menjalnik pri cca 100.000 km. Tovarna pozna problem, vendar je masa avtodomov v tem segmentu tako majhna, da ne priznajo tovarniške napake;
- pa en ventil na 290 robotskem menjalniku (po novem ga ni več v ponudbi), ki povzroči "metanje v šapar program". Ko ga zamenjaš za novega-boljšega pa je pol mir, ampak ga iščeš z lučjo. Gugl it.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.194
3.351
113
Limp mode je z razlogom. ;)
Ko ti pa mehanik reče, da nič ne pokaže, je pa to nesposoben mehanik.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala za link, minje razjasnil stanje glede znamk. Kupis pac kar ti je vsec in kokr mas denarja.
Mogoče še ena iz izkušenj: če se bojiš za servise (tudi prisiljene) za nadgradnjo - vzami nekaj kar ima v Sloveniji porihtan servis in prodajo. Adria, Hymer, Carthago,... Vsi so +- enako dobri v servisiranju nadgraden.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Pa še tole glede Hobbya. Sem mel prikolo, ni bla slaba, samo vsi kosi so neki spešl Hobbyevi od oken dalje. Pol pa to povežeš še z nesposobnim zastopnikom, ki kot slišim, to hvalabogu ni več, je pa zanimivo.

Tko da kot je kolega zgoraj rekel, izbereš znamko, ki ima servisno mrežo porihtano. Govorim za nadgradnjo, Fiat, Mercedes in Ford imajo to porihtan pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Lahko dobim prosim vir te tabele. VW prvi s čim - Californio? Mercedes avtodomi - wtf? Pa še par drugih razvrstitev mi ne štima sploh.

Da bo mogoče lažja ali težja odločitev - kdo s kom:

Evo vir novice, so pa to podatki od 2019 - https://www.wohnmobil-und-caravan.c...190406_caravaning-szene_positiver-verlauf.php
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Verjamem, da si prebral, da so podatki za novo registrirana počitniška vozila - cca 6.000 skupaj (prikolice 4444 in vsi avtodomi cca 1.556 komadov) leta 2019 v ŠVICI!!!

Še vedno ne vem kateri avtodomi so Mercedes in kateri VW, čeprav se mi svita da gre za Marco Polo in Californio.

Po domače: če švicarji slabo kupujejo Hobbyja je ziher švoh firma. ;)
Mimogrede v Sloveniji imamo "2 milijona" zastopnikov za avtodome, razen 10-15 resnih je vse ostalo vredno neomembe.
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Verjamem, da si prebral, da so podatki za novo registrirana počitniška vozila - cca 6.000 skupaj (prikolice 4444 in vsi avtodomi cca 1.556 komadov) leta 2019 v ŠVICI!!!

Še vedno ne vem kateri avtodomi so Mercedes in kateri VW, čeprav se mi svita da gre za Marco Polo in Californio.

Po domače: če švicarji slabo kupujejo Hobbyja je ziher švoh firma. ;)
Mimogrede v Sloveniji imamo "2 milijona" zastopnikov za avtodome, razen 10-15 resnih je vse ostalo vredno neomembe.
Hobby še zdaleč ni švoh firma, tako da če mu je ta tloris "kompaktnega" avtodoma všeč, nima kaj razmišljat. Samo še dobavni rok počakat in gas. Se mi zdi, da je tudi cena z nekaj dodatne opreme kar dobra za te čase.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
Problem danes je, ker tudi za pgled tezko najdes. Sem sel.pogledat kompaktne v adrio ta cenejso serijo in je res natlaceno in bolj boga oprema. Najbolj me pa moti.postavitev pri adriji ker je kuhinja cisto zravn postelje pri teh kompaktnih samo ena ograjca je vmes. Vedno so kompromisi, kot pri vsaki zadevi, zato mi je bila postavitev vsec pri hobbyu. Se pa tudi bojim da ne bo prevec kompakten.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: voznikvozniku

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
še NI NA ZALOGI, predviden rok dobave več kot 30 dni

Realno več kot 300 dni, če bo šlo naročilo v proizvodnjo.
Ne ni tako slab.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Mene pa zanima varnost pri teh vozilih. Predvsem kako se to odnese pri čelnem trku? So sopotniki zadaj zavarovani pred vso opremo, ki bi eventuelno lahko ob trku priletela naprej..